Hubert Hurkacz

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Wimbledon

Wyśmienita dyspozycja Hurkacza! Polak zameldował się w 2. rundzie Wimbledonu, a rywal mógł tylko patrzeć

2023-07-03 17:34

Wydarzenia w pierwszym secie meczu Huberta Hurkacza z Albertem Ramosem-Vinolasem jasno pokazały, że Polak ma dziś swój dzień. Wrocławianin rozjechał rywala 6:1 i w 18. minut zamknął pierwszego seta. Później Hurkacz starał się przede wszystkim kontrolować sytuację i nie tracić niepotrzebnie siły, co poskutkowało wygraniem drugiego seta 6:4. Przed ostatnią partią korty Wimbledonu nawiedził deszcz i grę trzeba było przerwać, ale po jej wznowieniu Polak postanowił kropkę nad i wygrywając trzeciego seta również 6:4, meldując się jednocześnie w 2. rundzie turnieju.

Hubert Hurkacz - Albert Ramos-Vinolas 6:1, 6:4, 6:4

Hubert Hurkacz nie jest obecnie w najlepszej formie i nie osiąga takich wyników, jak można było się spodziewać, ale cechą wrocławianina jest to, że potrafi "odpalić" w mgnieniu oka. Fani zawodnika liczą, że stanie się tak na Wimbledonie, gdzie Hurkacz już raz sprawił wielką niespodziankę. W 2021 roku doszedł do półfinału tej imprezy, pokonując po drodze wielkiego Rogera Federera.

Co prawda powtórzenie tego sukcesu byłoby nie lada wydarzeniem, ale wrocławianina nie można skreślać. Hurkacz nie ma jednak łatwego zadania bo w I rundzie zmierzy się z Alberto Ramosem-Vinolasem, który potrafi sprawić niespodziankę. Tenisiści mierzyli się ze sobą dwukrotnie i dwukrotnie lepszy był reprezentant Polski.