Iga Świątek - Garcia RELACJA NA ŻYWO ONLINE WTA Finals Iga Świątek - Garcia NA ŻYWO RELACJA LIVE Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj 3.11

i

Autor: Paweł Jaskółka Iga Świątek - Garcia RELACJA NA ŻYWO ONLINE WTA Finals Iga Świątek - Garcia NA ŻYWO RELACJA LIVE Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj 3.11

Polka w półfinale WTA Finals

Trener Igi Świątek mówi o jej niesamowitej technice… przysiadu. „Kto z nas byłby w stanie tak szybko wstać?”

2022-11-04 11:15

Po zwycięstwie nad Caroline Garcią 6:3, 6:2 w meczu tenisowego WTA Finals w Fort Worth Iga Świątek zapewniła sobie awans do półfinału imprezy z pierwszego miejsca w grupie. Liderka rankingu zrewanżowała się Francuzce za lipcową porażkę w Warszawie. Kolejne grupowe spotkanie Polki będzie już o pietruszkę.

– Z wyjątkiem początku, Iga zagrała bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak była w stanie reagować na prędkość piłki i zmieniać jej kierunki, mimo tego że w tym meczu była kilka razy pod presją. Z wyjątkiem początku nie poddała się tej presji, tylko grała swój tenis. Potrafiła przekuć to, co działo się na korcie na swoich warunkach na korzystny dla siebie rezultat. Musiała się skupić na odpowiednim serwisie oraz zmianie rytmów, kierunków czy rotacji i po części to robiła. To dało efekt, bo gdyby serwis był monotonny, to Francuzka przebijałby się returnem, bo potrafi to robić bardzo dobrze. Były pewne problemy, ale ciężko przejść przez taki mecz bez mniejszych czy większych kłopotów – skomentował dla PAP trener Igi Świątek Tomasz Wiktorowski.

Ogromna Iga Świątek na ścianie szkoły w Raszynie! Gwiazda będzie miała swój mural [ZDJĘCIA i WIDEO]

Świątek wielokrotnie bardzo nisko schodziła na nogach do kolejnych piłek, niemal kolanami dotykając kortu. Co na to Wiktorowski? – Większość z nas zrobi przysiad, ale pytanie, kto byłby w stanie tak szybko wstać i to wiele razy? To świadczy o świetnym przygotowaniu fizycznym, bo to są ogromne obciążenia.

Iga zagra w nocy z soboty na niedzielę (5/6 listopada) polskiego czasu ostatnie grupowe starcie z Coco Gauff. Nie ma ono już żadnego znaczenia dla przebiegu turnieju.

Iga Świątek po meczu wygarnęła to Martinie Navratilovej! Legenda była zawstydzona [WIDEO]

– Iga zmierzyła się z nią już kilka razy w tym sezonie, ale musimy przeanalizować jej występy w Teksasie. Jesteśmy w innym miejscu, a tu są inne warunki, piłki, czy nawierzchnia – tłumaczy Wiktorowski, jednocześnie przyznając, że nie interesują go rozstrzygnięcia w równoległej grupie.

Iga Świątek z kolejnym zwycięstwem i awansem!

– Oczywiście wiem, kto tam gra, ale nie wybiegamy daleko w przyszłość, mimo że awans do półfinału jest pewny. Po meczu z Garcią był czas na radość, ale na drugi dzień rozpoczynamy przygotowania do Gauff i na tym się skupiamy. Na piątek zaplanowaliśmy trochę inne treningi, aby różniły się od tych przeprowadzanych przez ostatnie półtora tygodnia. Reagujemy na to, co widzimy. Maciej Ryszczuk i Daria Abramowicz przygotowali coś innego ze swojej strony, a ja skupiam się na Gauff – podsumował Wiktorowski.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze