Iga Świątek wsadziła Anastazję Potapową na rower! Pogrom 6:0, 6:0 w 39 minut!

Autor: AP Iga Świątek wsadziła Anastazję Potapową na rower! Pogrom 6:0, 6:0 w 39 minut!

Rosjanka zdemolowana!

2024-06-02 12:12

Iga Świątek potrzebowała zaledwie 39 minut, żeby zdemolować 6:0, 6:0 Anastazję Potapową w 4. rundzie Roland Garros. Wsadziła rywalkę na rower, jak w tenisowym żargonie nazywane są zwycięstwa do zera. Broniąca tytułu Polka po raz pierwszy walczyła z tą Rosjanką w seniorskim tourze, ale panie znają się dobrze z czasów juniorskich, a wtedy górą była Potapowa (Roland Garros 2016). To był mecz z podtekstami. Relacje między tenisistkami były napięte, gdy Rosja napadła na Ukrainę, a Iga Świątek skrytykowała prowokacyjne zachowanie Potapowej, która paradowała w koszulce Spartaka Moskwa. Iga Świątek jest już w ćwierćfinale, a kolejny mecz zagra we wtorek.

To była demolka! Pogrom w 39 minut! Rozpędzona Iga Świątek rozgromiła bezradną Anastazję Potapową 6:0, 6:0 w 4. rundzie Roland Garros i jest już w ćwierćfinale. To był najkrótszy mecz naszej gwiazdy w seniorskiej karierze. Trwał zaledwie 39 minut! Iga przegrała w całym spotkaniu zaledwie... 10 punktów. Polka i Rosjanka to rówieśniczki, Rosjanka jest dwa miesiące starsza. W seniorskim torze jeszcze ze sobą nie grały, ale rywalizowały jako juniorki. W Roland Garros 2016 15-letnia Świątek przegrała z 15-letnią Potapową w ćwierćfinale.

Iga Świątek od początku zdominowała Anastazję Potapową. Była skoncentrowana i bardzo solidna, a chaotyczna Rosjanka grała coraz gorzej. - Chyba była bardzo zdenerwowana - analizowała po meczu Polka. Potapowa od połowy drugiego seta grała już fatalnie, kończąc niemal wszystkie wymiany prostymi błędami. Liderka rankingu nie miała najmniejszych problemów z wygrywaniem kolejnych gemów.

Iga Świątek pozostaje niepokonana na kortach im. Rolanda Garros już od 18 spotkań. Wciąż ma szansę jako trzecia tenisistka w historii w Erze Open wygrać French Open trzeci raz z rzędu, po Monice Seles i Justine Henin, dwóch legendach. Liderka rankingu WTA może również pójść w ślady legendarnej Sereny Williams, która w 2013 r. jako jedyna tenisistka w historii wygrała w tym samym roku turnieje w Madrycie, Rzymie i Roland Garros. Kolejną rywalkę pozna po zakończeniu meczu Marketa Vondrousova - Olga Danilović.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?