Thomas Thurnbichler

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler

Przerwał milczenie!

Thomas Thurnbichler przerwał milczenie w sprawie Piotra Żyły. Mówi o wielkim ryzyku, Polacy robią to celowo

2023-01-02 7:37

Thomas Thurnbichler odniósł się do sprawy kombinezonu Piotra Żyły, który wywołał wielkie zamieszanie wśród norweskich dziennikarzy, którzy dotarli do informacji mówiących o tym, że kombinezon Polaka ma rozciągać się w kroku, dzięki czemu powiększała się jego powierzchnia nośna. Takie cechy kombinezonu mogą doprowadzić do dyskwalifikacji, jednak sam Thurnbichler stwierdził, że jest gotów na podejmowanie tego typu ryzyka.

Thomas Thurnbichler postanowił odnieść się do zarzutów norweskich mediów w kierunku Piotra Żyły. Dziennikarze ze Skandynawii zauważyli, że kombinezon reprezentanta Polski powiększa się w kroku, co sprawia, że ma on większą powierzchnie nośną. Zamieszanie skomentował sam trener Polaków, który stwierdził, że zdaje sobie sprawę z tego, jak szyte są kombinezony kadrowiczów, ale zaznacza, że jest to część ryzyka, którą jest w stanie podjąć.

Thomas Thurnbichler odnosi się do zamieszania w sprawie Piotra Żyły. Szczere słowa o kombinezonie

Jak zauważa szkoleniowiec reprezentacji Polski, to, że kombinezony Polaków ocierają się o granice narzuconych limitów i mogą doprowadzić do dyskwalifikacji poszczególnych sportowców jest ryzykiem, które należy podjąć.

- Zauważyłem to, że zespoły teraz bardziej ryzykują, więc może być to przyczyna dyskwalifikacji. Oczywiście my też jesteśmy na granicy, ale jest to część strategii. Jeśli przekroczysz tę granicę, to wtedy otrzymasz dyskwalifikację. Podejmujemy to ryzyko - powiedział Thomas Thurnbichler cytowany przez portal "meczyki.pl".

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze