Uciekł z wirusem z Rosji. Tenisista Sam Querrey złamał zasady kwarantanny. Grozi mu duża kara

2020-10-15 16:21 dch
Sam Querrey wrócił na kort po kontuzji. W drodze do finału stracił tylko jednego seta.
Autor: Press Focus Sam Querrey wrócił na kort po kontuzji. W drodze do finału stracił tylko jednego seta.

Amerykański tenisista Sam Querrey, niedoszły uczestnik turnieju w Sankt Petersburgu, opuścił ukradkiem Rosję wynajętym prywatnym odrzutowcem, gdy nie został dopuszczony do gry po wykryciu u niego koronawirusa.

Wraz z towarzyszącą mu żoną oraz maleńkim dzieckiem przybyli do nadbałtyckiej metropolii tuż po jego 33. urodzinach. Obowiązkowy test u uczestników turnieju wykazał obecność Covid-19. Querreyowie mieli się poddać 14-dniowej kwarantannie w hotelu i przejść badania lekarskie, których efektem mogła być hospitalizacja, gdyby lekarz wykrył objawy choroby.

Nie chcąc ryzykować rozstania z 8-miesięcznym dzieckiem wybrali ucieczkę do jednego z krajów Europy.

Postąpili wbrew przepisom, a co gorsza – wbrew rozsądkowi.

Stowarzyszenie tenisistów ATP wydało oświadczenie:

«ATP jest poinformowane o przypadku stanowiącym poważne naruszenie przez jednego z graczy protokołu związanego z Covid-19, w tym tygodniu w Sankt-Petersburgu. Dochodzenie jest w toku. Przypomina się zawodnikom i członkom ich zespołów, że wszelkie naruszenie protokołu może zaburzyć przeprowadzenie imprezy i spowodować następstwa dla reszty cyklu”.

Samowi Querreyowi (nr 49 w rankingu ATP) grozi grzywna 100 tys. dolarów i/lub zawieszenie w prawach startu do trzech lat.

Najnowsze