Magda Linette

Autor: AP Photo/Andy Brownbill Linette - Switolina RELACJA NA ŻYWO Wimbledon Linette - Switolina WYNIK LIVE

Udany start Magdy Linette w turnieju WTA w Strasburgu. Polka pewnie awansowała do II rundy

2021-05-23 21:04

Magda Linette (WTA 46) w tygodniu poprzedzającym Rolanda Garrosa postanowiła wystartować w turnieju WTA 250 w Strasburgu. Polka w I rundzie tego turnieju trafiła na Japonkę Nao Hibino (WTA 84), z którą do tej pory mierzyła się aż siedem razy. Linette tym razem nie dała wielkich szans swojej rywalce, pokonując ją w dwóch seta 6:2, 6:0. 29-latka poznała już także swoją przeciwniczkę w II rundzie.

Dla Magdy Linette, drugiej najlepszej tenisistki z naszego kraju, obecny sezon nie jest zbyt udany. Do startu we francuskim turnieju 29-latka rozegrała sześć spotkań, z których wygrała tylko jedno. Zwycięstwo w I rundzie turnieju WTA w Strasburgu było więc dopiero drugą jej wygraną w obecnym sezonie. Warto wspomnieć, że wcześniej obie tenisistki mierzyły się ze sobą już siedmiokrotnie i do niedzielnego meczu bilans spotkań był korzystniejszy dla Japonki, która wygrała cztery z nich.

Pierwsze gemy zapowiadały, że Polka również tym razem będzie miała problemy ze swoją rywalką. W pierwszym gemie serwisowym Linette obroniła break-pointa, a w drugim dała się przełamać. Wtedy jednak rozpoczął się marsz Polki po zwycięstwo, która wygrała już wszystkie gemy do końca tego seta, choć przy stanie 4:2 nasza zawodniczka musiała bronić czterech break-pointów.

W drugim secie Magda Linette utrzymała swoją dominację na korcie. Wygrała kolejne sześć gemów z rzędu, nie oddając swojej rywalce żadnego. Tym samym 29-latka w świetnym stylu zameldowała się w II rundzie turnieju WTA 250 w Strasburgu. Jej kolejną rywalką będzie Francuzka tenisistka Alize Cornet (WTA 64).

Iga Świątek przyjęła szczepionkę przeciwko COVID-19. Zwróciła się do fanów, czeka już tylko na jedno [ZDJĘCIE]