Hubert Hurkacz

i

Autor: PAP/EPA Hubert Hurkacz

Historyczny sukces pary Hurkacz/Auger-Aliassime! Wygrali turniej debla ATP Paryż!

2020-11-08 14:24

Pięć piłek meczowych - tyle okazji miał duet Mate Pavić/Bruno Soares, by zakończyć mecz finałowy debla podczas turnieju ATP w Paryżu. Hubert Hurkacz i jego kanadyjski partner Felix Auger-Aliassime wznieśli się jednak na wyżyny i najpierw doprowadzili do remisu, a następnie super tie-breaka. Ten padł ich łupem. Finał zakończył się wynikiem 6:7(3), 7:6(7), 10:2. To pierwszy seniorski turniej rangi ATP wygrany przez polsko-kanadyjską parę!

Nikt nie dawał im na to żadnych szans! Duet Hubert Hurkacz/Felix Auger-Aliassime z wielkimi problemami, po zaciętych trzysetowych bojach awansował do finału turnieju ATP w Paryżu. Ich marsz po zwycięstwo w całym turnieju miał zatrzymać duet Mate Pavić/Bruno Soares. Chorwacko-brazylijska para była rozstawiona z numerem 2 i miała przejechać się po Polaku i Kanadyjczyku. Od początku spotkania było jednak widać, że mecz nie będzie dla nich taki łatwy.

Zobacz, ile za wygraną w finale turnieju deblowego ATP w Paryżu zarobił duet Hubert Hurkacz/Felix Auger-Aliassime! ATP w Paryżu PREMIE i NAGRODY

Hurkacz i Auger-Aliassime serwowali bardzo dobrze i pewnie wygrywali swoje podania w pierwszej partii. Ta zakończyła się po około 40 minutach tie-breakiem, który padł łupem faworyzowanej pary. Pavić i Soares coraz mocniej dochodzili do głosu, robiąc po prostu swoje. Gra Polaka i Kanadyjczyka nie była już tak pewna i jednostronna w niektórych gemach serwisowych. Na całe szczęście, w decydujących momentach udawało im się jednak utrzymać nerwy na wodzy i znowu doprowadzić do tie-breaka.

W tym wszystko szło już po myśli Pavicia i Soaresa. Duet miał aż pięć piłek meczowych, ale... żadnej w końcu nie wykorzystał. Wtedy do głosu doszli Hurkacz i jego kanadyjski kolega. Wyszli na prowadzenie i nie oddali już drugiego seta, wygrywając go 7:6(7). O wszystkim miał zadecydować super tie-break do dziesięciu punktów.

Przede wszystkim to Polak zagrał w nim koncertowo i nie zostawił rywalom żadnych złudzeń. Auger-Aliassime także dorzucił kilka swoich punktów, dzięki czemu para wygrała 6:7(3), 7:6(7), 10:2! To pierwszy tak duży deblowy sukces w ich wykonaniu!

Auger-Aliassime/Hurkacz - Pavić/Soares

Witamy w naszej relacji na żywo z finału turnieju debla ATP Masters w Paryżu. Początek meczu Auger-Aliassime/Hurkacz - Pavić/Soares w niedzielę o godzinie 12.15

Według bukmacherów faworytami dzisiejszego finału debla jest para Pavić/Soares.

Brazylijsko-chorwacki duet wszedł do finału bez straty choćby seta.

Polak i Kanadyjczyk tylko w pierwszej rundzie nie toczyli trzysetowego pojedynku. W półfinale 6:2, 1:6, 10:5 wygrali z parą Kubot/Melo.

Początek spotkania zaplanowany jest na 12:15.

Mecz od swojego podania rozpocznie para Auger-Aliassime/Hurkacz.

Trwa ceremonia rozpoczęcia finału.

Zawodnicy wychodzą na kort!

Trwa rozgrzewka.

Dwie minuty do końca rozgrzewki.

Rozgrzewka zakończona! Za moment rozpocznie się finał turnieju deblowego ATP w Paryżu - Auger-Aliassime/Hurkacz - Pavić/Soares.

0:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

Jako pierwszy serwuje Hubert Hurkacz.

1:0

Gładki początek w wykonaniu kanadyjsko-polskiej pary. Mocne podania ze strony Huberta nie pozwalały rywalom na więcej niż tylko próby returnu.

1:1

Podaje Pavic. Hurkacz returnuje najpierw w aut, potem zagrywa w siatkę, by po chwili piłka nawet nie zbliżyła się do siatki. Gem zakończył się asem serwisowym Pavica.

2:1

Pierwszy punkt nie przy swoim podaniu zdobywają Pavić i Soares. Brazylijczyk spod siatki zgrabnie minął Hurkacza. To jednak koniec emocji w tym gemie. Ostatnia wymiana potrwała kilkanaście piłek, ale po zagraniu Augera-Aliassime Soares zagrał na aut.

2:2

Pierwsze podanie w wykonaniu Soaresa. Auger-Aliassime najpierw zmusił Brazylijczyka do zagrania w siatkę, a potem forhendem minął go Polak. Hurkacz przy stanie 30:30 chciał przyspieszyć grę i bekhendem zagrać przy linii, ale znacząco się pomylił. Auger-Aliassime returnuje w aut i mamy remis.

3:2

Kompletnie nie radzą sobie z podaniem Hurkacza rywale. Polak dorzucił kolejne asy serwisowe, a Kanadyjczyk dobrze radził sobie w sytuacji, gdy rywale dali radę returnować. Gem wygrany do zera.

3:3

Znowu para polsko-kanadyjska zaczyna gema od prowadzenia, ale doświadczenie rywali znów daje się we znaki. Pavic swietnie serwuje, a Soares dwukrotnie bardzo dobrze zagrał między wspierany przez polskich kibiców duet. Na koniec Hurkacz zagrał w siatkę.

3:3

Auger-Aliassime zaczyna od pierwszego podwójnego błędu w meczu. Kanadyjczyk wyrzuca piłkę na aut i dwie szanse na przełamanie ma duet Pavic/Soares. Hurkacz dobrze wykańcza akcję przy pierwszym break-poincie. Dobry smecz Polaka daje równowagę. 40:40

4:3

As serwisowy kończy gema! Kanadyjsko-polska para wraca na prowadzenie.

4:4

Tym razem Soares popełnił podwójny błąd serwisowy, doprowadzając do stanu 15:15. Znakomity forhend Hurkacza dał prowadzenie, ale szybko pozostałe punkty wpadły na konto pary rozstawionej z numerem 2.

5:4

Gdy serwuje Hurkacz, to na razie gemy nie mają żadnej historii. Kolejny raz wygrany na czysto.

5:5

I teraz gem na czysto dla pary Pavic/Soares.

6:5

Wymiana Pavić - Hurkacz na korzyść tego pierwszego, który mocnym smeczem kończy punkt. Szybko jednak odgrywa się Polak, zagrywając w miejsce, którego rywale się nie spodziewali. Wszystko wskazuje na rozstrzygnięcie seta po tie-breaku.

6:6

Szybko faworyci wychodzą na prowadzenie 40:0. Auger-Aliassime zdobył jeden punkt, ale to nie uchroniło polsko-kanadyjskiej pary przed tie-breakiem.

6:6

0:3

Idealnie w sam narożnik trafił Pavić i od mini-breaka zaczynają faworyci. Auger-Aliassime returnem po serwisie Chorwata trafia jeszcze w siatkę. Hurkacz przebije piłkę na drugą stronę, ale Soares zdobywa szybko trzeci punkt.

6:6

1:4

Dobry serwis Augera-Aliassime wymusza błąd Pavica. W kolejnej akcji Kanadyjczyk wyrzuca forhend na aut.

6:6

2:4

Pavić unika piłki lecącej tuż nad nim - był pewny, że wypadnie na aut. Auger-Aliassime trafia w boisko.

6:6

2:5

Wściekł się Auger-Aliassime po tym jak w prostej sytuacji zagrał w siatkę. Huknął rakietą o ziemię, ale to nie naprawie jego błędu.

6:6

3:6

Długa wymiana i bardzo ofiarnie jak zawsze zagrał Hurkacz. Polsko-kanadyjski duet szeroko ustawił się na korcie, ale Pavić zagrał dokładnie między nich.

6:7(3)

KONIEC SETA!

Minimalnie myli się Hurkacz, próbując minąć mocnym forhendem rywali. Pierwsza zacięta partia trafia na konto pary Pavić/Soares.

6:7(3), 0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA! Serwuje Pavić.

6:7(3), 0:1

Powtórka z pierwszego seta. Szybko gema przy swoim podaniu ugrywa Pavić. Bez większej walki oddaje go duet Hurkacz/Auger-Aliassime.

6:7(3), 1:1

Podwójny błąd serwisowy i wyrzucenie bekhendu na aut - tak pierwszego gema serwisowego drugiej partii zaczyna Hurkacz. Szybko się poprawia i robi się 40:40. Decydujący punkt po znakomitym uratowaniu akcji przez Hurkacza daje remis.

6:7(3), 1:2

Faworyci powoli nabierają wiatru w żagle. Kolejny raz oddali tylko jeden punkt i z minuty na minutę prezentują się na korcie coraz lepiej.

6:7(3), 2:2

Bardzo dobre podania w wykonaniu Augera-Aliassime. I partia na czysto wygrana przez Polaka i Kanadyjczyka.

6:7(3), 2:3

Smecz za smeczem w wykonaniu Pavicia i Soaresa daje gema znów wygranego na czysto. Scenariusz jak z pierwszego seta. Łeb w łeb do tie-breaka.

6:7(3), 3:3

Kolejna zacięta partia przy podaniu Polaka. Hurkacz minimalnie się pomylił spod siatki, a po chwili Soares zagrał wolejem tuż obok linii. Zabrakło mu milimetrów. Hurkacz odetchnął z ulgą i Auger-Aliassime kończy gema smeczem.

6:7(3), 3:4

Polak i Kanadyjczyk próbują postawić opór przy zagrywce Pavica czy Soaresa, ale na razie im to za bardzo nie wychodzi... Doświadczona para jest nie do zdarcia przy swoim podaniu.

6:7(3), 4:4

Dużo podwójnych błędów serwisowych po stronie Kanadyjczyka i Polaka. Kolejny błąd Augera-Aliassime daje remis po 15, ale po chwili dorzuca asa. Po dobrym serwisie Kanadyjczyka Hurkacz gra smeczem, a dobry wolej daje remis 4:4.

6:7(3), 4:5

Przy stanie 40:0 w końcu myli się Pavić, ale dobry serwis na Hurkacza kończy gema.

6:7(3), 5:5

Przypomniał o swoim znakomicie serwisie Hubert Hurkacz. Dwa asy, jeden serwis, który wykluczył z gry Soaresa. Pavić efektownym wolejem mija Kanadyjczyka i daje punkt na 40:15. Po chwili Chorwat wyrzuca forhend na aut. 5:5!

6:7(3), 5:6

Tylko jeden gem dzieli duet Pavic/Soares od wygranej w finale! Kanadyjsko-polska para serwuje, by pozostać w meczu.

6:7(3), 5:6

Dobry pierwszy serwis Augera-Aliassime daje prowadzenie w dwunastym gemie drugiego seta. Po chwili Kanadyjczyk zagrywa w siatkę, a po chwili także nie dobiega do piłki zagranej przez Pavicia. Doprowadza do remisu po 30 asem serwisowym.

6:7(3), 5:6

As serwisowy daje prowadzenie w dwunastej partii, ale Auger-Aliassime wyrzuca piłkę na aut. Równowaga! Punkt meczowy.

6:7(3), 6:6

TIE-BREAK! Pavić wyrzuca decydującą piłkę bekhendem na aut.

6:7(3), 6:6

0:1

As serwisowy Pavicia!

6:7(3), 6:6

1:2

Hurkacz odgrywa prosto w Pavicia, ktory dobrze ustawiony nie mógł się pomylić. Dobry smecz Augera-Aliassime zmniejsza straty.

6:7(3), 6:6

1:4

Challenge dla Hurkacza po serwisie Soaresa, ale piłka trafiła jednak w linię. Soares dorzuca czwarty punkt smeczem.

6:7(3), 6:6

2:4

Huknął jak z armaty Hurkacz. Zmiana stron. 

6:7(3), 6:6

3:4

Pavić zagrywa w siatkę. Wciąż tylko przewaga jednego mini-breaka.

6:7(3), 6:6

3:6

Auger-Aliassime wrzeszczy na całą halę po zagraniu w siatkę. Punkt meczowy!

6:7(3), 6:6

4:6

As serwisowy Hurkacza!

6:7(3), 6:6

5:6

Dobry smecz dorzuca jeszcze Auger-Aliassime. Piłki meczowe dla Pavicia i Soaresa przy własnym podaniu.

6:7(3), 6:6

6:6

Podwójny błąd serwisowy Soaresa! Równowaga.

6:7(3), 6:6

6:7

As serwisowy Soaresa!

6:7(3), 6:6

7:7

Soares zagrywa w siatkę po wymianie i cały czas Kanadyjczyk i Polak są w grze w tym meczu.

6:7(3), 6:6

8:7

Znakomicie w sam narożnik zagrał Auger-Aliassime! Piłka setowa dla polsko-kanadyjskiego duetu!

6:7(3), 7:6(7)

SET DLA HURKACZA i AUGERA-ALIASSIME!

Pięć piłek meczowych obronili Hurkacz i Auger-Aliassime! Super tie-break będzie rozegrany do dziesięciu punktów!

6:7(3), 7:6(7), 0:0

ZACZYNAMY SUPER TIE-BREAK! Serwuje Hurkacz.

6:7(3), 7:6(7), 1:0

Znakomicie lobem w linię końcową zagrywa Hurkacz.

6:7(3), 7:6(7), 2:1

Hurkacz mocno huknął po crossie obok Soaresa. Ten odbił jeszcze piłkę rakietą, ale nie przebił jej na drugą stronę. Polak zagrał jednak w siatkę.

6:7(3), 7:6(7), 3:2

Tym razem Auger-Aliassime zagrywa w siatkę po forhendzie Pavicia. Okrzyki motywujące serwują Pavić i Soares.

6:7(3), 7:6(7), 4:2

Challenge dla brazylijsko-chorwackiego duetu. Piłka o milimetry zahaczyła linię. To oznacza punkt zdobyty przez Kanadyjczyka.

6:7(3), 7:6(7), 5:2

I kolejny challenge. Tym razem dla Hurkacza, który... trafił idealnie w linię. Tylko dwa punkty do wygrania turnieju.

6:7(3), 7:6(7), 7:2

Koncertowo gra Hurkacz w tym super tie-breaku. Zagrał tuż za siatkę i daje prowadzenie czteropunktowe. Świetny smecz w wykonaniu Polaka. Trzy punkty do wygranej.

6:7(3), 7:6(7), 9:2

PIŁKA MECZOWA DLA HURKACZA I AUGERA-ALIASSIME!

6:7(3), 7:6(7), 10:2

FINAŁ DLA HURKACZA I AUGERA-ALIASSIME! To wielki sukces polsko-kanadyjskiej pary i niesamowita sensacja.

Najnowsze