Iga Świątek KIEDY gra? Plany startowe: Wiemy kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej!

2021-12-10 13:48
Iga Świątek KIEDY gra? Plany startowe: Wiemy kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej!
Autor: Marek Zieliński Iga Świątek KIEDY gra? Plany startowe: Wiemy kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej!

Iga Świątek KIEDY gra Iga Świątek Plany startowe 2022 rok. Iga Świątek narobiła dużego zamieszania, zwalniając nagle trenera Piotra Sierzputowskiego. Teraz nasza najlepsza tenisistka przygotowuje się do nowego sezonu pod okiem Tomasza Wiktorowskiego i właśnie poznaliśmy jej plany startowe. Kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej? Na jej pierwszy występ w 2022 r. nie trzeba będzie długo czekać. Iga Świątek rozpocznie sezon w miejscu, gdzie niemal rok temu wygrała turniej. Jakie są plany startowe Igi Świątek? I kiedy gra Iga Świątek następny turniej? Informacje poniżej.

KIEDY gra Iga Świątek Plany startowe 2022 rok Iga Świątek kolejny turniej

Iga Świątek przygotowuje się do nowego sezonu pod okiem Tomasza Wiktorowskiego, który zastąpił zwolnionego w zaskakujących okolicznościach Piotra Sierzputowskiego. Polka wkrótce poleci do Australii. Pierwszy turniej w 2022 roku Iga Świątek rozegra w Adelajdzie, gdzie bronić będzie tytułu. Rok temu ten australijski turniej rozegrano pod koniec lutego. Iga Świątek wygrała go w spektakularnym stylu bez straty seta, a w finale rozbiła 6:2, 6:2 Szwajcarkę Belindę Bencic, przyszłą mistrzynię olimpijską. Teraz turniej w Adelajdzie będzie imprezą rangi WTA 500 i zagrają w nim niemal wszystkie największe gwiazdy z Ashleigh Barty, Aryną Sabalenką czy Garbine Muguruzą na czele. Nie zabraknie również Marii Sakkari czy Pauli Badosy. Turniej WTA w Adelajdzie rozpocznie się 2 stycznia i będzie oczywiście dla Igi Świątek ważnym etapem przygotowań do Australian Open 2022, którego początek zaplanowano na 17 stycznia.

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej 2022 rok Plany startowe Igi Świątek

Iga Świątek od poniedziałku trenuje z Tomaszem Wiktorowskim, byłem szkoleniowcem Agnieszki Radwańskiej. "Nie jest to równoznaczne z podjęciem jakiejkolwiek decyzji na temat współpracy. Gdy zapadną wiążące decyzje, niezwłocznie poinformujemy o tym Państwa, a Iga również swoich kibiców - tak jak to robiliśmy przez cały rok, komunikując wszystkie inne decyzje Igi czy sztabu. Będziemy wdzięczni za uszanowanie tego, że Iga skupia się obecnie na bieżącej pracy, aby najbliższy czas wykorzystać treningowo w 100 proc." - czytamy w informacji prasowej rozesłanej przez sztab naszej tenisistki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze