Iga Świątek

i

Autor: screen Canal+ Sport Iga Świątek nie wytrzymała po zmarnowanej szansie

Radwańska zachwyca się triumfem Świątek. Nie była w stanie się opanować, "WPADŁA W TRANS"

2021-05-16 19:33

Agnieszka Radwańska postanowiła zabrać głos na temat zwycięstwa Igi Świątek. Kultowa "Isia", która przed kilkoma laty emocjonowała swoją grą wszystkich kibiców w Polsce, postanowiła powiedzieć, co sądzi na temat występu swojej młodszej koleżanki. Wybitna tenisistka nie przebierała w słowach i wyraziła się jasno. Jej słowa pokazują, jakim uznaniem może cieszyć się Świątek wśród legend polskiego tenisa.

Iga Świątek dokonała dziś wielkiej sztuki i wygrała turniej tenisowy w Rzymie, po rewelacyjnym występie z Czeszką Karolinę Pliskovą, zwyciężając w dwóch setach po bardzo jednostronnym pojedynku. Polka dokonała wielkiej sztuki, a jej tryumf spotkał się z niesamowitą reakcją środowiska tenisowego. W słowach nie przebierała legenda polskiego tenisa - Agnieszka Radwańska, która na łamach portalu "sport.pl" powiedziała, co sądzi o formie naszej reprezentantki. Zdaniem Radwańskiej, to co zaprezentowała Polka to prawdziwy trans, którego nie powstydziliby się najwięksi mistrzowie dyscypliny.

Iga Świątek wygrała w Rzymie. Agnieszka Radwańska nie przebierała w słowach

Radwańska, która udzieliła wywiadu sport.pl, zaznacza, że gra jej młodszej koleżanki w trakcie turnieju w Rzymie była prawdziwym transem, którego nie powstydziliby się najwięksi mistrzowie dyscypliny. Nie da się ukryć, że wypowiedzi tenisistki na łamach portalu sportowego pokazują, z jak wielkim uwielbieniem i powagą może spotykać się Polka wśród największych legend dyscypliny.

- Trans, w jaki wpadła Iga, jest zachwycający. A wcześniej pokazała takie cechy, jakie mają najwięksi mistrzowie - podsumowuje Radwańska na łamach sport.pl

Zdaniem Radwańskiej to, co zaprezentowała Świątek, aspiruje do miana tenisa totalnego, w którym odznacza się wielka dominacja Polki nad utytułowaną rywalką.

- Co tu komentować? To była absolutna dominacja. Tenis totalny - mówi teraz Radwańska o trumfie Świątek.

 Iga Świątek przerwała milczenie po zwycięstwie w Rzymie. Powiedziała tysiącom fanów, co zamierza zrobić, jej słowa rozbrajają

NORMAN PARKE PO WALCE: BOXDEL OBCIĄGA DON KASJO!

Radwańska zaznaczyła w wywiadzie dla sport.pl, że Polka przeszła prawdziwą metamorfozę w trakcie turnieju. Od męczenia się w pierwszych rundach, poprzez akty prawdziwej dominacji w końcówce, co przełożyło się na wspaniały rezultat i historyczny wynik polskiego tenisa na rzymskich kortach. Sama Radwańska podkreśla także, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak musi się czuć obecnie Świątek, jeśli osiągnęła tak znakomite rezultaty, co przełożyło się na jej awans w światowym rankingu tenisa.

- To jest taki moment wow! Są magiczne granice, które każdy tenisista chce osiągnąć. Najpierw chce wejść do Top 100, później do Top 10, a w końcu być na samym szczycie. Super, gdy te magiczne granice osiąga się już na wczesnym etapie kariery. To daje sporą radość - twierdzi Radwańska

Najnowsze