Hubert Hurkacz

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Hurkacz - Tsitsipas NA ŻYWO

Hubert Hurkacz poległ w walce o półfinał turnieju w Astanie! Tsitsipas był za mocny, bolesna porażka

2022-10-07 12:01

Hurkacz – Tsitsipas RELACJA. Hubert Hurkacz musiał uznać wyższość Stefanosa Tistsipasa w ćwierćfinale turnieju ATP 500 w Astanie. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, choć ze wskazaniem na Greka, który miał aż 8 szans na przełamanie! Polak wszystkie obronił i pierwszy set musiał rozstrzygnąć się w tie-breaku. W nim wrocławianin miał aż 5 piłek setowych, ale żadnej z nich nie wykorzystał. W drugiej partii już zdecydowanie lepiej prezentował się Tsitsipas, który pewnie wygrywał swoje podania, a w kluczowym momencie przełamał Hurkacza. 25-latek nie zdołał odpowiedzieć i przegrał 3:6. Poniżej prezentujemy zapis naszej relacji na żywo. Hurkacz - Tsitsipas WYNIK.

Hurkacz – Tsitsipas RELACJA NA ŻYWO ATP Astana Hurkacz – Tsitsipas LIVE ONLINE

Hubert Hurkacz (ATP 10) do tej pory nie miał większych problemów na turnieju ATP 500 w Astanie. W pierwszej rundziej bez problemu odprawił Francisco Cerundolo (ATP 29) 6:2, 7:6(2), a panowie grali niewiele ponad godzinę i 20 minut. W drugiej rundzie Hurkacz bardzo pewnie wygrał z nieco niżej notowanym od poprzedniego rywala Alexandrem Bublikiem (ATP 43) 6:4, 6:4. Co ciekawe, walka z Kazachem trwała niemal tyle samo, co ta z Hiszpanem! Teraz jednak poprzeczka szybuje dużo wyżej. Hurkacz zmierzy się z wyżej od siebie notowanym Stefanosem Tsitsipasem, który zajmuje 6. pozycję w rankingu ATP. Panowie do tej pory grali ze sobą aż 8 razy, niestety zdecydowanie częściej górą, bo aż 6 razy, był Grek. W ostatnim pojedynku tych panów jednak, w Miami w 2021, lepszy był Polak, który wówczas wygrał nie tylko z Tsitsipasem, ale sięgnął po triumf w całym turnieju.