Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Świątek wytyka błąd

Iga Świątek nie gryzła się w język w temacie gry Rosjan i Ukraińców. Uderzyła w WTA i ATP, wytknęła im błąd

2022-09-03 17:07

Iga Świątek walczy o kolejny triumf w imprezie wielkoszlemowej i jako liderka światowego rankingu jest główną faworytką do zwycięstwa w tegorocznych US Open. W trakcie imprezy nie da się uciec od tematu wojny w Ukrainie, choćby dlatego, że niedawno mierzyły się ze sobą zawodniczki z Białorusi i Ukrainy właśnie. Iga Świątek nie ma wątpliwości, że władze światowego tenisa zrobiły zbyt mało, by zmniejszyć negatywne napięcie między zawodnikami z Ukrainy a Białorusi i Rosji.

Iga Świątek to obecnie najlepsza tenisistka na świecie, co wydatnie pokazuje ranking WTA, w którym prowadzi z ogromną przewagą. To sprawia, że jej wypowiedzi i zachowanie ma większe znaczenie – fani większą uwagę zwracają na to, co mówi ledwie 21-letnia zawodniczka. Polka stara się unikać kontrowersji, nie jest typem gwiazdy, która stara się zrobić wszystko by być w centrum uwagi, ale z drugiej strony nie ucieka od trudnych tematów, takich jak choćby wojna w Ukrainie. A temat wraca za każdym razem, gdy Ukraińcy muszą rywalizować z Rosjanami i Białorusinami. Tak było również teraz na US Open, gdzie Azarenka grała z Kostiuk. Iga Świątek komentując napięcie między wspomnianymi nacjami wskazała, że ATP i WTA nie zrobiły tyle, ile powinny w sprawie załagodzenia negatywnych emocji.

Serena Williams pożegnała się z kibicami! Wzruszające sceny na US Open, nie powstrzymała łez

Świątek idzie jak burza przez US Open. Kolejna wygrana Polki

Iga Świątek wskazuje, jaki błąd popełniły organizacje WTA i ATP

Liderka światowego rankingu najpierw stwierdziła, że jest już za późno na reakcję ze strony WTA i ATP. Po chwili dodała, że jednak zawsze można coś zrobić, ale najlepszy moment na to już dawno minął. – Cóż, w zasadzie myślę, że jest już za późno. To znaczy, nigdy nie jest za późno. Ale myślę, że najlepszy czas na zrobienie czegokolwiek dla ATP lub WTA był wtedy, gdy zaczęła się wojna i kiedy napięcie w szatniach zawodników było całkiem duże – powiedziała Świątek w rozmowie z portalem Sportskeeda.

Iga Świątek żegna Serenę Williams. Padły wielkie słowa, co za klasa Polki

Trudno jednak oczekiwać czegoś racjonalnego od tych organizacji. Gdy organizatorzy Wimbledonu postanowił wykluczyć Rosjan i Białorusinów z rywalizacji właśnie ze względu na wojnę w Ukrainie, to WTA i ATP stanęła po stronie zawodników z tych krajów i postanowiono, że za angielski turniej nie zostaną przyznane żadne punkty do rankingów mężczyzn oraz kobiet. Jedyną niedogodnością dla zawodników i zawodniczek z krajów, które napadły na Ukrainę (Białoruś mocno wspiera Rosję w działaniach wojennych, choć oficjalnie jej żołnierzy nie ma w Ukrainie) jest to, że nie mogą grać pod flagami swoich państw.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze