French Open: Magda Linette żegna się z turniejem singlowym! Zaczęła znakomicie, wszystko nagle się posypało

2021-06-05 17:49
Magda Linette
Autor: East News Magda Linette - Ons Jabeur RELACJA NA ŻYWO Roland Garros Linette - Jabeur WYNIK RELACJA LIVE ONLINE

Magda Linette jeszcze nigdy nie awansowała do IV rundy turnieju Wielkiego Szlema i, niestety, w sobotę się to nie zmieniło. W pojedynku z Tunezyjką Ons Jabeur (nr 26 WTA) była o seta od przełamania tej passy. Niestety, nagle wszystko się posypało. Po triumfie 6:3, w dwóch kolejnych setach zawodniczka z Poznania wygrała tylko jednego gema! Zapis relacji na żywo z meczu Linette - Jabeur możesz przeczytać poniżej!

Magda Linette - Ons Jabeur 6:3, 0:6, 1:6

Magda Linette przegrała z rozstawioną z "25" Tunezyjką Ons Jabeur 6:3, 0:6, 1:6 w trzeciej rundzie turnieju French Open. Tenisistka z Poznania musi jeszcze poczekać na pierwszy w karierze awans do 1/8 finału w wielkoszlemowej rywalizacji. Zajmująca 45. miejsce w rankingu WTA Linette po raz trzeci zmierzyła się z Jabeur. W 2013 roku pokonała ją na korcie twardym w Baku, a cztery lata temu na ziemnej nawierzchni w Charleston górą była młodsza o dwa lata rywalka.

29-letnia Polka do trzeciej rundy paryskiej imprezy awansowała po kreczu liderki światowego rankingu tenisistek Australijki Ashleigh Barty przy stanie 6:1, 2:2 dla poznanianki. Linette powtórzyła swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie. Poprzednio w trzeciej rundzie zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa była w 2017 roku. Do tego etapu dotarła także w trzech pozostałych turniejach tej rangi. Teraz jeszcze nie żegna się ze stolicą Francji, bowiem rywalizuje tam także w deblu. W tej drugiej konkurencji w piątek awansowała do 1/8 finału.

Na żywo

Magda Linette - Ons Jabeur

6:3, 0:6, 1:6

KONIEC MECZU! Magda Linette żegna się z French Open!

Po pięknym początku i wygranym secie rozpoczął się dramat. Wydawało się, że Polka powalczy o awans do kolejnej rundy, ale wszystko się, niestety, posypało. To Ons Jabeur gra dalej po blisko półtoragodzinnym meczu!

6:3, 0:6, 1:5

Już kilka piłek meczowych miała Jabeur, ale Linette jeszcze się broni! O powrót do meczu będzie jednak niezwykle trudno!

6:3, 0:6, 0:5

Niestety, Polka chyba powoli żegna się z turniejem French Open. By tak się nie stało, musiałby wydarzyć się cud... Zaczęło się od stanu 0:40. Gem zaczął się odwracać. Linette zagrała bardzo dobrze tuż za siatkę, a po chwili Jabeur zagrała drop shotem na aut. Dobry bekhend dał równowagę. Ale za moment przewagę ma Tunezyjka, gdy Polka trafiła w siatkę. Linette zagrała na aut i jest o gema od odpadnięcia z French Open.

6:3, 0:6, 0:4

Dwie szanse na przełamanie dla Jabeur. Tunezyjka zagrywa drop shotem w siatkę, ale Linette nie daje sobie szansy na wygraną w gemie po podwójnym błędzie serwisowym.

6:3, 0:6, 0:3

Jak z nut gra Jabeur. Ciasny return? Nie ma problemu. Kolejny bekhend w okolice linii końcowej? Również! Polka odpowiada znakomitym forhendem do narożnika. 15:30

6:3, 0:6, 0:3

Wzmaga się doping "Magda" na trybunach! Tego gema trzeba wygrać!

6:3, 0:6, 0:3

Ciężko westchnęła Linette po kolejnym returnie na aut. Dziewiąty gem z rzędu dla Jabeur.

6:3, 0:6, 0:2

Błąd Jabeur i bardzo dobra piłka zagrana przez Linette daje nadzieję na dobrego gema. Szybko robi się 30:0 dla Polki! Magda dwukrotnie zagrywa na aut, dając remis Tunezyjce, ale w końcu wygrywa długą wymianę i ma szansę na przełamanie. Niestety, od razu returnuje poza kort... Równowaga.

6:3, 0:6, 0:2

Linette wychodzi na prowadzenie 30:0, ale znowu fenomenalnie zagrywa Jabeur! Dobrze skraca do siatki, znakomite returny. Szansa na przełamanie i Linette wyrzuca bekhend na aut.

6:3, 0:6, 0:1

W końcu powalczyła w tym gemie Linette, wychodząc na prowadzenie 30:15, ale Jabeur wychodzi na prowadzenie po błędzie Polki. Sama też wyrzuca forhend na aut. Równowaga. Przewaga dla Tunezyjki po kolejnym minimalnym błędzie Linette. Polka zagrywa w siatkę. Gem dla Tunezyjki.

6:3, 0:6, 0:0

ZACZYNAMY TRZECIEGO SETA! Serwuje Jabeur!

SET DLA JABEUR

Błyskawiczny set wpada na konto Jabeur. Oby trzecia partia w wykonaniu Polki wyglądała lepiej, bo na razie nie jest kolorowo. W zaledwie 18 minut Tunezyjka doprowadziła do remisu!

6:3, 0:5

Ależ rozkręciła się Jabeur, która gra jak z nut. Polka nie zdobyła w tym gemie nawet jednego punktu. Linette chyba myślami może być już przy trzecim secie.

6:3, 0:4

Totalnie nie układa się ten set Polce. Mnóstwo błędów i po 12 minutach jest już 0:4!

6:3, 0:3

Linette znów dobiegła do drop shota rywalki, ale nie trafiła dobrze piłki, która ledwo doleciała do siatki. Jabeur zaskoczyła Polkę zagrywając drop shotem drugi raz z rzędu. Tunezyjka rozpędziła się i po dobrym forhendzie do narożnika i asie serwisowym prowadzi 3:0 w drugim secie.

6:3, 0:2

Linette miała przewagę, ale znowu drugi serwis był zdecydowanie za słaby. Świetny return z forhendu i Polka nawet nie zdążyła ruszyć do piłki. Po chwili Linette zagrywa po taśmie, która na razie sprzyja tylko jej rywalce. Jabeur z przewagą przełamania!

6:3, 0:1

Linette najpierw zagrywa w siatkę, a potem posyła zbyt słaby drugi serwis. Jabeur nie miała problemu, by zagrać precyzyjnie do linii. Dwie piłki na przełamanie dla Tunezyjki. Ta najpierw próbuje lobować Polkę, ale zdecydowanie się przeliczyła. Drugi break-point został obroniony znakomitym serwisem. Równowaga.

6:3, 0:1

Gładko, bez straty punktu wygrywa gema Ons Jabeur. Mocne otwarcie drugiej partii!

6:3, 0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA! Serwuje Jabeur.

6:3

SET DLA LINETTE

Myli się Jabeur i kolejna piłka setowa dla Linette! Tunezyjka zagrywa w siatkę i set ląduje na koncie Polki!

5:3

Ale winner w wykonaniu Polki! Kluczowy forhend dla losów tego seta. Równowaga!

5:3

Linette poślizgnęła się na linii końcowej i upadła na kort. Przewaga dla Jabeur i szansa na przełamanie.

5:3

Podwójny błąd serwisowy Linette. Równowaga.

5:3

Return Jabeur ląduje na aucie, ale z forhendu przy wymianie myli się także Linette. Skrót za siatkę w wykonaniu Polki daje piłkę setową!

5:3

Postawiona pod ścianą Jabeur zagrała wybitnie. Forhend uderzył w samą linię, wzmagając brawa wśród publiczności. Linette odpowiada znakomitym serwisem i wolejem w samą linię. Zaciśnięta pięść Polki. 15:15

5:3

Jabeur znowu zagrywa w siatkę, ale poprawia się mocnym, wygrywającym serwisem. Kolejna wymiana zakończyła się bekhendem napędzającej się Polki. Tunezyjka znowu próbuje drop shota, ale znów się myli! Dwie piłki na przełamanie dla Polki. Forhend wylatuje na aut i Linette serwuje po set!

4:3

Trochę szczęścia po stronie Jabeur. Polka już zmierzała w stronę piłki, ale jej tor lotu zmieniła siatka. Tuż za siatkę zagrywa Tunezyjka, ale czujna Linette mocno z bekhendu zagrywa po przekątnej. Znów twardo walczyła o punkt przy siatce Polka, która spychała rywalkę do głębokiej defensywy tak długo aż ta się w końcu pomyliła. Wygrywający serwis i Linette znowu na prowadzeniu.

3:3

No, i bardzo szybki gem dla Polki. Próżno było szukać tego znakomitego rytmu, który miała Jabeur. I mamy przełamanie powrotne bez straty punktu.

2:3

Trzy piłki na przełamanie dla Jabeur, która świetnie zagrała lobem. Polka zaryzykowała drugim serwisem i nieznacznie się pomyliła. Przełamanie dla Tunezyjki.

2:2

Świetny return od Jabeur po przekątnej kortu zmusza Polkę do gonienia piłki i wymusza błąd. Za moment Linette znowu popełnia podwójny błąd serwisowy i kolejny raz zaczyna gema od 0:30.

2:2

Drop shot Jabeur rozpoczynający gema ląduje na aucie, ale po chwili minimalnie forhendem myli się i Polka. Jabeur mądrze zagrała piłkę pod nogi Linette, która w trudnej sytuacji zagrała na aut. Kolejny return także nie trafił w boisko, a Tunezyjka kończy gema asem, drugim w tym meczu.

2:1

Jabeur znów returnuje w siatkę, a przy dłuższej wymianie Linette znowu wchodzi głęboko w kort. Tunezyjka próbuje ją minąć, ale wyrzuca piłkę na aut. Gem dla Polki!

1:1

Znowu źle zaczyna swojego gema serwisowego Linette - od stanu 0:30. Jabeur na szczęście nieco pomaga Polce, zagrywając na aut. Linette popisuje się perfekcyjnym drop shotem i doprowadza do remisu 30:30. Tunezyjka returnuje w aut, a po chwili Polce nie dopisuje szczęście. Piłka po siatce wylatuje na aut. Równowaga.

1:1

Pierwszy as serwisowy w tym meczu w wykonaniu Jabeur. Tunezyjka znowu znakomicie dobiega do drop shota i mija Polkę. Linette returnuje na aut po serwisie przeciwniczki i mamy 1:1.

1:0

Pierwsza akcja i już długa wymiana między Linette a Jabeur kończy się przy siatce, gdzie sprytniejsza okazała się Tunezyjka. Polka nie pomaga sobie podwójnym błędem serwisowym. Po chwili jednak Linette korzysta z błędu rywalki i znakomicie bekhendem zagrywa do linii. Dobra ofensywna gra się opłaciła także w kolejnej akcji. Wolej, a po chwili wygrywający serwis i Polka wychodzi na prowadzenie.

0:0

NO TO ZACZYNAMY! Serwuje Magda Linette!

Kort numer 14 jest już gotowy do meczu!

Gorące sportowe popołudnie! W tym samym momencie trwa spotkanie Magdy Linette, Igi Świątek oraz mecz Polska - Rosja w siatkówce. Wszystkie relacje na żywo na Sport.se.pl!

Trwa rozgrzewka! 20 stopni w Paryżu, wilgotność na poziomie 72%. Wiatr wieje z prędkością ok. 15 km/h.

Magda Linette już zmierza na kort. Za moment rozpocznie się rozgrzewka!

Ostatni raz zawodniczki mierzyły się ze sobą w 2017 roku w Charleston. Górą była Tunezyjka (6:4, 6:4).

Wciąż czekamy na pojawienie się zawodniczek na korcie!

Magda Linette wyeliminowała w dwóch pierwszych rundach Paquet i pierwszą rakietę świata Barty.

Jabeur na razie nie musiała się za wiele męczyć w Paryżu. W dwóch setach ograła i Putincewę, i Sharmę.

Sinner w trzech setach rozprawił się z Ymerem (6:1, 7:5, 6:3). Czekamy na pojawienie się Magdy Linette na korcie!

Ymer miał już piłkę setową, ale to Jannik Simmer prowadzi już 2:0 w setach w tym meczu! Dwukrotnie przełamał swojego rywala i jest o krok od awansu do kolejnej rundy. To po ich meczu na kort wybiegnie Magda Linette.

Pierwszy set meczu Sinner - Ymer za nami! Faworyt spotkania, Jannik Sinner wygrał go 6:1.

Mecz Magdy Linette po zakończeniu pojedynku Sinner - Ymer. Ten mecz zaczął się ok. godziny. 13.30 Trwa pierwszy set

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Magda Linette - Ons Jabeur w III rundzie Roland Garros. Początek spotkania ok. godziny 15

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze