"Rzym ma swoją królową". Media ZACHWYCONE występem Świątek!

Iga Świątek
Autor: Gregorio Borgia/AP

"Królową Foro Italico" i całego Rzymu okrzyknęły włoskie media Igę Świątek po jej triumfie na kortach w Wiecznym Mieście. Dodają, że młoda Polka "rozłożyła na łopatki Karolinę Pliskovą". Polka w niedzielnym finale rozbiła Czeszkę 6:0, 6:0, przegrywając w całym spotkaniu zaledwie 13 piłek. W nagrodę nie tylko zgarnęła puchar i czek na ponad 800 tysięcy złotych, ale też zapewniła sobie awans do czołowej "10" rankingu WTA.

W komentarzach włoscy dziennikarze podkreślają, że Polka pokazała ogromną siłę w finale, nie dając rywalce żadnych szans. Telewizja RAI zwróciła uwagę na to, że finał ten był iście brawurowy i przechodzi do historii, bo trwał zaledwie 46 minut, co nigdy wcześniej nie zdarzyło się na turnieju we Włoszech.

Iga Świątek ZMIAŻDŻYŁA rywalkę w finale turnieju WTA w Rzymie! POGROM do zera!

W telewizji Sky oceniono zaś, że niedzielny finał był wręcz "spektakularny" i na długo będzie zapamiętany. Dominują opinie, że polska tenisistka rozegrała absolutnie doskonały mecz, jakiego dawno nie widziano. Świątek w finale była perfekcyjna - ocenia "Corriere dello Sport" i dodaje: "Rzym ma swoją królową".

Na stronie internetowej "La Gazzetta dello Sport" przyznaje: "Nie często można zobaczyć wynik 6:0, 6:0 w finale". Jak dodaje dziennik, Iga Świątek grała bezbłędnie. "Rzym wzięty"- mówią włoscy sprawozdawcy.

Iga Świątek odebrała trofeum za WTA w Rzymie! Mamy ekskluzywne zdjęcia, BIJEMY JEJ BRAWA (FOTO)

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze