Hubert Hurkacz

Autor: montecarlotennismasters.com

Zacięty bój Hurkacza i horror w końcówce! Polak w II rundzie turnieju w Monte Carlo

2022-04-11 20:44

Hubert Hurkacz wygrał swój pierwszy mecz podczas turnieju ATP w Monte Carlo, jednak rywalizacja z Hugo Diellienem nie należała do najłatwiejszych. Boliwijczyk, który na mączce czuje się jak ryba w wodzie napsuł sporo krwi Polakowi, szczególnie w końcówce drugiego seta. Dellien kilkukrotnie mógł przełamać Polaka i dalej walczyć o zwycięstwo w drugim secie, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość wrocławianina, który wygrał 7:5, 6:4 i awansował do drugiej rundy turnieju w Monte Carlo.

Hubert Hurkacz - Hugo Dellien 7:5, 6:4

Hurkacz – Dellien RELACJA NA ŻYWO. ATP Monte Carlo: Hurkacz – Dellien LIVE ONLINE

Hubert Hurkacz wrócił ze słonecznego Miami, gdzie nie powtórzył sukcesu sprzed roku, ale zaprezentował się niewiele gorzej. W 2021 roku Polak triumfował w Miami Open, natomiast teraz na etapie półfinału zatrzymał go fenomenalny Carlos Alcaraz, późniejszy triumfator imprezy. Najlepszy polski tenisista wystartuje w ATP w Monte Carlo, które zna bardzo dobrze, bowiem w Księstwie ma mieszkanie. W pierwszym starcie na mączce w tym sezonie Hurkacz ma nadzieję zaprezentować się tak, jak przystało na czołowego tenisistę świata. – Myślę, że będę w tym roku do całej rywalizacji na mączce lepiej przygotowany. Jeszcze trudno powiedzieć, jak to będzie wyglądało w rywalizacji szczególnie w pierwszym turnieju, ale myślę, że jestem w dobrej dyspozycji – powiedział Hurkacz w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. Jego rywalem w pierwszym meczu w ATP Monte Carlo będzie Boliwijczyk Hugo Dellien, zajmujący obecnie 93. miejsce w rankingu ATP. Polak plasuje się na 14. pozycji.