Agnieszka Radwańska

Autor: AP Agnieszka Radwańska

Ranking WTA: Agnieszka Radwańska kończy sezon na podium. Spory awans Dominiki Cibulkovej

2016-10-31 15:28

W najnowszym rankingu WTA Agnieszka Radwańska mimo porażki w półfinale WTA Finals wciąż zajmuje 3. miejsce. Awans zanotowała zwyciężczyni turnieju w Singapurze Dominika Cibulkova z ósmej na piątą pozycję. Liderką pozostała Andżelika Kerber, która powiększyła swoją przewagę nad drugą Sereną Williams.

Agnieszka Radwańska w turnieju WTA Finals w Singapurze broniła wywalczonego przed rokiem tytułu. Jednak na jej drodze w półfinale stanęła Andżelika Kerber, która poradziła sobie z krakowianką w dwóch setach 6:2, 6:1 i awansowała do finału, gdzie niespodziewanie uległa Dominice Cibulkovej 3:6, 4:6. - To był z pewnością dobry sezon w moim wykonaniu. Znów awansowałam do WTA Finals, a do tego po raz pierwszy w karierze skończę rok na 3. miejscu w rankingu. Wygrałam w tym roku trzy turnieje, w tym dużą imprezę w Pekinie, więc nie mogę narzekać. Teraz trzy tygodnie urlopu. Chyba będę wypoczywać w polskich górach - powiedziała Radwańska.

I tak nowa triumfatorka WTA Finals, która pierwszy raz wystąpiła w tej imprezie awansowała z 8. na 5. pozycję w najnowszym rankingu. Na czele bez zmian, prowadzi Kerber przed Sereną Williams, która w Azji nie wystąpiła. W czołowej setce oprócz Radwańskiej znalazła się inna Polka. Magda Linette została sklasyfikowana na 94. miejscu.