Linette żegna się z Australian Open! Świątek pomści rodaczkę w kolejnej rundzie?

2022-01-20 5:56
Magda Linette
Autor: Paweł Jaskółka Linette – Kasatkina RELACJA NA ŻYWO ONLINE Australian Open Linette – Kasatkina RELACJA LIVE w INTERNECIE Magda Linette WYNIK

Niestety, Magda Linette także żegna się z Australian Open. W turnieju pań z Polek została już jedynie Iga Świątek, która w III rundzie zmierzy się z Darią Kasatkiną. To właśnie ta Rosjanka rozprawiła się z poznanianką w drugiej rundzie pierwszego turnieju wielkoszlemowego w tym roku. Polka starała się walczyć z faworyzowaną rywalką, ale po kolejnych błędach jej gra w końcu się posypała. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo!

Magda Linette - Daria Kasatkina 2:6, 3:6

Magda Linette - Daria Kasatkina

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu II rundy Australian Open Magda Linette - Daria Kasatkina. Start spotkania nie wcześniej niż o 3:00. Bądźcie z nami!

Trwa trzeci set meczu poprzedzającego rywalizację Linette. Dalej czekamy na start spotkania.

O'Connell prowadzi 4:3 z przewagą przełamania w trzecim secie. Jeśli utrzyma serwis, będzie zagrywał o mecz.

Christopher O'Connell wygrywa w trzech setach i melduje się w kolejnej rundzie Australian Open. Zaraz na kort wyjdzie Linette.

Faworytką meczu według bukmacherów jest Kasatkina..

Tenisistki mierzyły się ze sobą trzy razy w karierze. Dwukrotnie wygrywała... Magda Linette.

Ostatni mecz podczas WTA Cleveland także padł łupem Polki. Linette mierzyła się z Kasatkiną w sierpniu 2021 roku i wygrała w dwóch setach.

Wcześniej na jednym z kortów wygrała Iga Świątek. Polka pokonała Szwedkę Peterson w dwóch setach.

Zaczynamy spotkanie! Serwować będzie jako pierwsza Magda Linette.

1:0

Kilka wyrównanych piłek, ale Polka zaczyna mecz od utrzymania swojego podania.

1:1

I szybko pojawia się szansa na przełamanie dla Linette. Niestety, Polka wyrzuca bekhend przy stanie 40:30. Po dobrym forhendzie drugą przewagę miała Kasatkina. Po trudnym serwisie i podejściu do siatki utrzymała podanie. Ponad 5 minut trwał drugi gem pierwszego seta.

2:1

Świetny gem serwisowy Linette! Bez straty punktu i na korcie rozlega się "Come on!" z ust naszej zawodniczki.

2:2

Gem bez historii - tym razem na konto Kasatkiny. 75 sekund, do zera przy prostych błędach Linette.

2:2

Świetnie Kasatkina zmusiła Polkę do biegania po korcie. Linette dobiegła do skrótu, ale forhend wyrzuciła na aut. Po chwili znów to Rosjanka dyktowała tempo, rozrzucając piłki na przeciwległe strony kortu. W efekcie kolejny raz błąd popełniła Linette. 0:30.

2:3

Odpowiada Linette. Dobry forhend do linii był zbyt mocny dla Kasatkiny. Po długiej wymianie w kolejnej pilce najpierw myli się Rosjanka, a potem w podobnej sytuacji Polka. Piłka na przełamanie dla Kasatkiny. Dobry bekhend w narożnik i Rosjanka przełamuje Magdę.

2:3

Fenomenalnie w samą linię przy długiej wymianie zagrywa Kasatkina. Polka nawet nie ruszyła się do tej piłki. Rosjanka także popełnia błędy i wyrzuca łatwą piłkę z forhendu. 30:15 na korzyść Polki.

2:3

Szansa na przełamanie powrotne dla Linette.

2:3

Dwie szanse na przełamanie dla Linette i obie niewykorzystane. Równowaga.

2:4

Znakomicie tuż za siatkę zagrywa Magda Linette. Świetnie doprowadza do trzeciej równowagi w gemie. Po chwili jednak wyrzuca bekhend. Kolejna piłka także ląduje poza kortem, co oznacza koniec gema.

2:4

Fatalny błąd Polki. Wszystko szło po jej myśli do stanu 40:30. Po returnie tuż za siatkę wolej wylądował poza kortem. Linette kręci głową z niedowierzaniem. Równowaga.

2:4

Proste błędy Linette sprawiają, że zamiast prosto wygranego gema, szansę na przełamanie ma Rosjanka. Kasatkina zepchnięta do defensywy nie ma jednak szans przy świetnym bekhendzie ze środka kortu. Równowaga.

2:5

Kolejne przełamanie na korzyść Rosjanki... Kasatkina będzie serwowała po set.

2:6

As za asem w wykonaniu Kasatkiny i szybko robi się 40:0 dla Rosjanki. Trzy piłki setowe, wykorzystana pierwsza z nich. Set dla Kasatkiny!

2:6, 0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA! Serwuje Linette.

2:6, 1:0

Pierwszy podwójny błąd serwisowy w tym meczu po stronie Polki otwiera drugiego seta. Dalej jednak wszystko układało się tak, jak powinno. Kasatkina na koniec gema zagrywa w siatkę.

2:6, 1:1

Na czysto wygrywa swoje podanie Daria Kasatkina, choć nie zabrakło kilku dłuższych wymian. Polka nie ugrała jednak ani punktu.

2:6, 1:2

Źle zaczyna się drugi set dla Polki, która jest przełamana już przy drugim, własnym gemie serwisowym... Kasatkina kończy gema forhendem po przekątnej kortu. Nie wygląda to dobrze dla Linette!

2:6, 1:3

Wszystko układa się idealnie po myśli Rosjanki. Kolejny raz Kasatkina wygrywa gema na czysto.

2:6, 1:3

Polka broni kolejnego break-pointa. Linette ma wielkie problemy w drugim secie. Nagle wszystko się posypało... Rónowaga.

2:6, 2:3

Brawa dla Polki! Czy to będzie punkt zwrotny tego meczu? Utrzymane podanie mimo dużych problemów! Teraz trzeba jeszcze tylko przełamać Kasatkinę. Linette ma jeszcze na to trochę czasu!

2:6, 2:4

Kasatkina utrzymuje przewagę przełamania, ale nie bez problemów. Walka na przewagi zakończona na korzyść Rosjanki.

2:6, 3:4

Coraz bardziej zacięte gemy podczas drugiego seta. Linette utrzymuje swój serwis po kolejnych zaciętych wymianach. Ten mecz cały czas jest w jej zasięgu!

2:6, 3:5

Linette znowu miała okazję na przełamanie, ale kolejny raz jej nie wykorzystała. Przy równowadze zagrała prosto w siatkę i kolejną szansę na przełamanie miała Kasatkina. Forhend Linette wyrzucony na aut. Polka z wściekłości rzuciła rakietą.

2:6, 3:5

Linette jeszcze dodatkowo motywuje się podczas kolejnego gema. Niestety, agresywnie grająca Rosjanka znowu doprowadza do równowagi, zmuszając Polkę do kolejnego błędu. Równowaga.

2:6, 3:5

Kolejny forhend wyrzucony na aut. Piłka meczowa dla Kasatkiny.

2:6, 3:6

GEM! SET! MECZ! KASATKINA! Niestety, Magda Linette żegna się z Australian Open. Zbyt dużo błędów własnych i po 79 minutach gry Polka odpada z pierwszej dużej imprezy w tym roku.

Linette – Kasatkina RELACJA NA ŻYWO Magda Linette Australian Open WYNIK LIVE

Magda Linette dobrze rozpoczęła Australian Open i razem z Igą Świątek zameldowała się w II rundzie Australian Open. W pierwszym spotkaniu turnieju w Melbourne Linette mierzyła się z niżej notowaną Anastasiją Sewastową i dość pewnie pokonała swoją rywalkę, nie oddając jej żadnego seta. Teraz poziom szybuje jednak dużo wyżej, bowiem naprzeciw drugiej najlepszej obecnie polskiej tenisistce stanie Daria Kasatkina. Będąca blisko pierwszej 20-tki rankingu WTA Rosjanka w pierwszym meczu miała dużo łatwiejsze zadanie niż Polka, bowiem mierzyła się z będącą na 145. miejscu w rankingu Stefanie Voegele. Mamy nadzieję, że Linette zdoła postawić się wyżej notowanej rywalce i zamelduje się w III rundzie Australian Open.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze