Iga Świątek

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

WTA Stuttgart

Emocjonujące starcie w Stuttgarcie! Iga Świątek po fantastycznym meczu zameldowała się w półfinale turnieju, bardzo dobra postawa Emmy Raducanu

2024-04-19 19:36

Iga Świątek w ćwierćfinale spotkała się z Emmą Raducanu. Polka od samego początku nie miała łatwo w tym spotkaniu, ponieważ przy własnym serwisie została przełamana przez rywalkę. Po chwili raszynianka odwdzięczyła się Brytyjce tym samym. Mecz był na bardzo wysokim poziomie, a pierwszy set zakończył się dopiero po tie-breaku, gdzie Świątek utrzymała chłodną głowę i pokonała o rok młodszą przeciwniczkę 7:2. W drugiej partii widać było, że Polka o wiele bardziej kontroluje to spotkanie i triumfowała dwa razy przy podaniu Radocanu, a Brytyjka nie zdołała wygrać gema przy serwisie liderki światowego rankingu. Świątek zameldowała się w półfinale turnieju w Stuttgarcie, gdzie zmierzy się z Jeleną Rybakiną.

Świątek - Raducanu 2:0 (7:6;6:3)

Iga Świątek bez wątpienia jest jedną z największych specjalistek gry na mączce. W pierwszym spotkaniu Polka rozprawiła się w dwóch setach z Elise Mertens, pokonując rywalkę 6:3;6:4. Na drodze do półfinału 22-latce na drodze stanie rok młodsza Emma Raducanu. Brytyjka pokazała się z bardzo dobrej strony na korcie w Stuttgarcie, ponieważ w poprzedniej fazie okazała się lepsza od pogromczyni Świątek z Australia Open - Lindą Noskovą. Faworytką w tym meczu jest oczywiście liderka światowego rankingu, która na trzy ostatnie mecze z Raducanu triumfowała we wszystkich kolejno w 2018, 2022 oraz 2023 roku. Jeśli raszyniance uda się ponownie pokonać 21-latkę to w walce o finał zmierzy się z Jeleną Rybakiną.