Magda Linette

Autor: AP PHOTO Magda Linette

Wimbledon

Magda Linette odpada z Wimbledonu! Szalony mecz z Svitoliną, ale Ukrainka była za mocna

2024-07-03 17:13

Kapryśna pogoda, masę niewymuszonych błędów, szalony tie-break w drugim secie - tak po krótce można opisać to, co działo się w meczu Magdy Linette z Eliną Svitoliną. O ile Polka była w stanie postawić się rywalce i doprowadzić do trzeciego seta, to w ostatnich gemach zdecydowanie lepiej grała Ukrainka, która wygrała ostatecznie całe spotkanie 7:5 6:7(9), 6:3.

Magda Linette - Elina Svitolina 5:7, 7:6(9), 3:6

Pierwotnie Magda Linette i Elina Svitolina na korcie miały pojawić się we wtorek. Na przeszkodzie stanęły jednak warunki pogodowe, bo w Londynie padało niemal cały dzień z pewnymi odstępami. Dlatego rywalizacja Polki z Ukrainą przeniesiona została na środę. Faworytką rywalizacji i to zdecydowaną jest Svitolina, która zajmuje obecnie 21. miejsce w rankingu WTA. Na razie sezon w wykonaniu Linette nie jest udany i tym bardziej nie ma powodów do dużego optymizmu przed środową batalią. Co ciekawe, Linette i Svitolina grały już ze sobą ma Wimbledonie i w 2021 roku wygrała reprezentantka Polski. Dwa wcześniejsze spotkania padły łupem reprezentantki Ukrainy.