Mural na cześć Igi

Ogromna Iga Świątek na ścianie szkoły w Raszynie! Gwiazda będzie miała swój mural [ZDJĘCIA i WIDEO]

2022-11-04 5:53

Iga Świątek walczy w WTA Finals w Teksasie, a w jej rodzinnym Raszynie powstaje efektowny mural z jej podobizną. Kolorowy wizerunek tenisowej gwiazdy będzie można podziwiać z ruchliwej trasy prowadzącej do Warszawy. W ten sposób dumni mieszkańcy Raszyna uhonorowali liderkę rankingu WTA, a Iga Świątek ma być obecna na uroczystości odsłonienia muralu. "Super Express" był na miejscu, rozmawialiśmy też z inicjatorami akcji. Zobaczcie ZDJĘCIA i WIDEO.

Mural z podobizną Igi Światek powstaje na ścianie budynku Szkoły Podstawowej im. Cypriana Godebskiego w Raszynie. Autorem jest Dominik Kowalczyk, lokalny artysta. To inicjatywa KS Raszyn i Stowarzyszenia Projekt Raszyn. – Nie wiedzieliśmy jak się odwdzięczyć Idze za te sukcesy i jako zarząd klubu wpadliśmy na pomysł, żeby w ten sposób uhonorować naszą gwiazdę. Trochę to trwało, ale realizacja projektu zbliża się do końca. Mural ma być gotowy już za ok. tydzień – mówi Marcin Cwyl, prezes KS Raszyn. – Iga wie, że coś takiego powstaje. Nawet zaakceptowała projekt i miejsce, gdzie mural miał powstać. Mamy też nadzieję, że będzie na uroczystym odsłonięciu muralu. Teraz czekamy aż wróci do Polski – dodaje.

Mural jest już prawie gotowy. Do namalowania została jeszcze twarz tenisistki. – Bardzo nas ucieszyła ta lokalizacja. To miejsce, gdzie na co dzień uczą się dzieci i młodzież. Są tu obiekty sportowe, z których korzystają, więc mamy nadzieję, że dzięki temu muralowi będą brać przykład z naszej wspaniałej mistrzyni – podkreśla Dorota Betko ze Stowarzyszenia Projekt Raszyn.  – Dla mieszkańców Raszyna sukcesy Igi to powód do dumy i satysfakcji. Myślę, że każdy tutaj żyje jej zwycięstwami, bo rzadko trafiają się takie talenty. Poza tym jest to obiekt dobrze zlokalizowany. Mural będzie doskonale widoczny z dużej trasy, którą kierowcy podróżują z Warszawy na południe Polski.

Mural będzie odwzorowaniem jednego ze zdjęć Igi Świątek, która sama pomogła wybrać odpowiednią fotografię.

– Iga to bohaterka wielu informacji medialnych, więc pojawia się mnóstwo jej zdjęć. Zastanawialiśmy się, czy akurat to, które wybierzemy jako wzór, będzie najlepsze. Na szczęście pomogła nam w tym sama Iga. Dostaliśmy z jej zespołu zdjęcie, które świetnie oddaje charakter tej dziewczyny – dodaje Dorota Betko.

Iga Świątek na ścianie szkoły w Raszynie! Gwiazda będzie miała swój mural
Najnowsze