Jessica Pegula, Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO/FRANK FRANKLIN II Jessica Pegula, Iga Świątek

Padły jasne słowa

Wielka rywalka Igi Świątek świętowała i nagle poruszyła temat Polki. Te słowa odbiły się szerokim echem, wymowne stanowisko

2022-10-24 18:11

Iga Świątek całkowicie zdominowała 2022 rok w kobiecym tenisie. Wygrała aż osiem turniejów WTA, w tym dwa wielkoszlemowe. Czterokrotnie w drodze po sukces pokonywała Jessicę Pegulę, która pod nieobecność Polki w Guadalajarze wygrała rozgrywany tam prestiżowy turniej WTA 1000. Jak na razie jest to największy sukces Amerykanki w karierze, jednak w trakcie świętowania Pegula nagle poruszyła temat Świątek. Jej słowa odbiły się szerokim echem!

Pegula - podobnie jak Świątek - rozgrywa życiowy sezon. Mimo to, nie może się równać do Polki, która stała się totalną dominatorką rozgrywek WTA. Amerykanka ma na koncie tegoroczne ćwierćfinały Australian Open, Roland Garros i US Open. Do tego doszła do finału w Madrycie, a w samej końcówce sezonu wygrała swój drugi turniej w karierze. Po ponad trzech latach ponownie poczuła smak zwycięstwa i to w prestiżowej imprezie w Guadalajarze. 28-latka awansowała dzięki temu na trzecie miejsce w światowym rankingu i już wkrótce będzie jedną z rywalek Igi w kończących sezon WTA Finals. Przed Turniejem Mistrzyń nie może jednak być optymistką, czemu dała wyraz po wygranej w Meksyku.

Wielka rywalka Igi Świątek świętowała i nagle poruszyła temat Polki. Wymowne stanowisko Peguli

Turniej WTA 1000 w Guadalajarze należy do najważniejszych zawodów w kalendarzu po wielkoszlemowych imprezach. Nic dziwnego, że Pegula była bardzo szczęśliwa. Cieszyła się z olbrzymiego sukcesu, jednak już na gorąco zapowiedziała, że teraz jej celem jest zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie wstawka o rywalizacji ze Świątek! - To kolejny krok, prawda? Wierzę, że uda mi się to osiągnąć, dopóki nie trafię na Igę w ćwierćfinale. Mam nadzieję, że wtedy jest to możliwe. Myślę, że wygrana tutaj da mi dużo pewności siebie w turniejach wielkoszlemowych - stwierdziła trzecia rakieta świata. Jej słowa o liderce rankingu mają uzasadnienie w historii ich konfrontacji.

21-letnia raszynianka wygrała w tym roku 8 turniejów, a w połowie z nich pokonywała po drodze właśnie Pegulę. Dwukrotnie zrobiła to w wielkoszlemowym ćwierćfinale - w Paryżu i Nowym Jorku. Polka ograła też Amerykankę w półfinale turnieju WTA 1000 w Miami i na tym samym etapie niedawnej imprezy WTA 500 w San Diego. Patrząc na te wyniki, łatwo zrozumieć żartobliwe nawiązanie Peguli po wielkim zwycięstwie w Guadalajarze, gdzie zabrakło na starcie Świątek. Już w przyszłym tygodniu obie tenisistki będą mogły ponownie spotkać się podczas finałów WTA w Fort Worth w Teksasie.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra WTA Finals 2022?
Czesi nie znają Igi Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze