Majchrzak nie zawiódł. Dwóch Polaków w II rundzie.

2021-09-14 22:45
Kamil Majchrzak
Autor: AP Kamil Majchrzak

25-letni Kamil Majchrzak awansował do II rundy challengera tenisowego Pekao Szczecin Open (pula nagród 132,280 EUR) . W tym samym czasie, gdy polscy siatkarze w Gdańsku kończyli zwycięski mecz z Rosją, Majchrzak (ATP 114) rozgrywał decydujące piłki na turnieju w Szczecinie.

Rywalem Polaka był Włoch Andrea Pellegrino, klasyfikowany o ponad 100 lokat niżej w rankingu ATP. W pierwszym secie Majchrzak zdecydowanie dominował na korcie i wygrał 6:3. Gdy w drugiej partii przełamał Włocha w trzecim gemie, a po następnym wyszedł na prowadzenie 3:1, wydawało się, że mecz będzie krótki, a tenisiści w miarę wcześnie zjedzą kolację. Ale 24-letni Włoch trenowany przez Hiszpana Pablo Martina zaczął grać lepiej, przełamał Polaka i odrobił straty. Doszło do tie-breaka, który miał dramatyczny przebieg. Majchrzak prowadził w nim 5:0, żeby przegrać … sześć kolejnych piłek i dać Włochowi setbola. Na szczęście Pellegrino go nie wykorzystał, podobnie jak drugiego w tym gemie. W wojnie nerwów w końcówce lepszy okazał się Majchrzak, wygrywając tie-breka 9:7 i cały mecz w dwóch setach 6:3, 7:6. - Taki jest tenis, że można prowadzić 5:0 w tie-breaku, a po kilku minutach trzeba bronić dwóch piłek setowych – skomentował Majchrzak dramatycznego tie-breaka. W drugiej rundzie Majchrzak spotka się jutro z Hiszpanem Roberto Carballesem Baeną, rozstawionym w turnieju z numerem 7. Drugi z Polaków, który zagra w II rundzie Paweł Ciaś, będzie miał za rywala Włocha Stefano Travaglię, turniejową „ósemkę”.

Tenisowy challenger ATP w Szczecinie. Ciaś uratował honor Polaków

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze