Autor: AP PHOTO Magda Linette

Porażka Polki

Niesamowity bój Linette z Pliskovą! Polka niewykorzystała swoich szans i pożegnała się z US Open

2022-08-30 19:51

Niewielu mogło się spodziewać, że w I rundzie US Open Karolina Pliskova będzie tak blisko pożegnania się z turniejem, jak miało to miejsce we wtorkowy wieczór. Bardzo trudne warunki postawiła jej Magda Linette, która miała okazję sprawić sporą sensację, ale nie wykorzystała swojej szansy w trzecim secie. Ostatecznie przegrała po emocjonującym tie-breaku.

Magda Linette - Karolina Pliskova 2:6, 6:4, 6:7(8)

Zdecydowaną faworytką spotkania była Karolina Pliskova, która jest wyżej notowana w rankingu WTA i ma zdecydowanie więcej sukcesów na koncie niż Magda Linette. Przewagę doświadczenia widać było zwłaszcza w pierwszym secie, w którym reprezentantka Czech zdominowała rywalkę i nie miała większych problemów, aby szybko budować przewagę.

Ale porażka 2:6 Linette w pierwszej partii nie zraziła Polki. Kolejna odsłona spotkania była bardziej wyrównana, a szala zwycięstwa przechyliła się pod jej koniec na stronę poznaniaki. Ta przy stanie 5:4 przełamała rywalkę i doprowadziła do wyrównania w spotkaniu. Trzeci set do pewnego momentu był rewelacyjny w wykonaniu Linette.

Polka prowadziła już 4:1, Pliskova wydawała się bardzo zmęczona, ale mimo wszystko odwróciła losy spotkania. O wszystkim decydował tie-break, w którym również nie brakowało zwrotów akcji, ale ostatecznie to Czeszka mogła cieszyć się ze zwycięstwa i awansu do II rundy US Open.