Magda Linette odpadła w I rundzie turnieju WTA Doha. Polka była bezradna [WYNIK]

2020-02-23 15:02 MC
Magda Linette
Autor: AP PHOTO/ANDY BROWNBILL Magda Linette

Magda Linette pożegnała się z turniejem WTA w Doha, odpadając w I rundzie. Mocniejsza na tym etapie okazała się wyżej notowana Czeszka Karolina Muchova. To zdecydowanie nie był dzień Linette, która nie miała pomysłu, jak przeciwstawić się swojej rywalce.

W 2019 roku Linette i Muchova rozegrały dwa mecze. Pierwszy, w ćwierćfinale Bronx Open, wygrała Polka, natomiast drugi, w finale turnieju WTA w Seulu, padł łupem Czeszki. Po trzecim spotkaniu to rywalka może się pochwalić lepszym bilansem.

Początek pierwszego seta był dość nerwowy. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszych pięciu gemach doszło do trzech przełamań. Później lepiej radziła sobie Muchova, która przede wszystkim nie popełniała zbyt wielu błędów. To wystarczyło, by wygrać 6:3.

Druga partia niestety nie przyniosła poprawy w grze Linette. Muchova punktowała bez problemów, mając przewagę praktycznie w każdym elemencie. Polka trzy gemy przegrała do zera i dwa razy została przełamana. Skończyło się na tym, że Czeszka wygrała pewnie 6:1.

W II rundzie WTA Doha Muchova zagra z rozstawioną z "siódemką" Holenderką Kiki Bertens. Linette pozostaje rywalizacja w grze podwójnej w parze z Rumunką Patricią Marią Tig.

Magda Linette - Karolina Muchova 3:6, 1:6

Na żywo

Magda Linette - Karolina Muchova

Dzień dobry! Dziś trzymamy kciuki za Magdę Linette, która zagra z Karoliną Muchovą.

Mecz rozpocznie się lada moment.

Czekamy na rozpoczęcie meczu.

Obie tenisistki są już na korcie.

Trwa rozgrzewka.

Zaczynamy! Serwuje Linette.

0:1

To nie był najlepszy początek w wykonaniu Linette. Polska tenisistka została przełamana w pierwszym gemie!

1:1

Linette prowadziła 30:0, jednak później Muchova wzięła się w garść i doprowadziła do stanu 30:30. W kolejnej wymianie Czeszka zagrała w aut i było 40:30 dla Polki. Chwilę później po ładnym i trudnym zagraniu Linette wygrała gema!

2:1

Linette odzyskała pewność siebie. W pewnym momencie prowadziła 40:15. Muchova wzięła challenge i zrobiło się 40:30. Następna piłka dla Linette i w efekcie wygrany gem.

2:2

Wyrównany gem. Muchova pod koniec zagrała dwa razy w siatkę i Linette prowadziła 40:30. Kolejna wymiana padła jednak łupem Czeszki. W grze na przewagi, która była zacięta, lepsza okazała się Muchova.

2:3

Każdy kolejny gem jest bardzo zacięte. Obojętnie, czy serwuje Linette, czy Muchova. Tak było również w tym przypadku. Ostatecznie, gem padł łupem Czeszki.

2:4

Muchova nie popełnia błędów. Pewny gem Czeszki.

3:4

Serwis Linette. Kolejny zacięty gem na przewagi, który zakończył się dobrym serwisem Polki.

3:5

Po krótkiej przerwie wracamy do gry. Muchova gra odważnie i często to się jej opłaca. Na koniec Linette zepsuła return. Gem dla Czeszki.

3:6

Ładna wymiana na początku zakończona punktem dla Linette. Chwilę później trzy błędy Polki dały prowadzenie Muchovej 40:15. Czeszka wykorzystała pierwszą z dwóch piłek setowych.

3:6, 0:1

Drugi set zaczął się od serwisu Muchovej. Niestety, Linette była bezradna i przegrała do zera...

3:6, 1:1

Serwis Linette. Zaczęło się dobrze, jednak z czasem Muchova doprowadziła do stanu 30:30. Chwilę później Polka popełniła błąd i przegrywała 30:40. Całe szczęście, że Czeszka też się pomyliła. W grze na przewagi lepsza była Linette.

3:6, 1:2

Serwis Muchovej. Gem wygrany do zera.

3:6, 1:3

Linette, pomimo tego, że serwuje, ma duże problemy z Muchovą. Czeszka wykorzystuje każde słabsze zagranie rywalki bez sentymentów. Mamy przełamanie.

3:6, 1:4

Niestety... Kolejny łatwy gem dla Muchovej. Do zera.

3:6, 1:5

Muchova bezbłędnie wykorzystuje każde słabsze zagranie Linette. Polka w pewnym momencie wzięła challenge i zrobiło się 30:40. Chwilę później trafiła w siatkę. Kolejne przełamanie...

3:6, 1:6

Serwis Muchovej. Było 30:30. Kolejne punkty padły łupem Czeszki, która tym samym wygrała mecz i awansowała do II rundy turnieju WTA w Doha.

Dziękujemy, że byliście z nami. Zapraszamy na kolejne relacje na Sport.se.pl.