Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Niewiarygodne, czego dokonała Iga Świątek. Mówi o tym cały świat. Polka znalazła się na ustach wszystkich

2022-05-09 9:58

Iga Świątek już niebawem rozpocznie walkę na kolejnym dużym turnieju w tym roku. W Rzymie będzie broniła tytułu, który zdobyła przed rokiem i jeśli ta sztuka się jej uda, po raz piąty z rzędu wygra w tym sezonie. Nie dziwne więc, że o reprezentantce Polski mówi cały świat, a zawodniczka z każdym dniem zyskuje na popularności. O pozycji Igi Świątek świadczy również pozycja w prestiżowym rankingu.

Trudno było się spodziewać, że Iga Świątek w tak ekspresowym tempie stanie się najlepszą tenisistką na świecie. Choć od dawna mówiło się o jej ogromnym potencjale, wydawało się, że poczekamy jeszcze parę sezonów na dominację Polki. Ale jej forma eksplodowała już teraz i na razie nic nie wskazuje na to, aby nagle miała zacząć seryjnie przegrywać.

Ekspert przestrzega Polaków. Mowa o Idzie Świątek, to wyznanie łamie serce, nie musi być tak dobrze!

Iga Świątek w niezwykłym towarzystwie. Wielkie dokonanie

W ostatnich miesiącach Świątek wygrała cztery ważne turnieje z rzędu. Zwyciężyła w Katarze, Miami, Indian Wells oraz w Stuttgarcie. Wielu ekspertów jest zachwyconych postawą reprezentantki Polski i nie mogą oprzeć się przed kolejnymi pochlebstwami. Dziwić się nie można, bo takie dokonania w wieku 20 lat muszą robić ogromne wrażenie.

Pali 20 litrów i "robi setkę" w 3 sekundy! Hubert Hurkacz jeździ drogowym bolidem

Ponadto Świątek udowadnia, że przy wielkich sukcesach wciąż można pozostać bardzo skromną i otwartą na kibiców osobą. Polka zyskuje sobie sympatię nie tylko dokonaniami na korcie, ale również wywiadami, gestami i niektórymi akcjami. Dostrzegane jest to nie tylko w Polsce, ale również na świecie, o czym świadczy ostatni ranking "Forbesa".

Poniżej QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy? 

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Wielkie wyróżnienie dla Świątek. O tym mówi cały świat

Jeden z najbardziej uznanych magazynów na świecie, co jakiś czas publikuje rankingi najbardziej wpływowych osób na świecie. Tym razem dziennikarze skupili się na osobach poniżej 30. roku życia. Ranking podzielono na kilka kategorii i nie zabrakło miejsca dla sportowców. Wśród nich znalazła się również Iga Świątek.

- Poza kortem Świątek jest obrończynią zdrowia psychicznego. Otwarcie opowiada o własnych problemach, przekazując przy tym darowizny na rzecz organizacji pomagającym ludziom wygrać z depresją - napisano o Świątek. Polka znalazła się obok takich postaci jak Kylian Mbappe, Charles Leclerc, czy Mohamed Salah. Towarzystwo jest naprawdę zacne.

Jan Tomaszewski radzi Idze Świątek: Nie możesz dać się zajechać
Najnowsze