Daria Abramowicz, Iga Świątek

i

Autor: Paweł Jaskółka Daria Abramowicz, Iga Świątek

Trudne pytanie

Psycholog Igi Świątek została zaskoczona. Była zmieszana, miała problemy z odpowiedzią

2022-11-15 11:14

Iga Świątek odpoczywa już po genialnym sezonie, który na zawsze przeszedł do historii WTA. Okres przerwy pomiędzy sezonami zawsze wiąże się z pewnymi analizami i rozliczeniami. Przed nimi nie ukryła się też psycholog polskiej tenisistki - Daria Abramowicz. Członkini sztabu Świątek została zaskoczona jednym pytaniem, na które nie miała odpowiedzieć. Szczęśliwie udało jej się jakoś wybrnąć.

Sezon 2022 w wykonaniu Igi Świątek zapisał się w annałach. Polka od początku kwietnia została liderką rankingu WTA i zakończyła sezon z ponad 11 tysiącami punktów! Jest to drugi najlepszy wynik w historii, a lepsza była tylko Serena Williams, która w 2013 r. zdobyła rekordową liczbę 13,260 pkt. Przewaga zwyciężczyni tegorocznych turniejów Roland Garros i US Open nad wiceliderką, Ons Jabeur, wynosi ponad 6 tys. pkt. Wszyscy kibice doskonale pamiętają kosmiczną serię 37 zwycięstw z rzędu, jaką Świątek popisała się w okresie od lutowego turnieju w Dausze do porażki na początku lipca w Wimbledonie. Bez wątpienia 21-latka jest obecnie najlepszą tenisistką świata, a na jej barkach spoczywa coraz większa presja. Za radzenie sobie z nią w dużej mierze odpowiada Daria Abramowicz.

Psycholog Igi Świątek została zaskoczona. Daria Abramowicz usłyszała trudne pytanie

35-latka od dłuższego czasu współpracuje z raszynianką i jest jedną z najbliższych osób w jej karierze. Psycholog pracująca w zespole Świątek od jej pierwszych seniorskich sukcesów z bliska obserwuje olbrzymi rozwój tenisistki. Po wspaniałym sezonie trudno wyobrazić sobie jeszcze lepsze występy, ale oczekiwania kibiców rosną z każdym występem. Trzykrotna triumfatorka turniejów Wielkiego Szlema przegrała w tym roku zaledwie dziewięć spotkań, więc każda porażka jest dla jej fanów trudna do przełknięcia. W związku z tym następny sezon może być jeszcze trudniejszy, o co została zapytana właśnie Abramowicz.

Psycholog Świątek udzieliła wywiadu portalowi Sport.pl, w którym padło trudne pytanie o przyszłoroczne oczekiwania i czy będą one stanowić problem. Członkini sztabu tenisistki miała ogromne problemy z odpowiedzią. - Nie mam szklanej kuli, nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Mogę powiedzieć jedno - ważna jest budowa stabilnej, zdrowej, zrównoważonej kariery. Konieczne jest koncentrowanie się na sobie, na tym, na co mamy wpływ - stwierdziła po chwili. - Mamy wpływ na to, by wykorzystywać umiejętności, korygować błędy, korzystać z wiedzy zespołu, wykorzystywać potencjał. Kluczem będzie "robienie swojego" i koncentrowanie się na pracy. Takie dążenie skutkuje tym, że oczekiwania oczekiwaniami, ale zawodnik zdaje sobie sprawę z tego, na co warto położyć nacisk - dodała. Iga Świątek odpoczywa już po wymagającym sezonie na rajskich wakacjach:

Sonda
Czy po sukcesach Igi Świątek grasz w tenisa?
Daria Abramowicz: Jestem dumna z Igi Świątek, w sporcie nie ma cyborgów
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze