Iga Świątek - Beatriz Haddad Maia Relacja NA ŻYWO WYNIK meczu WTA Madryt 2024

Autor: AP Iga Świątek - Beatriz Haddad Maia Relacja NA ŻYWO WYNIK meczu WTA Madryt 2024

WTA Madryt 2024

Iga Świątek - Haddad Maia WYNIK meczu Relacja NA ŻYWO Polka w półfinale turnieju w Madrycie!

2024-04-30 15:58

Iga Świątek po trzech setach walki pokonała 4:6, 6:0, 6:2 Beatriz Haddad Maię i zagra w półfinale turnieju WTA w Madrycie. Polka w pierwszym secie prowadziła 4:1, ale wtedy zupełnie się pogubiła. Usztywniona przegrała pięć kolejnych gemów i całą partię. Potem potrafiła zresetować się i znów zagrać skutecznie. W dwóch kolejnych setach oddała już tylko dwa gemy, wywierając presję i umiejętnie wymuszając błędy Brazylijki, która znana jest z ogromnej waleczności. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Haddad Maia dzisiaj w Madrycie.

Iga Świątek i Beatriz Haddad Maia w Madrycie zagrają ze sobą już po raz czwarty. Bilans tej rywalizacji to 2-1 dla Polki. W ich pierwszych pojedynku leworęczna Brazylijka pokonała Igę 6:4, 3:6, 7:5 dwa lata temu w Toronto. Potem górą była już Świątek - 6:2, 7:6 w Roland Garros 2023 i 6:2, 6:2 w United Cup na początku tego sezonu.

Świątek - Haddad Maia Relacja NA ŻYWO WYNIK meczu WTA Madryt

Silna fizycznie Beatriz Haddad Maia w tym sezonie wpadła w wyraźny dołek formy, ale teraz znów prezentuje się bardzo dobrze. - Nie oglądałam ostatnio jej meczów, ale mój trener pomoże mi z analizą i taktycznie. Rozegrałyśmy ze sobą sporo naprawdę trudnych meczów, więc nie będzie łatwo. Zawsze jest naprawdę twardą przeciwniczką i wie, jak grać na mączce - powiedziała Iga Świątek.

Iga Świątek walczy o pierwszy w karierze triumf w Madrycie. Najbliżej była rok temu, ale w pasjonującym finale przegrała 3:6, 6:3, 3:6 z Aryną Sabalenką. Tenisistki w Madrycie walczą w specyficznych warunkach. Na wysokości ponad 600 m n.p.m. gra toczy się szybciej. - Ważny jest odpowiedni naciąg rakiety i nie podejmowanie zbyt dużego ryzyka, bo ciężko kontrolować lot piłek - mówi Iga Świątek.

Iga Świątek - Haddad Maia WYNIK NA ŻYWO Relacja live z WTA w Madrycie

Iga Świątek mecz w 1/4 finału turnieju WTA w Madrycie zagra już we wtorek 30 kwietnia. Rywalką Polki będzie Beatriz Hadda Maia. Początek meczu Świątek - Haddad Maia po godzinie 12.30 (nie wcześniej, drugi mecz od godz. 11 po meczu Miedwiediew - Bublik). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Haddad Maia w Madrycie.