Kamil Majchrzak złapany na dopingu aż trzy razy! Szokujący raport, wiemy jakie substancje wykryto!

i

Autor: AP Kamil Majchrzak złapany na dopingu aż trzy razy! Szokujący raport, wiemy jakie substancje wykryto!

Dopingowa wpadka

Kamil Majchrzak złapany na dopingu aż trzy razy! Szokujący raport, wiemy jakie substancje wykryto!

2022-12-09 14:51

Kamil Majchrzak został już zawieszony za złamanie zasad Tenisowego Programu Antydopingowego. O wpadce dopingowej polskiego tenisisty poinformował wczoraj jako pierwszy Karol Stopa, komentator Eurosportu. Kamil Majchrzak kilka godzin później opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym potwierdził, że w jego organizmie wykryto zakazane substancje, ale zapewnia, że jest niewinny i świadomie nie brał dopingu. Teraz agencja zajmująca się zwalczaniem dopingu w tenisie opublikowała szczegółowy raport dotyczący wpadki Majchrzaka.

Kamil Majchrzak zajmuje 77. miejsce w rankingu ATP. Po udanym sezonie ożenił się, a ostatnio kontynuował przygotowania do kolejnych występów. Dzięki wysokiej pozycji w notowaniu 26-latek z Piotrkowa Trybunalskiego miał bez kwalifikacji zagrać w głównej drabince Australian Open 2023. Wcześniej planował występ w reprezentacji Polski w nowych rozgrywkach o United Cup, u bok Huberta Hurkacza i Igi Świątek. Niestety w czwartkowy wieczór pojawiły się szokujące i bardzo przykre informację o dopingowej wpadce Kamila Majchrzaka. Jako pierwszy podał ją Karol Stopa, komentując na antenie Eurosportu mecz Huberta Hurkacza. - Jeśli idzie o Kamila Majchrzaka, dzisiaj dotarły bardzo nieciekawe informacje na jego temat. Podczas ostatniej wyprawy azjatyckiej przeprowadzono kontrolę antydopingową. Wyniki okazały się niestety pozytywne w stosunku do Polaka. To może oznaczać bardzo poważne konsekwencje, ale sprawa jest jeszcze świeża, taka sprzed paru godzin dosłownie. Jeśli to się wszystko potwierdzi, nie będziemy mieli dwóch reprezentantów w turnieju głównym Australian Open - przekazał Stopa.

Kamil Majchrzak kilka godzin później odniósł się do przykrej sytuacji w mediach społecznościowych. W oświadczeniu potwierdził, że w jego organizmie wykryto zakazane substancje. Jednocześnie zapewnił, że nigdy świadomie nie zażył zabronionego dopingu. Ponadto stwierdził, że pozytywny wynik testów jest dla niego ogromnym szokiem, ponieważ nie wie, w jaki sposób substancja znalazła się w jego organizmie. "Rozpocząłem najtrudniejszą walkę w moim życiu - walkę o udowodnienie swojej niewinności i powrót do sportu, który kocham" - napisał Kamil Majchrzak.

Tymczasem International Tennis Integrity Agency (ITIA), agencja zajmująca się walką z zakazanym dopingiem w tenisie, w piątek potwierdziła, że Kamil Majchrzak został tymczasowo zawieszony na podstawie artykułu 7.12.1 tenisowego programu antydopingowego 2022 (TADP). ITIA przesłała zawodnikowi wstępne zawiadomienie o naruszeniu przepisów antydopingowych w dniu 30 listopada 2022 r. na podstawie Artykułu 2.1 Programu (obecność substancji zabronionej w próbce zawodnika) i Artykułu 2.2 (Użycie substancji zabronionej bez ważny TUE). Majchrzak dostarczył feralne próbki podczas trzech imprez – Sofia Open we wrześniu, Japan Open w październiku i FILA Open Seoul Challenger w październiku. Próbki z każdego z tych testów podzielono na próbki A i B, a późniejsza analiza próbek A wykazała, że:

  • Jedna próbka zawierała SARM S-22 i metabolit LGD-4033
  • Dwie próbki zawierały SARM S-22 i metabolity agonisty PPARδ

To substancje wymienione na liście zakazanego dopingu Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), a wykrycie ich skutkuje obowiązkowym tymczasowym zawieszeniem. Kamil Majchrzak ma prawo zażądać przeanalizowania próbek B w celu sprawdzenia, czy potwierdzają one ustalenia próbki A. Niestety zazwyczaj jest to formalność, zwłaszcza w przypadku wielokrotnego wykrycia dopingu. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego przekonuje, że jest niewinny i pewnie linią jego obrony będzie tłumaczenie, że zakazane substancje przyjął nieświadomie, np. w skażonych odżywkach itp.

Iga Świątek odpadła z WTA Finals, ale to był i tak świetny sezon. Lepszy niż Roberta Lewandowskiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze