Autor: AP Iga Świątek - Caroline Garcia Relacja NA ŻYWO United Cup Polska - Francja Świątek - Garcia WYNIK NA ŻYWO Relacja live

Tenis

Polska w finale United Cup! Świątek i Hurkacz pokonali Francuzów

2024-01-06 4:40

Iga Świątek pokonała Caroline Garcią 4:6, 6:1, 6:1 i przypieczętowała zwycięstwo Polski nad Francją i awans do finału United Cup. Relacja na żywo z półfinału Polska - Francja na sport.se.pl. Iga Świątek i Caroline Garcia doskonale się znają, a dzisiaj rozegrały piąty oficjalny mecz w rozgrywkach WTA. Bilans tej rywalizacji to teraz 4-1 dla Świątek, która po nieudanym pierwszym secie wyciągnęła wnioski, podniosła swój poziom i rozbiła wymagającą rywalkę. Wcześniej Hubert Hurkacz pokonał 6:3, 7:5 Adriana Mannarino. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Garcia w United Cup.

Na żywo

Iga Świątek - Caroline Garcia

4:6, 6:1, 6:1

KONIEC!!!! IGA ŚWIĄTEK POKONAŁA CAROLINE GARCIA 4:6, 6:1, 6:1. Polska w finale United Cup!

40-0 Doskonały return Igi Świątek, która ma już piłki setowe

30-0

4:6, 6:1, 5:1

Gem Świątek. Jazda! - krzyknęła sobie Iga po ostatniej piłce. Już tylko jeden gem dzieli Polaków od finału United Cup

40-30 Pięknie teraz Polka zakręciła z forhendu, niesamowita rotacja topspinowa

30-30 Iga miała już otwarty kort po dobrym serwisie, ale minimalnie przestrzeliła

30-15 Garcia popisała się teraz znakomitym wolejem. Gra przy siatce to jeden z jej atutów

4:6, 6:1, 4:1

Gem Garcia. Francuzka w dobrym stylu zgarnia pierwszego gema w secie, przerywając serię Polki

4:6, 6:1, 3:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Świetny gem Igi, która znów stłamsiła Francuzkę, wywierając niesamowitą presję. Na koniec znakomity return

40-15 Iga pięknie przeszła z defensywy do ataku i ma breakpointy

30-0 Bardzo szybkie tempo wymian, lepiej wytrzymuje je teraz solidniejsza Iga

4:6, 6:1, 2:0

Gem Świątek. Bardzo ważny gem. Iga znów była w opałach, broniła breakpointów, Garcia wywierała presję. Udało się opanować sytuację. W porę wrócił dobry serwis

Równowaga. Dobry serwis Polki w samą linię

Niecelny bekhend Igi i znów jest breakpoint

40-40 Pewny forhend Polki w otwarty już kort po znakomitym serwisie

30-40 Garcia znów wchodzi na wyższe obroty. Ma breakpointa po znakomitym forhendzie po crossie

30-30 Mocny return Garcii, trzeba zachować najwyższą czujność

4:6, 6:1, 1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga przejmuje chyba znów kontrolę. Gem wygrany do zera przy podaniu rywalki. Mocne returny i duża intensywność, Garcia pod presją się pogububiła

40-0 Iga ma trzy breakpointy

30-0 Agresywny forhend Igi z dużą rotacją

Początek trzeciego seta. Serwuje Garcia

4:6, 6:1

GEM I SET IGA ŚWIĄTEK. Polka potężnym forhendem kończy seta i przed nami decydująca partia!

Trzecia piłka setowa

40-40 Znów podwójny błąd serwisowy Polki

40-15 Iga Świątek ma już piłki setowe

15-15 Podwójny błąd serwisowy Polki

4:6, 5:1

Gem Garcia. Francuzka przerywa serię Polki. Obrobiła podanie. Na koniec efektowny wolej przy siatce Caroline, trafiła w samą linię

15-40 Znakomity return Świątek

0-40 Dobre serwisy Francuzki

4:6, 5:0

Gem Świątek. Koncert gry Igi Świątek. Kolejny gem wygrany do zera. Na koniec as serwisowy

40-0 I znów błąd Francuzki popełniony pod presją

30-0 Iga bardzo teraz podniosła swój poziom, a Garcia zaczyna się gubić

4:6, 4:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga wygrała gema do zera przy podaniu Garcii. Na koniec znów wymusiła błąd rywalki agresywnym returnem

40-0 Błąd Francuzki, są trzy breakpointy

30-0 Świetny forhend Igi, trafiła w samą boczną linię

4:6, 3:0

Gem Świątek. Iga gra coraz lepiej i powiększa przewagę w secie. Ale uwaga, to jest przewaga tylko jednego przełamania!

40-30 Dokładny forhend mistrzyni Roland Garros

30-30 Mocny return Francuzki, która często zagrywa pod nogi serwującej Polki

30-15 Precyzyjne zagranie Igi po dobrym serwisie

15-15 Niecelny forhend Francuzki

4:6, 2:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Oby to był przełomowy moment w tym meczu! Iga przegrywała w tym gemie 15-40, ale potem znakomicie returnowała. Na koniec znów wygrywający return naszej gwiazdy

Iga ma już szansę na przełamanie

40-40 Dwa dobre returny liderki rankingu WTA

15-40 Niecelny bekhend Polki. Za dużo tych błędów

15-15 po agresywnym ataku Igi. Ruszyła do siatki i wymusiła błąd rywalki

4:6, 1:0

Gem Świątek. Znów było ciężko, Garcia złapała imponujący rytm na returnie. Na szczęście końcówka gema należała do Igi

40-40 Znów potężny return Garcii

30-30 Ufff.... Garcia ruszyła do siatki po returnie, ale jej wolej był nieudany

15-30 Znów mocny return Garcii

15-15 Świetny return Francuzki, kolejny

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

4:6

GEM i SET GARCIA. Iga Świątek przegrywa pierwszego seta. Zdecydowało jedno przełamanie. To Iga miała więcej breakpointów, ale Garcia okazała się skuteczniejsza w kluczowych momentach

15-40 Nieudany return Polki i są piłki setowe

15-15 Polka przestrzeliła pod presją z forhendu

15-0 Precyzyjny bekhend Igi

4:5

Gem Świątek. Iga broniła już piłki setowej. Wybroniła się asem, a potem grała solidnie i skutecznie. Za chwilę ostatnia szansa, żeby uratować tego seta

3:4

Gem Garcia PRZEŁAMANIE. Na koniec znów mocny return Francuzki, pod nogi Świątek. Polka traci serwis, choć prowadziła w tym gemie 30-0

30-40 Garcia ma breakpointa po szczęśliwym returnie. Piłka zawadziła o taśmę i spadła na stronę Polki

30-30 Znów błąd liderki rankingu

30-15 Iga zagrała ramą rakiety

30-0 Dwa dobre serwisy Igi

3:3

Gem Garcia. Zaczęło się znów obiecująco, było 30-0 dla Polki. Potem Iga popełniała błędy, a na koniec Garcia posłała asa serwisowego

30-30 Auty po zagraniach Polki, szkoda tych błędów

30-0 po błędzie Francuzki

3:2

Gem Świątek. Polka znów prowadzi. Dobre serwisy Świątek i nieudane returny Garcii

40-15 Teraz return Garcii w siatkę

30-15 Dokładny return Francuzki, w sam narożnik kortu

30-0 Iga ruszyła do siatki, a lob Garcii był niecelny

2:2

Gem Garcia. Francuzka tym razem łatwo obroniła podanie, gem wygrany do zera. Idze brakowało dokładności, popełniała błędy

0-30 Niecelny bekhend Polki, duży aut

2:1

Gem Świątek. Garcia w swoim stylu dużo ryzykuje, skraca wymiany, mocno returnuje i poluje na uderzenia kończące

40-30 Agresywny return Francuzki

40-15 Mocny serwis Polki na ciało rywalki

15-0 Garcia znów bardzo wysoko w korcie na returnie, ale teraz zagrała w siatkę

1:1

Gem Garcia. Szkoda tego gema. Było 40-0 dla Polki, ale Francuzka w krytycznym momencie podniosła bardzo poziom. Po grze na przewagi wybroniła się

Iga Świątek i Caroline Garcia właśnie pojawiły się na korcie

Iga Świątek może zaraz przypieczętować zwycięstwo Polski i awans do finału United Cup. Hubert Hurkacz po znakomitej grze ograł 6:3, 7:5 Adriana Mannarino

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Caroline Garcia w półfinale United Cup (spotkanie Polska - Francja). Początek spotkania ok. godziny 2-2.30 w nocy, po meczu Huberta Hurkacza

Iga Świątek walczy z Caroline Garcią w półfinale United Cup. To drugi pojedynek w meczu Polska - Francja, po spotkaniu mężczyzn Hubert Hurkacz - Adrian Mannarino. - Jestem bardzo podekscytowana. Dla nas to kolejna szansa. Rok temu doszliśmy w United Cup do półfinału, a teraz chcemy dojść jeszcze dalej. Do tej pory graliśmy w tym turnieju bardzo dobrze, naprawdę solidnie i w odpowiednim rytmie. Wierzę, że możemy tutaj zagrać nasz najlepszy tenis - powiedział wczoraj Iga Świątek zaraz po wylądowaniu w Sydney.

Iga Świątek - Caroline Garcia Relacja NA ŻYWO WYNIK United Cup Polska - Francja LIVE

Iga Świątek i Caroline Garcia doskonale się znają. Francuzka to jedyna zawodniczka, której udało się urwać seta Polce w jej ostatnich 14 oficjalnych meczach. Zrobiła to w niesamowicie dramatycznym spotkaniu w Pekinie, który Świątek wygrała 6:7, 7:6, 6:1, będąc w drugim secie dwie piłki od porażki. Wcześniej Garcia też sprawiała Świątek problemy, pokonała ją m.in. w Warszawie. Bilans tej rywalizacji to 3-1 dla Igi. Francuzka świetnie serwuje, wyróżnia ją bardzo agresywny return. To znakomita deblistka, więc znakomicie gra przy siatce. - Mecz z najlepszą zawodniczką na świecie to zawsze dobry test. To popycha cię do granic możliwości, dla takich meczów trenujesz. Iga to wspaniała zawodniczka. W przeszłości rozegraliśmy kilka dobrych meczów, więc zobaczymy, co wydarzy się w tym - powiedziała Caroline Garcia.

Świątek - Garcia WYNIK NA ŻYWO Relacja LIVE United Cup Polska - Francja

Mecz Polska - Francja w 1/2 finału zostanie rozegrany w nocy z piątku na sobotę 5/6 stycznia. Początek meczu Polska - Francja o godzinie 0.30 polskiego czasu. Najpierw mecze singlowe Hurkacz - Mannarino i Świątek - Garcia, a potem mikst.