Autor: AP Hurkacz - Carreno Busta RELACJA NA ŻYWO Problemy Polaka w dugim secie! Finał ATP Montreal Hurkacz - Carreno Busta NA ŻYWO WYNIK

Drastyczne wydarzenie w Cincinnati

Okropne sceny podczas meczu Hurkacza. Omdlenie na korcie. Do akcji musiał wkroczyć lekarz

2022-08-17 20:11

Dramatyczne chwile przeżył Hubert Hurkacz w trakcie meczu z Johnem Isnerem na korcie w Cincinnati. I nie chodzi bynajmniej o zacięty bój, który w pierwszym secie poskutkował tie-breakiem. To właśnie w jego trakcie, przy wyniku 6-3 dla Amerykanina, Polak poprosił sędziego o przerwę. Zauważył bowiem - a nie jest to widok codzienny na korcie - że jeden z chłopców do podawania piłek osunął się na ziemię!

Spotkanie od samego początku toczyło się w tropikalnych warunkach, przy wysokiej temperaturze i ogromnej wilgotności. Odbijała się ona na samych zawodnikach, ale i na dzieciach podających im piłki. Jedno z nich w pewnym momencie zasłabło, co zauważył polski tenisista. Natychmiast poprosił o pomoc medyczną dla nastolatka.

Były trener Igi Świątek walnął prosto z mostu. Wskazał największy problem Polki, nie miał wątpliwości

Lekarz rzeczywiście natychmiast pojawił się przy omdlałym chłopaku. Udzielanie pierwszej pomocy trwało parę minut. Ostatecznie chłopak, z ręcznikiem z lodem na szyi, opuścił kort na podstawionym przez organizatorów wózku inwalidzkim. Przymusowa przerwa nie odwróciła losów tie-breaka: Hurkacz wygrał co prawda dwie kolejne piłki, ale ostatecznie przegrał go 5-7.