Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

ATP Estoril

Hurkacz w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Estoril! Choinski postraszył Polaka

2024-04-04 15:06

Hurkacz – Choinski dzisiaj 4.04 WYNIK. Hubert Hurkacz (ATP 10.) nie bez problemów awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Estoril. Polak w 2. rundzie trafił na Jana Choinskiego (ATP 188.), z którym w przeszłości mierzył się na Wimbledonie 2023 i zwyciężył. Tym razem także Polak okazał się lepszy od Brytyjczyka o polskich korzeniach, choć ten go nieźle postraszył. W pierwszym secie Hurkacz musiał odrabiać stratę przełamania, a w tie-breaku również oddał rywalowi parę punktów przy swoich podaniach. W drugim secie gra była już nieco spokojniejsza i Hurkacz dzięki pojedynczemu przełamanie wygrał partię, choć sam też musiał raz bronić break-pointa. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Hurkacz - Choinski.

Hubert Hurkacz - Jan Choinski 7:6(5), -:-

Hurkacz – Choinski relacja NA ŻYWO ATP Estoril: Hurkacz – Choinski WYNIK LIVE

Niespodziewanie w trwającym sezonie najlepszym występem Huberta Hurkacza był start w Australian Open – a Polak nie słynie z dobrych wyników na wielkoszlemowych imprezach. Tam dotarł do ćwierćfinału, gdzie przegrał minimalnie z Daniiłem Miedwiediewem. Później już tak dobrze sobie nie radził, choć również pojawiał się w późniejszych fazach turniejów, które jednak miały niższą rangę niż AO – w Marsylii odpadł w półfinale, w Dubaju w ćwierćfinale (w obu przypadkach przegrywając z Ugo Humbertem).

Mecz Hurkacza dzisiaj 4.04 NA ŻYWO w Internecie ATP Estoril: Hurkacz – Choinski RELACJA, WYNIK

Polak nie radził sobie też zbyt dobrze w USA. Z Indian Wells odpadł już w 2. rundzie, a w Miami przegrał w 4. rundzie (w obu przypadkach w 1. rundzie miał wolny los). Teraz wrócił do Europy i na początek sezonu na nawierzchni ziemnej zmierzy się z dużo niżej notowanym Janem Choinskim. Z Brytyjczykiem o polskich korzeniach Hurkacz miał już okazję raz zagrać – pokonał go 3:0 w 2. rundzie Wimbledonu w 2023 roku. Tym razem także Polak będzie zdecydowanym faworytem.