Świątek - Putincewa NA ŻYWO Polka walczy w Ostrawie! Świątek - Putincewa RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE

i

Autor: AP Świątek - Putincewa NA ŻYWO Polka walczy w Ostrawie! Świątek - Putincewa RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Ostrawie! Trudny mecz za nią, przed nią wielki polski hit?

Iga Świątek (#6 WTA) pokonała w dwóch setach Julię Putincewą (#49 WTA) 6:4, 6:4 w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Ostrawie. Polka musiała się namęczyć, by pokonać walczącą rywalkę, jednak ostatecznie okazała się od Kazaszki lepsza. Najlepsza polska tenisistka awansowała tym samym do ćwierćfinału turnieju rozgrywanego tuż przy polskiej granicy, a w nim może zmierzyć się z... Magdą Linette.

Iga Świątek znakomicie rozpoczęła mecz drugiej rundy przeciwko Julii Putincewej. Szybko wyszła na prowadzenie 3:0 z przełamaniem, jednak równie błyskawicznie dała się dojść swojej rywalce. Kazaszka popełniała na początku spotkania dużo błędów, które wraz z biegiem czasu stały się rzadszym elementem jej gry. Z kolei Polka przeszła drogę w drugą stronę i zaczęła zbyt mocno pomagać przeciwniczce. Na szczęście Iga przełamała swoją rywalkę w dziesiątym gemie partii otwarcia, co przyniosło jej zwycięstwo w secie 6:4.

Drugi set miał znacznie bardziej wyrównany przebieg, gdyż panie pilnowały swoich gemów serwisowych. Mimo kilku break pointów dla każdej z nich, nie doszło do żadnego przełamania. Putincewa dzielnie walczyła, by pozostać w meczu, a emocje wyładowała kilka razy na swojej rakiecie. Niestety dla Kazaszki, druga partia potoczyła się identycznie jak pierwsza - w dziesiątym gemie została ona przełamana, co dało Idze zwycięstwo w meczu 6:4, 6:4, a także zakwalifikowało ją do ćwierćfinału turnieju w Ostrawie. Tam Świątek zagra ze zwyciężczynią meczu Magda Linette - Jelena Rybakina, który odbędzie się w czwartek. Poniżej nasza relacja live z meczu Igi Świątek z Julią Putincewą.

Iga Świątek - Julia Putincewa

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Iga jest bardzo zadowolona ze wsparcia polskich kibiców, których wielu pojawiło się w Ostrawie, by ją wspierać. To już koniec naszej relacji, dziękujemy wszystkim za śledzenie tego meczu i zapraszamy na kolejne relacje na portalu sport.se.pl!

Iga melduje się w ćwierćfinale, w którym zagra z lepszą z pary Magda Linette - Jelena Rybakina. Ten wynik oznacza, że najlepsza polska tenisistka awansuje w rankingu WTA na najwyższe w karierze miejsce!

6:4, 6:4

GEM, SET, MECZ ŚWIĄTEK! Co za bekhend po linii na zamknięcie tego meczu! Trudne spotkanie, ale obydwa sety kończą się wynikiem 6:4 po przełamaniu w dziesiątym gemie!

Długa wymiana pod dyktando Putincewej, ale Iga świetnie się broniła i w końcu zagrała bekhend po linii, po którym wolej Kazaszki trafił w aut! Dwie piłki meczowe dla Igi, a jej rywalka wściekle bije rakietą!

Dwa błędy Putincewej i Iga dwie piłki od zwycięstwa w meczu! 30-15.

6:4, 5:4

Gem Świątek! Prawdopodobnie najdłuższy gem spotkania, który Iga zamknęła znakomitym pierwszym serwisem. Putincewa nie była w stanie przebić go na drugą stronę.

Kapitalna wymiana zakończona winnerem Świątek! Panie solidarnie przebijały piłkę na drugą stronę, ale Iga zakończyła akcję fantastycznym winnerem po linii. Kolejna równowaga.

Kolejny break point dla Putincewej, po nie najlepszym skrócie Polki, który pozwolił przejąć inicjatywę jej rywalce.

Iga szczęśliwie skończyła akcję przy siatce, gdy jej wolej trafił w rakietę Kazaszki, ale piłka odbiła się w siatkę. Niestety, przy piłce gemowej Putincewa zdominowała Polkę i doprowadziła do kolejnej równowagi. 40-40

Tak grają najlepsi - as w kluczowym momencie i równowaga! 40-40.

Niestety, break point dla Putincewej. Iga aż kucnęła na korcie, by przemyśleć swoją grę. Trudne momenty Polki.

Znakomita obrona Putincewej, która zaczyna wyglądać coraz lepiej. Iga ma problemy, by kończyć akcje winnerami. 30-30.

6:4, 4:4

Gem Putincewa. Znakomita gra Kazaszki w ósmym gemie i nie straciła ona żadnego punktu!

Oby więcej zwycięskich wymian Igi w stylu takim, jak w akcji poniżej. Niestety, na razie Putincewa pewnie serwuje. 0-30.

6:4, 4:3

Gem Świątek! Putincewa nieco pomogła Polce, gdyż nie skończyła akcji przy siatce, przy której wyrzuciła piłkę trudnym wolejem w aut.

Gem zaczął się dobrze, ale od stanu 30-0 gra Igi zaczęła zastanawiać. Najpierw fatalny skrót zagrany z dziwnej pozycji, z którego winnera zagrała Putincewa, a w następnej wymianie Iga wyrzuciła piłkę na daleki aut. 30-30.

6:4, 3:3

Gem Putincewa. Bardzo szkoda tego gema, pięć punktów z rzędu Putincewej, której Iga pomogła swoimi błędami i Kazaszka obroniła ostatecznie swoje podanie. Iga zmieniła przed serwisem rakietę, gdyż do gry wkroczyły nowe piłki.

Ale szkoda! Pierwszy break point obroniony przez Putincewą znakomitym winnerem, w drugim Iga zagrała slajs w siatkę, a przy ostatnim dobry return zapewnił jej sytuacyjną przewagę, dobry skrót, ale kończące uderzenie wyleciało na aut. 40-40.

Świetna gra Polki i przed nią trzy break pointy! Putincewa coraz bardziej zdenerwowana, rzuciła rakietą.

6:4, 3:2

Gem Świątek! Znakomity gem w wykonaniu Polki, która nie dała szans dobrze grającej rywalce i pewnie wygrała do 15, po drodze popisując się kilkoma świetnymi zagraniami.

Kapitalna wymiana! Putincewa przelobowała Igę, ale Polka odegrała piłkę prawą ręką przez lewy bark i zwyciężyła w tej wymianie! 15-15.

6:4, 2:2

Gem Putincewa. Iga wyrzuciła forhend w aut, co przyniosło kolejnego gema na konto Kazaszki.

Niestety, dwa następne punkty skończyły się błędami Świątek. Przy piłce gemowej Putincewa zagrała skrót w siatkę, więc zapadła równowaga. 40-40.

Świetny początek gema w wykonaniu Polki! Przytrafił się jeden błąd, ale większość uderzeń na najwyższym poziomie. 30-15.

6:4, 2:1

Gem Świątek! Pewna wygrana Igi, która bez większych problemów pokonała rywalkę do 15.

Świetne uderzenie Putincewej, która minęła atakującą Polkę zagraniem z półkortu. 15-15.

6:4, 1:1

Gem Putincewa. Gem zamknięty challengem, który wykazał punkt dla Kazaszki.

Drugi gem tego seta rozpoczął się od dwóch punktów Putincewej, ale następne dwie wymiany wpadają na konto Świątek. 30-30.

Statystyki pierwszego seta są nieubłagane: stosunek winnerów do niewymuszonych błędów Igi to 9-16, jej rywalka zapracowała na bilans 8-12. Polka wygrała 34 punkty, a Putincewa 26 - zasłużone zwycięstwo w secie tenisistki rozstawionej z numerem 1.

6:4, 1:0

Gem Świątek! Trzeci z rzędu gem wygrany przez Polkę "na sucho"! To z pewnością cieszy wszystkich fanów Igi, która w ostatnich minutach nie daje szans rywalce.

Drugi set rozpoczęty od asa w wykonaniu Igi!

6:4

Gem, set Świątek! Znakomity return po serwisie Kazaszki i Iga przełamuje rywalkę do 0, czym zapisuje pierwszego seta na swoim koncie!

Co najmniej trzy piłki setowe dla Świątek! Świetny winner po linii, który milimetrami zlepił się z boczną linią kortu. 40-0.

Świetny początek gema w wykonaniu Igi! Piłka na 30-0 wymagała wiele wysiłku, ale znakomita obrona Polki przyniosła zagranie Putincewej w siatkę. 30-0.

5:4

Gem Świątek! W końcu bardzo dobry gem w wykonaniu Polki, który wygrała do 0. Za chwilę pierwsza szansa Igi, by zamknąć pierwszego seta.

Drugi as Polki w meczu! 30-0.

4:4

Gem Putincewa. Niestety, ale Kazaszka kontynuuje bardzo solidną grę. Przy piłce gemowej Iga nie popisała się przy siatce, spod której wyrzuciła piłkę na aut.

Dwa z rzędu punkty Świątek! Zwłaszcza ten dający równowagę robi wrażenie, Polka wywalczyła go po zaciętej i bardzo długiej wymianie. 40-40.

Niestety, od dłuższego czasu Putincewa ograniczyła błędy własne, którymi "popisuje się" teraz Iga. 15-40.

4:3

Gem Świątek! Od stanu 15-15 znakomita gra Polki, która zamknęła gema asem. Po krótkiej przerwie tenisistki zaczną grę nowymi piłkami.

Wydawało się, że Polka popełniła pierwszy w meczu podwójny błąd serwisowy, ale challenge wykazał, że drugi serwis Świątek trafił w linię. W powtórzonej akcji Iga zagrała dobry forhend w boczną linię, czym zmusiła rywalkę do odbicia w siatkę. 30-15

3:3

Gem Putincewa. Kazaszka wygrywa swój gem serwisowy "na sucho". Ewidentnie już się rozgrzała i przestała popełniać błędy, których więcej jest teraz po stronie Polki.

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze gra w turnieju z najwyższym rozstawieniem. Turniej w Ostrawie jest też pierwszym, w którym gra w nowym stroju. Niestety, trzy błędy Polki i 0-40, zapowiada się remis.

3:2

Gem Putincewa PRZEŁAMANIE. Niestety, od stanu 40-15 gra Polki się posypała, a przy drugim break poincie Świątek zagrała bardzo słabego dropszota, którego spokojnie odegrała jej rywalka i tym samym odłamała naszą tenisistkę.

Niewymuszony błąd Świątek przy piłce gemowej, a następnie przy równowadze kolejne zagranie w aut. Drugi break point w tym gemie dla Putincewej.

Świetny winner Świątek, Putincewa poprosiła o challenge, ale decyzja sędziego utrzymana. Pierwszy break point dla Kazaszki w tym meczu obroniony przez najlepszą polską tenisistkę.

Atak Polki przy siatce, ale Putincewa mija Igę po przekątnej kapitalnym passing shotem. Break point dla Kazaszki!

Putincewa starała się zagrać w samą linię, sędzia wywołał aut, ale challenge przyznał rację Kazaszce. Powtórka punktu przy równowadze.

Zapowiadał się gem bez większej historii po dwóch winnerach Igi i jednym błędzie Kazaszki. Jednak od stanu 40-15 Świątek popełniła dwa błędy i mamy równowagę. 40-40

3:1

Gem Putincewa. Kazaszka otwiera swój wynik, od 30-30 wygrała dwa punkty, które pozwoliły jej zmniejszyć stratę do Polki.

Znakomity return Świątek po drugim serwisie Kazaszki, sędzia liniowy wywołał aut, ale główny arbiter skorygował decyzję. Piłka odbiła się nawet tuż przed linią, Putincewa nie protestowała. 15-15

3:0

Gem Świątek! Kapitalny kick-serwis, później dropszot, którego nie była w stanie odegrać Putincewa, w związku z czym Polka obejmuje trzygemowe prowadzenie!

Niebezpieczeństwo zażegnane, trzy punkty z rzędu zapisane na koncie Polki, w tym ostatni po świetnej, długiej wymianie, i jest piłka na 3:0 dla Świątek.

Słabszy początek gema w wykonaniu Igi. Dwa niewymuszone błędy i niepokojący wynik 0-30.

2:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Pierwszy break point Polka straciła po zagraniu skrótu w siatkę, ale ostatecznie i tak przełamała rywalkę do 30 po kolejnym jej błędzie. Dobry początek rozstawionej z 1 Świątek, słaba gra Putincewej. 

Bardzo słaby początek Putincewej, która popełnia masę niewymuszonych błędów. Dwa break pointy dla Igi, 40-15.

1:0

Gem Świątek! Iga bez problemów wygrała gema przy swoim serwisie do 15. Putincewa popełniła trzy niewymuszone błędy, czym wyraźnie pomogła Polce.

Gramy! Pierwszy serwis Polki trafił w siatkę, ale akcja po drugim podaniu wygrana.

Iga Świątek wygrała losowanie i rozpocznie mecz od swojego serwisu. Na lewym udzie Polki widać bandaż, oby nie było to nic poważnego.

Tenisistki rozgrzewają się już na korcie! Do startu meczu pozostały ostatnie minuty.

Mecz Ostapenko z Blinkową właśnie się skończył! Iga Świątek zacznie ok. godziny 16

Na trybunach w Ostrawie dużo polskich flag. Iga Świątek może liczyć na wsparcie rodaków

Jeżeli Iga Świątek pokona Julię Putincewę, awansuje do 1/4 finału, a tam zagrałaby z lepszą z pary... Magda Linette - Jelena Rybakina. Poznanianka powalczy jutro

Wczoraj urodziny świętował trener Tomasz Sierzputowski. Miejmy nadzieję, że dziś Iga zrobi mu piękny prezent w postaci pewnego zwycięstwa

A tu zdjęcia z treningu Igi Świątek w Ostrawie. Do Czech z naszą gwiazdą pojechał jej ojciec Tomasz

O godzinie 15.20 rozpoczął się drugi set w meczu Blinkowa - Ostapenko (w pierwszym 4:6). Zatem Iga Świątek zacznie ok. 16-16.30, ale to już zależy ile setów będą walczyły wspomniane panie

O godzinie 14.25 zakończył się pierwszy mecz na korcie, na którym ma zagrać Iga Świątek. Riske pokonała Ferro 6:4, 1:6, 6:4. Zatem przed nami jeszcze spotkanie Blinkowa - Ostapenko, a potem już pojedynek Świątek - Putincewa

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Julia Putincewa w II rundzie turnieju WTA w Ostrawie. Początek spotkania ok. godziny 15.30-16.00 (trzeci mecz od godz. 12)

Świątek - Putincewa NA ŻYWO RELACJA LIVE WYNIK WTA Ostrawa ONLINE

Iga Świątek zaczyna walkę w turnieju WTA w Ostrawie i powalczy dzisiaj z Julią Putincewą z Kazachstanu. Tenisistka z Raszyna rozstawiona jest z numerem 1, więc w I rundzie miały wolny los. Iga Świątek rywalizację w Ostrawie rozpoczyna od II rundy i w pojedynku z Julią Putincewą jest faworytką. Zawodniczka z Kazachstanu która wczoraj spędziła na korcie ponad 3 godziny. Putincewa stoczyła długi, zacięty bój z Chinką Shuai Zheng (nr 48), którą pokonała 5:7, 7:6, 6:4. Ciekawe czy zdąży się zregenerować przed meczem z Igą Świątek, która do tej pory w Ostrawie tylko trenowała. Putincewa ma skromne warunki fizyczne (163 cm), które nadrabia walecznością. Na korcie często zachowuje się arogancko w stosunku do rywalek, przez co nie jest lubiana w tourze. Jeżeli Polka pokona Putincewę, to w kolejnej rundzie (1/4 finału) wpadnie może na... Magdę Linette. Nasze dwie najlepsze tenisistki jeszcze nigdy nie zagrały ze sobą oficjalnego meczu, ale są duże szanse, że do tego pojedynku wreszcie dojdzie. Linette po przebrnięciu kwalifikacji do głównej drabinki w I rundzie w dobrym stylu pokonała 6:2, 7:6(4) Francuzkę Oceane Dodin, a jutro powalczy z bardzo mocną Jeleną Rybakiną (Kazachstan, nr 16). Ostrawa jest tuż za czesko-polską granicą, więc na trybunach jest sporo naszych kibiców. Ćwierćfinałowe starcie Magdy Linette i Igi Świątek byłoby dla nich prawdziwą gratką.

Świątek - Putincewa RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE WTA Ostrawa

Iga Świątek walczy w Ostrawie o cenne punkty w rankingu. To turniej rangi WTA 500. Normalnie w tej części sezonu rozgrywane były turnieje w Azji, ale z powodu pandemii znów zostały odwołane. Zamiast tego najlepsze tenisistki powalczą w Czechach. Poza Igą Świątek grają takie gwiazdy, jak: Czeszka Petra Kvitova (nr 10), Szwajcarka Belinda Bencic (nr 12), Greczynka Maria Sakkari (nr 13) czy reprezentująca Niemcy Andżelika Kerber (nr 15). Organizatorzy turnieju w Ostrawie liczą na polskich kibiców. Dlatego w mediach społecznościowych opublikowali nawet nagranie wideo z Igą Świątek. – Cieszę, że będę mogła zagrać przed publicznością i to tak niedaleko Polski. Będziecie mogli mnie zobaczyć w Ostrawie, jeśli nie na żywo, to przed telewizorami - mówi na nim po polsku Iga Świątek, która w Czechach powalczy o prawo gry w kończących sezon WTA Finals w Guadalajarze. Zagra w nich osiem najlepszych tenisistek na świecie, a Iga w klasyfikacji WTA Race zajmuje teraz 5. miejsce.

Świątek - Putincewa WYNIK NA ŻYWO RELACJA LIVE z Ostrawy

Mecz Iga Świątek - Julia Putincewa w II rundzie turnieju WTA w Ostrawie zostanie rozegrany w środę 22 września 2021 r. Początek meczu Świątek - Putincewa ok. godziny 15-16. To trzeci mecz na korcie od godz. 12 po pojedynkach Riske - Ferro i Blinkowa - Ostapenko.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze