Iga Świątek płakała przez 30 minut! Wszystko opowiedziała, ogromne emocje!

2022-01-27 8:03
Iga Świątek płakała przez 30 minut! Wszystko opowiedziała, ogromne emocje!
Autor: AP Iga Świątek

Iga Świątek to bardzo wrażliwa i emocjonalna osoba. Polska tenisistka przyzwyczaiła już kibiców do żywiołowych reakcji w czasie meczów, a na korcie często zdarza jej się wybuchnąć płaczem. - Moim zdaniem płacz nie jest oznaką emocji. Płaczę gdy przegrywam i płaczę kiedy przegrywam. Tak już jest i musicie do tego przywyknąć - uśmiechała się Iga Świątek po spotkaniu w Australian Open, po którym znów zalała się łzami. Iga Świątek ostatnio została felietonistką BBC. Po każdym meczu w AO dzieli się z brytyjskim serwisem swoimi analizami i emocjami. Iga Świątek właśnie opowiedziała o tym, jak przez 30 minut nie mogła powstrzymać łez.

Iga Świątek już dzisiaj zagra z Danielle Collins w półfinale Australian Open. Polka w Melbourne zachwyca wspaniałą grą i - w swoim stylu - zaskakuje emocjonalnymi reakcjami. Po zwycięstwie z Kaią Kanepi była wspaniała eksplozja radości. - Dobrze, że nie straciłam głosu, bo strasznie się wydzierałam na korcie - śmiała się potem Iga Świątek. Po poprzednim meczu, ciężkim boju z Soraną Cirsteą, młoda Polka popłakała się wzruszenia. - Pod koniec meczu czwartej rundy z Soraną Cirstea byłam bardzo wzruszona, kiedy podeszłam do swojego krzesła, zaczęła szlochać, kucając na korcie - opowiada Iga Świątek w swoim kolejnym felietonie dla serwisu BBC. - A potem, kiedy wygrałam ćwierćfinał z Kaią Kanepi, rzuciłam rakietą w powietrze i krzyknęłam. To była spontaniczna akcja. Zwykle nie robię takich rzeczy! Mecz okazał się najdłuższym w mojej karierze i trwał trzy godziny na minutę, a punkt meczowy – w którym wyciągałam się przed każdym powrotem zza linii bazowej – był szczególnie szalony. Oba mecze kosztowały mnie dużo energii i dużo stresu. Więc kiedy wygrałam, to było tak, jakby moje ciało powiedziało: „Nareszcie!” - tłumaczy swoje emocjonalne reakcje Iga Świątek. Dalszy ciąg artykułu pod naszą galerią zdjęć.

Dlaczego Iga Świątek płacze w czasie meczów?

Iga Świątek uważa, że nie ma nic złego w okazywaniu emocji. Wręcz przeciwnie. - Niektórzy uważają, że nie jest dobrze okazywać emocje, ale ja się z nimi nie zgadza. Czasami to pomaga, a czasami nie, to prawda, ale musisz zrozumieć, co jest potrzebne w danej chwili. Czasami dobrze jest odpuścić. Krzycz, płacz, rób cokolwiek. Po tym możesz poczuć się lepiej - radzi Iga Świątek w felietonie dla serwisu BBC. - Nie uważam, że okazywanie emocji jest złe. To część bycia szczerym wobec fanów i ludzi. A jeśli mam dać z siebie wszystko w meczu, to wiele by mnie kosztowało, żeby utrzymać te emocje w sobie - dodaje Polka. - Nie mówię, że powinieneś płakać i krzyczeć jak najwięcej. Chodzi o znalezienie własnej drogi i zrobienie wszystkiego najlepszego dla siebie jako indywidualności. Daria Abramowicz (psycholog Igi, red.) uczy mnie, jak kierować emocjami, co pozwala mi kierować je we właściwy sposób, co ostatecznie pomaga w wykonywaniu moich zadań i poprawie wyników.

ZOBACZ: Iga Świątek zasnęła a jej INTYMNE ZDJĘCIA pojawiły się w Internecie! Wiemy kto je zrobił!

Iga Świątek zdradziła, że ostatnio płakała przez 30 minut. Tym razem poza kortem. - Dla mnie tydzień bez płaczu to nie tydzień. Z dala od kortu tenisowego też potrafię być emocjonalna. W zeszłym tygodniu oglądałem film zatytułowany "Terminal" z Tomem Hanksem i Catherine Zeta-Jones. Nie wiem, czy ktoś płakał na tym filmie. Ale płakałam dwa razy! Płakałem, gdy stary - woźny na lotnisku - stanął przed samolotem i zatrzymał go przed startem. Wtedy pomyślałem: „Dlaczego do diabła płaczę?”. Płaczę też, gdy oglądam film, w którym umiera zwierzę. Czasem też płaczę, kiedy kończę książkę. Po przeczytaniu "Przeminęło z wiatrem" płakałem przez 30 minut i to był dzień przed meczem na US Open! - zdradziła Iga Świątek.

Iga Świątek - Danielle Collins RELACJA NA ŻYWO ONLINE Półfinał Australian Open

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze