Hurkacz - Rune O której godzinie gra Hurkacz ATP Paryż KIEDY gra Hurkacz - Rune GODZINA meczu 2.11

i

Autor: AP Hubert Hurkacz

Wsparcie dla ofiar napastowania

Hubert Hurkacz ostro jak Iga Świątek. Mocny głos tenisisty w sprawie seksafery

2022-11-23 14:04

W związku z oskarżeniami medialnymi o molestowanie i napastowanie skierowanych przeciwko prezesowi Polskiego Związku Tenisowego, Mirosławowi Skrzypczyńskiemu, głos zabierają kolejni zawodnicy. Do liderki rankingu WTA Igi Świątek, która jednoznacznie stanęła po stronie poszkodowanych, dołączył jej kolega z kadry narodowej, najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz. Jego zdaniem należy podjąć zdecydowanie działania wobec szefa związku.

Wspieram wszystkie kobiety i wszystkie ofiary przemocy. Żaden trener ani opiekun nie może wykorzystywać swojej władzy ani pozycji. W stosunku do nikogo. Jakakolwiek agresja w sporcie i poza nim, powinna być piętnowana i karana. Liczę na to, że odpowiednie organy właściwie zareagują na doniesienia prasowe o prezesie PZT Mirosławie Skrzypczyńskim. Jestem z każdą ofiarą przemocy” – napisał na Twitterze Hurkacz, dziesiąty obecnie zawodnik rankingu ATP. Głos w tej sprawie zabrała też Iga Świątek

Kamil Majchrzak wziął ŚLUB z piękną Martą! Ale to było wesele! ZDJĘCIA

Według opublikowanego pod koniec października artykułu w Onecie Skrzypczyński miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny oraz zawodniczek, które w przeszłości trenował. Prezes PZT doniesieniom zaprzeczył.

Novak Djoković wygrał ATP Finals i przegonił Igę Świątek! ATP Finals PREMIE Ile zarobił Djoković?

Kolejne oskarżenia wobec Skrzypczyńskiego pojawiły się w ostatnich dniach. Katarzyna Kotula, była zawodniczka klubu Energetyk Gryfino, a obecnie posłanka Lewicy, w rozmowie z Onetem powiedziała, że jako 14-latka była napastowana seksualnie przez Skrzypczyńskiego co najmniej kilkanaście razy. Jej zdaniem ofiar było więcej. Tymczasem Skrzypczyński ponownie zaprzeczył i zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec autorów artykułów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze