Iga Świątek poznała rywalkę! Z KIM i KIEDY gra Iga Świątek Indian Wells DRABINKA

i

Autor: AP Iga Świątek poznała rywalkę! Z KIM i KIEDY gra Iga Świątek Indian Wells DRABINKA

Iga Świątek poznała rywalkę! Z KIM i KIEDY gra Iga Świątek Indian Wells DRABINKA

2021-10-11 10:07

Iga Świątek Z KIM gra Indian Wells DRABINKA KIEDY gra Iga Świątek DRABINKA Indian Wells. Iga Świątek jest już w IV rundzie turnieju WTA w Indian Wells. Polka poznała kolejną rywalkę i będzie to starcie dwóch byłych mistrzyń paryskiego French Open. Z kim gra Iga Świątek kolejny mecz w Indian Wells? Rywalka Igi Świątek sprawiła wielką sensację, triumfując na kortach Rolanda Garrosa w 2017 roku, ale potem nie odnosiła już takich sukcesów. Przed Igą Świątek ciekawa konfrontacja z zawodniczką, która ma duży potencjał, ale jest bardzo chimeryczna. Jak Polka poradzi sobie w starciu z tą rywalką? Iga Świątek KIEDY gra w Indian Wells?

Iga Świątek KIEDY gra Indian Wells DRABINKA Z KIM gra Iga Świątek

Z kim gra Iga Świątek kolejny mecz w Indian Wells. Następną rywalką Polki będzie Jelena Ostapenko (nr 29), mistrzyni French Open z 2017 r. Łotyszka w trzech setach rozprawiła się z Jeleną Putincewą z Kazachstanu. To będzie ciekawy pojedynek dwóch byłych mistrzyń paryskiego Szlema. Iga Świątek French Open podbiła niemal dokładnie rok temu. W pierwszą rocznicę tego spektakularnego triumfu nasza tenisistka rozgromiła 6:1, 6:0 Rosjankę Weronik Kudermietową w III rundzie turnieju WTA w Indian Wells. Zaraz potem Iga Świątek ogłosiła, że aż 50 tysięcy dolarów (200 tysięcy złotych) z zarobionych w turnieju premii przekaże na walkę z chorobami psychicznymi. Tenisistka z Raszyna stale współpracuje w psychologiem i na każdym kroku podkreśla, jak ważne dla niej jest dbanie o mentalną stronę jej tenisa. Teraz w czasie turnieju w Indian Wells, akurat w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, zdecydowała się na ten piękny gest.

Iga Świątek; Mój tata zaszczepił mi patriotyzm

KIEDY gra Iga Świątek DRABINKA Indian Wells TERMINARZ

Iga Świątek w III rundzie turnieju WTA w Indian Wells nie miała najmniejszych problemów z Weroniką Kudermietową. - Od początku czułam się bardzo pewnie na korcie - powiedziała zaraz po ostatniej piłce Polka, która często powtarza, jak ważne dla niej jest odpowiednie przygotowanie mentalne do gry. O psychice Iga Świątek mówiła też bardzo dużo na konferencji prasowej. Nasza tenisistka pokonała Rosjankę akurat w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, a po spotkaniu ogłosiła, że przekazuje 50 tys. dolarów z premii zarobionej w Indian Wells na walkę ze zdrowiem psychicznym. - Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego - poinformowała Iga Świątek, która w sumie w Indian Wells za awans do 1/8 finału zgarnęła już 92 tys. dolarów. - Możecie pomoc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia - dodała Iga Świątek.

Indian Wells DRABINKA Iga Świątek KIEDY gra kolejny mecz

Iga Świątek w IV rundzie (1/8 finału) turnieju WTA w Indian Wells zagra z Łotyszką Jeleną Ostapenko i będzie to drugi mecz Polki z tą rywalką. Poprzedni Świątek przegrała i to sromotnie - 0:6, 2:6 na trawie w Birmingham (2019 r.). Mecz Świątek - Ostapenko w Indian Wells zostanie rozegrany we wtorek lub w nocy z wtorku na środę polskiego czasu. Transmisja na Canal+ Sport.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze