Urszula Radwańska

Autor: Eastnews Urszula Radwańska

Turniej WTA w Kantonie. Urszula Radwańska w półfinale

2012-09-21 4:00

Trwa znakomita passa Urszuli Radwańskiej (22 l.). Tydzień temu Polka była w finale turnieju w Taszkiencie. Wczoraj nasza tenisistka pokonała reprezentantkę RPA Chanelle Scheepers (28 l.) 6:1, 7:5 i awansowała do półfinału turnieju WTA w Kantonie.

Ta wygrana nad Scheepers smakuje podwójnie, bo przy okazji wzięła rewanż nad zawodniczką z RPA. Właśnie z nią przegrała rok temu w ćwierćfinale w Kantonie.

W walce o finał Ula zmierzy się z niżej notowaną Hsieh Su-wei (26 l.) z Tajwanu, która w ćwierćfinale zwyciężyła 6:3, 6:0 Szwedkę Mathilde Johansson (27 l.).

Polka dzięki ostatnim świetnym startom pnie się w górę rankingu WTA, jest już na 39. miejscu. Jeśli wygra z Su-wei, znów awansuje o kilka pozycji.