Serena Williams, Roland Garros

Roland Garros 2013. Serena Williams królową Paryża

2013-06-08 19:26

Liderka światowego rankingu Serena Williams pokonała w finale wielkoszlemowego French Open Marię Szarapową 6:4, 6:4. Dla Amerykanki to drugi w karierze triumf na paryskiej mączce.

Williams była faworytką sobotniego starcia i oczekiwań nie zawiodła. W pierwszym secie dwukrotnie przełamała rywalkę, na co Rosjanka odpowiedziała jednym wygranym gemem ze swojego przyjęcia. Ostatecznie Serena wygrała 6:4.

W drugiej partii Szarapowa była już mocniejsza, ale ponownie dała się przełamać. Tym razem nie potrafiła jednak odpowiedzieć tym samym solidnej tego dnia Williams. Podobnie jak w pierwszym secie, rywalizacja zakończyła się wynikiem 6:4, a w całym meczu 2:0 dla Amerykanki.

Przeczytaj koniecznie: Ostatnia kolejka 1. ligi - multitransmisja na żywo w Orange Sport. Kto awansuje do Ekstraklasy?

Zwycięstwo w tegorocznej edycji turnieju im. Rolanda Garrosa było 52. turniejowym triumfem w karierze Sereny Williams.