Emma Raducanu wygrała US Open! Brytyjska sensacja z chińsko-rumuńskimi korzeniami!

i

Autor: AP Emma Raducanu wygrała US Open! Brytyjska sensacja z chińsko-rumuńskimi korzeniami!

Rywalka Igi Świątek znowu rozstała się z trenerem. Emma Raducanu zmienia ich jak rękawiczki

2022-04-26 10:25

Zaledwie pięć miesięcy trwała współpraca trenera Torbena Beltza i wschodzącej gwiazdy zawodowego tenisa, Brytyjki Emmy Raducanu. Triumfatorka US Open 2021 po sukcesie w tamtym turnieju zdecydowanie spuściła z tonu i nie może odnaleźć stabilnej formy. Już trzeci raz w krótkim czasie zmienia szkoleniowca.

Raducanu zatrudniła Beltza w listopadzie 2021 r., krótko po tym jak niespodziewanie zrezygnowała z usług poprzednika, Andrew Richardsona, tuż po zdobyciu wielkoszlemowego tytułu w Nowym Jorku – jako pierwsza kwalifikantka w historii. „To oczywiście wielki przywilej pracować z tak doświadczonym trenerem. Oczekuję ekscytującej współpracy z nim przez cały okres przedsezonowy i w przyszłym roku. Wszystko wygląda dobrze i jest to bardzo, bardzo pozytywne uczucie” – mówiła brytyjska nastolatka, gdy podpisała umowę z Beltzem, byłym opiekunem Angelique Kerber. Teraz jednak postanowiła znowu coś zmienić, a nie upłynęło nawet pół roku.

Rywalka Igi Świątek wytrąciła z równowagi męża Agnieszki Radwańskiej. Nie zostawił na Białorusince suchej nitki

Iga Świątek o zostaniu pierwszą światową rakietą

Młoda tenisistka zmienia szkoleniowców jak rękawiczki: Beltz był trzecim w ciągu ostatniego roku. Po Wimbledonie 2021 Nigela Searsa zmienił Richardson, a parę miesięcy później potem u boku Emmy pojawił się Niemiec.

Jak obecnie tłumaczy Raducanu, potrzebuje „nowego modelu treningowego”. Podczas nadchodzącej imprezy WTA z Madrycie z Brytyjką będzie współpracował Iain Bates. To jednak ma być jedynie tymczasowe rozwiązanie. Przed sezonem na mączce zawodniczka trenowała we Włoszech pod opieką Riccardo Piattiego, który do niedawna prowadził Włocha Jannika Sinnera.

Iga Świątek wygrała turniej w Stuttgarcie! Białorusinka Sabalenka rozbita w finale, Porsche dla Polki!

Sonda
Czy Iga Świątek na długo zostanie liderką światowych rankingów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze