Magda Linette

Autor: East News Magda Linette - Ons Jabeur RELACJA NA ŻYWO Roland Garros Linette - Jabeur WYNIK RELACJA LIVE ONLINE

French Open: Magda Linette żegna się z turniejem singlowym! Zaczęła znakomicie, wszystko nagle się posypało

Magda Linette jeszcze nigdy nie awansowała do IV rundy turnieju Wielkiego Szlema i, niestety, w sobotę się to nie zmieniło. W pojedynku z Tunezyjką Ons Jabeur (nr 26 WTA) była o seta od przełamania tej passy. Niestety, nagle wszystko się posypało. Po triumfie 6:3, w dwóch kolejnych setach zawodniczka z Poznania wygrała tylko jednego gema! Zapis relacji na żywo z meczu Linette - Jabeur możesz przeczytać poniżej!

Magda Linette - Ons Jabeur 6:3, 0:6, 1:6

Magda Linette przegrała z rozstawioną z "25" Tunezyjką Ons Jabeur 6:3, 0:6, 1:6 w trzeciej rundzie turnieju French Open. Tenisistka z Poznania musi jeszcze poczekać na pierwszy w karierze awans do 1/8 finału w wielkoszlemowej rywalizacji. Zajmująca 45. miejsce w rankingu WTA Linette po raz trzeci zmierzyła się z Jabeur. W 2013 roku pokonała ją na korcie twardym w Baku, a cztery lata temu na ziemnej nawierzchni w Charleston górą była młodsza o dwa lata rywalka.

29-letnia Polka do trzeciej rundy paryskiej imprezy awansowała po kreczu liderki światowego rankingu tenisistek Australijki Ashleigh Barty przy stanie 6:1, 2:2 dla poznanianki. Linette powtórzyła swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie. Poprzednio w trzeciej rundzie zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa była w 2017 roku. Do tego etapu dotarła także w trzech pozostałych turniejach tej rangi. Teraz jeszcze nie żegna się ze stolicą Francji, bowiem rywalizuje tam także w deblu. W tej drugiej konkurencji w piątek awansowała do 1/8 finału.