Iga Świątek FINAŁ w Montreux WYNIK Polka zlała pięć Szwajcarek i zarobiła kupę kasy!

2020-07-05 15:21 CH
Iga Świątek
Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Iga Świątek - Viktorija Golubic WYNIK Finału w Montreux. Iga Świątek w znakomitym stylu wygrała pokazowy turniej Elle Spirit Open w Montreux. W Szwajcarii polska tenisistka ograła w sumie pięć szwajcarskich rywalek. Pierwsze trzy w fazie grupowej, a kolejne dwie w 1/2 finału i w finale. Na koniec pokonała Viktoriję Golubic (nr 123) 6:2, 6:1. Impreza była pokazowa, ale Iga Świątek zarobiła w Montreux dużo pieniędzy. Ile? Zobacz jakie były PREMIE w Montreux NAGRODY PIENIĘŻNE.

Turniej w Montreux PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek

Iga Świątek w turnieju w Montreux wróciła na kort po długiej przerwie. Ostatni mecz rozegrała jeszcze lutym. Potem wybuchła pandemia. Młoda Polka czekając na wznowienie rywalizacji, zdała maturę. Teraz wreszcie mogła sprawdzić swoją formę na korcie. Przez pokazowy turnieju Elle Spirit Open w Montreux przeszła jak burza. W sumie wygrała pięć pojedynków, wszystkie ze Szwajcarkami. Na początek nasza 19-latka zdemolowała 6:0, 6:0 Conny Perrin. Potem było zwycięstwo 6:1, 6:0 nad Leonie Kung, a na koniec walki w grupie wygrała 6:3 5:7 10-3 z Jil Teichmann. W 1/2 finału ograła 6:0, 6:4 Simonę Waltert, aby jeszcze tego samego dnia zmierzyć się z Viktoriją Golubić.

Iga Świątek Montreux WYNIK finału

Finał turnieju w Montreux Iga Świątek zaczęła dość nerwowo. Już w pierwszym gemie straciła podanie, ale potem rozkręcała się, dominując na korcie. Słabsza fizycznie Viktorija Golubic (nr 123) nie radziła sobie z potężnymi top-spinami Polki, której przewaga rosła. Świątek wygrała 6:2, 6:2 i zarobiła duże pieniądze. Nagrodą dla zwyciężczyni jest czek na 25 tysięcy franków szwajcarskich czyli ok. 105 tys. złotych.

Najnowsze