Paweł Ciaś

Autor: Tomasz Błaszczyk / PressFocus Paweł Ciaś

Tenisowa sensacja w Szczecinie! Polak pokonał rywala z pierwszej „100” rankingu ATP!

2021-09-15 18:40

Znakomity występ Pawła Ciasia na turnieju Pekao Szczecin Open (pula nagród 132,280 EUR). Polak zajmujący 640. miejsce w rankingu ATP pokonał Włocha Stefano Travaglię, który jest klasyfikowany ponad pięćset lokat wyżej, bo zajmuje 99. miejsce. Ciaś zagrał bez respektu i pokonał Włocha 7:6, 3:6, 6:2.

Z racji miejsca w światowym rankingu zdecydowanym faworytem był Włoch, który na początku tego roku był nawet na 60.miejscu w ATP. Początek meczu to potwierdzał, bo Travaglia dosyć szybko przełamał Ciasia i prowadził 4:2. Polak walczył z olbrzymią determinacją, dochodził to wszystkich piłek i udało mu odrobić break pointa i doprowadzić do tie-breaka, którego wygrał 7:3. Polak potwierdza świetną formę z tego roku, bo w sierpniu był najlepszym zawodnikiem tegorocznego LOTOS PZT Polish Tour składającego się z czterech turniejów. Ale jego dzisiejszy rywal z Włoch, to zupełnie inna półka. W drugim secie wydawało się, że wszystko wróciło do normy, bo Włoch już w pierwszym gemie przełamał podanie Ciasia i dominował do końca seta. Nie załamało to Polaka, który dla odmiany w pierwszym gemie trzeciej partii przełamał swojego rywala. Ciaś do końca seta grał znakomicie, a Włoch gasł w oczach. Polaka należy pochwalić za regularność i determinację w walce z silniejszym fizycznie Włochem, który zaserwował 10 asów, a Ciaś tylko jednego. – Początek meczu był naprawdę ciężki, bo rywal grał znakomicie, a ja w zasadzie tylko zbierałem piłki. Cały czas jednak nie traciłem wiary i nie odpuszczałem. Próbowałem grać wyższą piłką i uderzać głębiej. To zdało egzamin, a rywal w końcu zaczął popełniać błędy - powiedział po meczu Ciaś, który po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału challengera.

Majchrzak nie zawiódł. Dwóch Polaków w II rundzie.