Agnieszka Radwańska, Wimbledon 2013

Autor: East News Czwarte miejsce przypadło najlepszej polskiej tenisistce, Agnieszce Radwańskiej. Zdaniem reklamodawców, wartość "Isi" wynosi 764 tysiące złotych.

Serena Williams znów wygrywa z Radwańską. Tradycji stało się zadość

2013-08-11 10:35

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale turnieju WTA w Toronto. Polka już po raz szósty w karierze musiała uznać wyższość liderki światowego rankingu Sereny Williams. "Isia" zagrała bardzo dobry mecz, ale to nie wystarczyło. Amerykanka wygrała 7:6 (3), 6:4.

Obie tenisistki mecz zaczęły dość spokojnie. Każda z nich miała szansę na przełamanie w pierwszych czterech gemach, ale jako pierwszej udało się to Williams przy stanie 2:2. Odpowiedź Radwańskiej była natychmiastowa. Polka wygrała serwis Williams, nie pozwalając mistrzyni 15 wielkoszlemowych turniejów na przejęcie inicjatywy.

Kiedy wydawało się, że Serena Williams ma już seta w garści, przegrała do 0 własne podanie prowadząc 5:4. W koejnym gemie Polka wygrała kolejne cztery piłki i prowadziła 6:5. Od tego momentu Williams się przebudziła. Przestała popełniać niewymuszone błędy i zaczęła lepiej serwować. To wystarczyło do wygrania tie-breaka to 3.

Radwańska doskonale zaczęła drugiego seta. Po szybkim przełamaniu prowadziła 2:1. Williams pokazała jednak klasę. Amerykanka wywalczyła przełamanie powrotne. Mistrzyni dała prawdziwy popis w decydującym gemie. Przy stanie 5:4 przełamała Radwańską kończąc mecz wolejem przy siatce.

Po zakończeniu meczu kibice zgotowali obu tenisistkom owację na stojąco. Nic dziwnego, bo szczególnie drugi set stał na bardzo wysokim poziomie.