Iga Świątek

Autor: Zrzut ekranu/Twitter Iga Świątek

Emocjonalny wybuch

Iga Świątek zalała się łzami po porażce z Niemcami. Nie była w stanie się powstrzymać

2024-01-07 15:01

Iga Świątek i Hubert Hurkacz przegrali w finale United Cup. Starcie z Niemcami zaczęło się od zwycięstwa polskiej liderki rankingu WTA w singlu, ale następnie po dramatycznych bojach Hurkacz przegrał z Alexandrem Zverevem, a o wyniku rozstrzygnął mikst zakończony super tie-breakiem. Świątek i Hurkacz ulegli Zverevowi i Laurze Siegemund, po czym raszynianka zalała się łzami.

Emocjonalny wybuch Igi Świątek po porażce z Niemcami

Iga Świątek była w United Cup bezbłędna - wygrała singlowe mecze w każdym starciu łącznie z finałem. Ten rozpoczęła znakomicie dla Polski, nie dając najmniejszych szans Andżelice Kerber, którą rozbiła 6:3, 6:0 w nieco ponad godzinę. Następnie na korcie pojawili się Hubert Hurkacz i Alexander Zverev i wszystko szło po myśli Polaków - nasz najlepszy singlista wygrał pierwszego seta 7:6, a w tie-breaku drugiego miał nawet dwie piłki meczowe. Ich niewykorzystanie okazało się kluczowym momentem, bo ostatecznie to Niemiec wygrał drugiego seta, a następnie decydującą partię 6:4. Oznaczało to, że o zwycięstwie w United Cup decydował mikst, w którym po zaciętej walce lepsza okazała się niemiecka para. Zverev i Siegemund wygrali z faworyzowanymi Polakami 6:4, 5:7, 10:4, co mocno zabolało zwłaszcza Świątek. Tuż po ostatniej piłce 22-latka zalała się łzami, co nie umknęło kamerom!

Iga Świątek o szalonej końcówce sezonu i przygotowaniach do kolejnego | Super Tenis

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!