Autor: AP PHOTO Hurkacz - Ruud RELACJA NA ŻYWO ONLINE Roland Garros Hurkacz - Ruud NA ŻYWO RELACJA LIVE w INTERNECIE Hurkacz WYNIK LIVE dzisiaj 30.05

Hubert Hurkacz odpadł z Roland Garros. Ruud okazał się dla Polaka za trudny!

2022-05-30 15:24

Hubert Hurkacz osiągnął swój najlepszy wynik w Roland Garros. Niestety, Polak nie pojawi się w ćwierćfinale, bo lepszy od niego okazał się Casper Ruud. Wrocławianin miał dobre momenty, ale przeważały proste błędy, które sprawiły, że to rywal wygrał w czterech setach.

Hubert Hurkacz - Casper Ruud 2:6, 3:6, 6:3, 3:6

Na żywo

Hubert Hurkacz - Casper Ruud

2:6, 3:6, 6:3, 3:6

KONIEC MECZU! Hubert Hurkacz pożegnał się z Roland Garros po porażce w czwartej rundzie z Ruudem. To koniec jego przygody z wielkoszlemowym turniejem.

2:6, 3:6, 6:3, 3:5

Hurkacz znowu wyrzuca piłkę i postanowił rzucić rakietą. Match point dla Ruuda.

Piękny skrót Hurkacza kończy gema. Polak jeszcze zostaje w grze, ale... To Ruud będzie serwował po wygraną w meczu.

2:6, 3:6, 6:3, 2:5

Hubert jeszcze broni piłki meczowej. Gem toczy się na przewagi.

PIŁKA MECZOWA DLA RUUDA!

Za proste błędy popełnia Hubert Hurkacz. Wyrzuca kolejne piłki. Irytuje się nasz tenisista. 30:30. Ruud o dwie piłki od wygranej...

Ruud już tylko o jednego gema od awansu do ćwierćfinału. Ależ znakomite piłki zagrywa Norweg!

2:6, 3:6, 6:3, 2:4

Wściekły Hubert Hurkacz rzuca rakietą. Za dużo prostych błędów po stronie Polaka. Wszystko posypało się przez zaledwie kilka piłek. Przełamanie dla Ruuda.

2:6, 3:6, 6:3, 2:3

Gem Ruud. Najgorszy gem Hurkacza od dłuższego czasu, Norweg nie miał problemów, by utrzymać serwis do 0.

2:6, 3:6, 6:3, 2:2

Gem Ruud PRZEŁAMANIE. Niestety, Norweg umiejętnie obronił się przed atakiem Hurkacza i spod siatki zamknął gema.

Podwójny błąd serwisowy i break point dla Ruuda...

Ajezusmaria! Co za błąd Hurkacza przy piłce gemowej. Świetny pierwszy serwis i smeczował z połowy kortu, ale fatalnie wyrzucił w aut. 40-40.

Hurkacz ewidentnie jest na fali, ale niestety minimalnie wyrzucił jeden z forhendów. 30-15.

2:6, 3:6, 6:3, 2:1

GEM Hurkacz PRZEŁAMANIE! Tak jest! Świetny bekhend po linii i "Hubi" przełamuje rywala!

Tym razem to Ruud popisał się genialnym forhendem po przekątnej. Ostatnia szansa na przełamanie.

Najdłuższa wymiana w meczu padła łupem Hurkacza! Świetnie funkcjonuje jego forhend, a bekhendem dopełnił dzieła zniszczenia! Dwa break pointy!

Ależ szkoda! Hurkacz grał passing shota po linii, ale minimalnie chybił! 30-15, a mogły być trzy break pointy.

Świetny forhend po przekątnej Hurkacza! 30-0.

Pierwszy podwójny błąd serwisowy Ruuda! Czy to oznaka słabości?

2:6, 3:6, 6:3, 1:1

Gem Hurkacz! Piękny forhend na zamknięcie gema!

Dobre, soczyste forhendy Hurkacza i Ruud nie zdołał odegrać piłki! 40-40.

Ależ tenis w wykonaniu obu zawodników! Niestety, to Ruud zakończył akcję spod siatki po kapitalnej wymianie i ma break pointa.

Zupełnie inaczej niż na początku meczu funkcjonuje teraz serwis Hurkacza. Zapewnia mu on przewagę, choć w czwartym punkcie Polak zepsuł drive volleya po returnie. 30-30.

2:6, 3:6, 6:3, 0:1

Gem Ruud. Norweg musiał się namęczyć, ale ostatecznie obronił serwis.

Hurkacz wyraźnie gra z większą inicjatywą! Zmusza Ruuda do trudnych zagrań i wywiera na nim presję. 40-40.

Piękny winner forhendowy po linii w wykonaniu Hurkacza! 30-30, a tak gołębie "wkradły się" na mecz Hurkacz - Ruud.

Kuriozalna sytuacja! Sędzia musiał przerwać akcję, gdyż na korcie pojawiły się ptaki. W powtórce punktu lepszy okazał się Ruud. 0-15.

2:6, 3:6, 6:3, 0:0

Ponownie seta serwisem otwiera Ruud. Dotychczas każdego seta wygrywał tenisista otwierający partię.

Hurkacz wyszedł po zwycięskim secie do szatni. Jego statystyki z trzeciej partii robią wrażenie. Między innymi bilans 15-5 winnerów do niewymuszonych błędów. Świetnie pracowały jego dropszoty!

2:6, 3:6, 6:3

GEM, SET HURKACZ! "Hubi" się nie poddaje! Doprowadził do czwartego seta "na sucho"!

Kapitalne dwie akcje Hurkacza! W drugiej znowu zapracował genialnym dropszotem, a Ruud wpadł aż na chłopca do podawania piłek! 30-0.

2:6, 3:6, 5:3

Gem Ruud. Norweg pewnie utrzymał serwis do 15, ale teraz wszystko w rękach, nogach i głowie Hurkacza!

2:6, 3:6, 5:2

Gem Hurkacz! Brawo! As i akcja 1+1 na zamknięcie ważnego gema!

Tym razem Ruud spokojnie dobiegł do dropszota i zmusił Hurkacza do loba, którego skończył smeczem. Równowaga.

Ajj. Wydawało się, że Hurkacz ponownie odważnie skończy akcję z powietrza, ale odpowiedź Ruuda minęła Polaka. 40-30.

Hurkacz wyraźnie podkręcił tempo i nawet biegający do każdej piłki Ruud w końcu kapituluje! 30-15 po akcji zakończonej trzema smeczami.

2:6, 3:6, 4:2

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE! Tak jest! Kapitalny moment Polaka, którego mocno wspiera francuska publiczność!

Break point dla Hurkacza! Ruud chciał go zaskoczyć skrótem, ale nadział się na kontrę!

CO ZA PUNKT HURKACZA! Ruud smeczował spod siatki, ale Hubert stojący w połowie kortu idealnie przyłożył rakietę i zdobył punkt! 15-30.

Ruud nie mógł skończyć Hurkacza spod siatki na kilka razy, ale ofiarna defensywa Polaka wreszcie została przełamana. 0-15.

2:6, 3:6, 3:2

Gem Hurkacz! W tym secie "Hubi" wygląda zdecydowanie lepiej! Wygrał własne podanie do 15.

Hurkacz coraz częściej korzysta ze skrótów i to przynosi efekt! 30-0.

2:6, 3:6, 2:2

Gem Ruud. Hurkacz nie potrafi dobrać się do serwisu rywala. Ruud regularnie wygrywa podania do 0 lub 15.

Co za akcja! Tenisiści pograli niczym na pokazówce. Ruud zademonstrował m.in. tweenera, a Hurkacz skończył lekkim smeczem po taśmie. 15-40.

2:6, 3:6, 2:1

Gem Hurkacz! Polak zaczął grać nieco bardziej ryzykownie, stara się szybko odgrywać piłki. To przyniosło efekt w dwóch ostatnich punktach trzeciego gema!

Ruud umiejętnie korzysta z geometrii kątu i rozrzuca Polaka. Hurkacz musi dużo biegać i nie zawsze jest dokładny. Na szczęście trochę poprawił serwis, dzięki czemu uratował się kolejnym asem. 30-30.

Tak Ruud zamknął drugiego seta. Jak na razie zdecydowanie dominuje nad Hurkaczem.

2:6, 3:6, 1:1

Gem Ruud. Norweg pewnie wygrał do 15, choć Hurkacz popisał się ładnym winnerem z returnu po linii.

2:6, 3:6, 1:0

Gem Hurkacz! Polak po raz pierwszy wyszedł w tym meczu na prowadzenie!

Hurkacz wyrzucił serwisem Ruuda niemal w trybuny, aż publiczność była pod wrażeniem, jednak w kolejnym uderzeniu chciał odegrać delikatnie tuż za siatkę, by Norweg się nie wyrobił. To mu nie wyszło i ze złości aż przygryzł koszulkę. 40-40.

Ależ akcja! Hurkacz zagrał dobrego dropszota, ale Ruud do niego dobiegł i odegrał, przez co po chwili próbował tweenerowego loba. To mu się nie udało, a w kolejnej akcji wrocławianin kapitalnie zasmeczował pod linię! 30-30.

2:6, 3:6, 0:0

Ruud świetnie otworzył trzeciego seta. 0-30 po kapitalnym winnerze.

Kibice zaczynają wątpić w sukces Hurkacza... Po zaledwie 69 minutach przegrywa 0:2 w setach.

2:6, 3:6

GEM, SET RUUD. Niestety, Norweg potwierdził znakomitą formę. Hurkacz nie wygra już tego meczu inaczej niż w 5 setach.

Ajjj! Minimalny aut Hurkacza po returnie z drugiego serwisu. Mógł być break point, a jest piłka setowa. Polak aż krzyknął ze złości.

Hurkacz zaskoczył rywala bekhendem po linii i tamten odpowiedział w aut! Publiczność wspiera Polaka, 30-15.

Ruud skończył pierwszą akcję forhendowym winnerem, ale po chwili zagrał w siatkę. 15-15.

2:6, 3:5

Gem Hurkacz! Najlepszy gem Hurkacza w tym meczu. Wszystko miał pod kontrolą i wygrał do 0. Teraz pora przełamać rywala!

2:6, 2:5

Gem Ruud. Ruud miał dwie piłki gemowe, ale pierwszą wyrzucił w aut. Przy drugiej Hurkacz zaatakował mocnym forhendem, jednak spod siatki chciał zagrać skrót i wyrzucił piłkę na szerokość.

Niewiarygodne, jaki punkt wygrał Ruud. Hurkacz popisał się świetną ciętą wrzutką, ale Norweg odpowiedział jeszcze lepszym podobnym zagraniem pod nogi i Polak nie zdążył złożyć się do tej piłki. 0-15.

2:6, 2:4

Gem Hurkacz! Pewnie utrzymane podanie, ale Polak potrzebuje teraz zdecydowanie więcej.

Kapitalnie ukryty bekhendowy skrót! Ruud niemal się wywrócił, próbując ruszyć do tej piłki. Po chwili dobiegł do kolejnego skrótu, ale odegrał w aut. 40-15.

Wydawało się, że Hurkacz ma inicjatywę, ale Ruud błyskawicznie potrafi odpowiedzieć udanym kątowym zagraniem. Na szczęście "Hubi" w drugiej akcji skończył wymianę smeczem. 15-15.

2:6, 1:4

Gem Ruud. Norweg nie zwalnia tempa, utrzymał serwis "na sucho".

2:6, 1:3

Gem Hurkacz! Pierwszy gem w tym meczu wygrany przez Polaka bez najmniejszych problemów. Utrzymał podanie do 0.

Tym razem Hurkacz zagrał słabiutkiego dropszota, ale w odpowiedzi popisał się genialnym lobem! 30-0.

Hurkacz wezwał supervisora, by poskarżyć się na sędziego. Twierdzi, że wciąż miał czas na serwis, gdy został upomniany przez arbitra.

2:6, 0:3

Gem Ruud. Najpierw Norweg skończył akcję pięknym wolejem, a po chwili Hurkacz odegrał return drugiego serwisu w siatkę. Coraz trudniejsza sytuacja "Hubiego".

Dobry serwis Ruuda i błyskawicznie doprowadził do równowagi.

Break point dla Hurkacza po błędzie Ruuda!

Ruud wyrzucił dwie piłki w aut, ale w kolejnej akcji popisał się winnerem z forhendu po przekątnej. 30-15.

2:6, 0:2

Gem Ruud PRZEŁAMANIE. Festiwal tenisa w wykonaniu Norwega trwa. Hurkacz chciał go zaatakować, ale nadział się na bezlitosny winner po linii.

Sędzia upomniał Hurkacza za zbyt długie zwlekanie z rozpoczęciem akcji. Polak narzeka na dużą odległość do strefy z ręcznikami, w której swoim zdaniem spędził zaledwie sekundę. Zaiskrzyło pomiędzy nim a arbitrem.

Wydawało się, że Hurkacz zagrał dobry bekhend po linii, ale Ruud zdołał odegrać i Polak wyrzucił kolejne zagranie po taśmie w aut... Break point.

Ruud uciszył Polaka bekhendowym winnerem pod nogi! Hurkacz ruszył do akcji serve&volley po drugim serwisie, ale został minięty returnem po przekątnej. Równowaga.

Dobre serwisy Hurkacza znacząco ułatwiają mu zdobywanie punktów. 40-30.

Nawet dropszoty zaczynają zawodzić, a po chwili zbyt niski lob zakończony smeczem Ruuda. Na szczęście Hurkacz wyciągnął asa z rakiety. 15-30.

Ruud gra dziś kapitalnie. Jest jak ściana, która wszystko odbija i właśnie popisał się bekhendowym winnerem po linii. 0-15.

2:6, 0:1

Gem Ruud. Norweg ponownie pewnie utrzymał podanie do 15.

Hurkacz był dotychczas jednym z najlepszych tenisistów turnieju. Niestety, Ruud szybko temu zaprzeczył.

2:6, 0:0

Ponownie seta od serwisu zaczyna Ruud.

Hurkacz wygrał zaledwie 1 z 11 punktów po drugim serwisie! Popełnił aż 13 niewymuszonych błędów przy jedynie 2 rywala.

2:6

GEM, SET RUUD. Tym razem nie wyszedł skrót Hurkaczowi i w fatalnym stylu przegrał on pierwszego seta.

Piłka setowa dla Ruuda po dwóch błędach Hurkacza...

Na razie jedynym atutem Hurkacza w dzisiejszym meczu są genialne dropszoty. Po raz trzeci zdobył w ten sposób punkt. Niestety, w wymianach solidniejszy jest Ruud. 30-15.

2:5

Gem Ruud. Norweg pewnie utrzymał podanie do 15 i jest zaledwie gem od zwycięstwa w secie.

Norweg wygląda naprawdę dobrze. Potrafi kończyć wymianę z forhendu. 0-40.

2:4

Gem Hurkacz! Nie bez problemów, ale "Hubi" wygrał po raz pierwszy gem serwisowy w dzisiejszym meczu.

Ruud ustawia się pod samą bandą do drugiego serwisu Polaka i udanie returnuje. Teraz Hurkacz spróbował akcji serve&volley, jednak jego wolej trafił w siatkę. Równowaga.

Co za winner Ruuda! Zakręcił "rogala" z forhendu w samą linię, Hurkacz nawet nie ruszył. 40-30.

Dwa dobre serwisy Hurkacza, ale po chwili kolejne zagranie w siatkę. Na szczęście Polak popisał się kapitalnym skrótem tuż za siatkę! 40-15.

1:4

Gem Ruud. Niestety, Norweg wygląda na razie lepiej. Pewnie utrzymał podanie.

Ruud mógł mieć trzy piłki gemowe, ale fatalnie wyrzucił drive volleya na szerokość. 15-30.

Ależ forhend po linii w wykonaniu Ruuda! Idealny winner na 0-30.

1:3

Gem Ruud PRZEŁAMANIE. Po pierwszym asie przyszedł pierwszy double fault...

W końcu pomógł serwis! Pierwszy as w meczu w wykonaniu Hurkacza. Ale rywal ma jeszcze jedną szansę na przełamanie...

Dwa break pointy dla Ruuda... Dwa zagrania w aut Hurkacza i jeden szczęśliwy wysoki return Norwega w samą linię. 15-40.

1:2

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE! Błyskawiczne odrobienie strat i to "na sucho"! Świetny gem Hurkacza, choć Ruud też pomógł dwoma błędami.

Trzy break pointy dla Polaka! Świetne dwie piłki Hurkacza! Najpierw zagrał mocny forhend, do którego Ruud i tak dobiegł, ale "Hubi" zakończył akcję wolejem, a po chwili popisał się winnerem po drugim serwisie. W kolejnej akcji Ruud wyrzucił piłkę w aut!

0:2

Gem Ruud PRZEŁAMANIE. Norweg przełamał Polaka do 15. Na początku meczu prezentuje się jak skała i Hurkacz nie potrafi skończyć wymiany winnerem.

Niestety, trzy break pointy dla Ruuda po kapitalnym forhendzie.

Problemy Hurkacza. Ruud świetnie prezentuje się w defensywie, a Polak dwukrotnie zagrał w wymianie w siatkę. 0-30.

0:1

Gem Ruud. Norweg pewnie utrzymał podanie do 15, choć w ostatniej akcji to Hurkacz zepsuł dość prostego woleja spod siatki.

Kapitalna akcja w wykonaniu Hurkacza! Zaatakował do siatki, a Ruud mądrze się bronił, ale Polak skończył wymianę świetnym dropszotem z połowy kortu. 15-30.

0:0

Zaczynamy mecz! Serwuje Ruud.

Początek meczu Hurkacz - Ruud jest planowany na 12:50.

Przypomnijmy, że Hurkacz po raz pierwszy zameldował się w 4. rundzie Roland Garros. Już za chwilę rozpocznie walkę o historyczny ćwierćfinał, a jak na razie radzi sobie w Paryżu znakomicie. Nie stracił jeszcze ani jednego seta!

Na korcie Suzanne-Lenglen zakończył się już pierwszy mecz! Daria Kasatkina pokonała Camilę Giorgi 6:2, 6:2, co oznacza, że już za kilkanaście min na korcie pojawią się Hubert Hurkacz i Casper Ruud!

Witamy w relacji na żywo z meczu 1/8 finału Roland Garros 2022! Hubert Hurkacz powalczy o ćwierćfinał z Casperem Ruudem. Początek tego spotkania planowany jest ok. 12:30!