Novak Djoković

i

Autor: EPA/DEAN LEWINS Novak Djoković

Novak Djoković przyznał się do błędu! Naraził innych na niebezpieczeństwo

2022-02-18 16:35

Novak Djoković nie wziął udziału w najważniejszej imprezie tenisowej początku sezonu, czyli wielkoszlemowym Australian Open. Serb jest niezaszczepiony i nie otrzymał zgody na wjazd do Australii. W niedawnym wywiadzie w BBC powiedział, że nie zamierza się szczepić, nawet jeśli poświęci tym samym kolejne trofea. Przyznał się jednak do błędu, jaki popełnił chwilę przed wylotem do Australii.

Sprawą Novaka Djokovicia żyło nie tylko środowisko tenisowe, ale w zasadzie wszyscy interesujący się sportem. Afera z jego udziałem wykroczyła już nawet poza ramy samego sportu, ale ostatecznie australijski sąd był nieugięty i Serba deportowano z Australii, przez co nie wystartował on w pierwszej wielkoszlemowej imprezie w sezonie. Przez dłuższy czas Djoković nie udzielał się znacząco w mediach. Niedawno udzielił on obszernego wywiadu stacji BBC, gdzie tłumaczył, że nie jest przeciwnikiem szczepień ogółem, ale chce mieć wolny wybór w tym, co przyjmuje do swojego organizmu. Teraz 34-latek udzielił wywiadu serbskiej telewizji RTS, w którym ponownie wrócił do afery z początku roku. Przyznał, że w pewnym momencie popełnił błąd i nie da się ukryć, że naraził innych na niebezpieczeństwo.

Novak Djoković w centrum następnego skandalu? Media z kolejnymi oskarżeniami w stronę Serba

Andrzej Kostyra o aferze szczepionkowej wokół Novaka Djokovicia

Novak Djoković udzielił wywiadu będąc zakażonym. Teraz przyznaje się do błędu

W rozmowie z RTS Novak Djoković jeszcze raz podkreślił swoje zdanie na temat szczepionek i przy okazji podziękował wszystkim tym, którzy wspierali go, gdy walczył o grę w Australian Open. Wrócił także do sytuacji, gdy przed przyjazdem do Australii udzielił wywiadu, mimo że wiedział o zakażeniu koronawirusem.

Piękne słowa Igi Świątek do gwiazdy narciarstwa Mikaeli Shiffrin po jej nieudanych igrzyskach [WIDEO]

 – Tamten wywiad to był błąd. Bardzo szanuję tamtego dziennikarza, a przekładaliśmy wcześniej ten wywiad przez jakiś czas i dlatego ostatecznie wziąłem udział w tej rozmowie. Miałem maseczkę na twarzy, utrzymywałem dystans, ale myślałem w tej sytuacji w egoistyczny sposób. Nie mam problemu z tym, by przyznać, że popełniłem błąd – powiedział Novak Djoković. Na koniec podkreślił jednak, że „nie ma ludzi bez grzechu”.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze