Magda Linette

i

Autor: AP PHOTO Magda Linette

wspaniałe wieści

Wielki sukces Magdy Linette. Dokonała tego po raz pierwszy w karierze, wyjątkowy moment

2023-03-14 14:21

Magda Linette nie zachwyciła kibiców swoim występem w Indian Wells. Polka odpadła już w II rundzie w starciu z Emmą Raducanu, która w IV rundzie spróbuje zatrzymać Igę Świątek. To jednak nie przeszkodziło drugiej najlepszej polskiej tenisistce w osiągnięciu historycznego wyniku. Od następnego poniedziałku Linette jest już pewna awansu do czołowej dwudziestki rankingu WTA!

Magda Linette zaskoczyła wielu swoim świetnym wynikiem na Australian Open, gdzie dotarła aż do półfinału. To był jej najlepszy wynik w karierze w zawodach Wielkiego Szlema. Ten sukces pozwolił jej na osiągnięcie najlepszego wyniku w historii w rankingu WTA, choć po turnieju w Melbourne poznanianka nie radzi sobie już tak dobrze – co prawda dotarła do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Meridzie, ale później przegrała pierwsze swoje mecze w Austin i na trwającym wciąż Indian Wells. Mimo to ostatnie wyniki pozwolą jej na osiągnięcie historycznego wyniku.

Linette pnie się w rankingu WTA

Świetny wynik w Australian Open pozwolił jej na osiągnięcie najlepszej pozycji w rankingu w karierze. Polka wskoczyła najpierw na 22., a później na 21. lokatę. Co ciekawe, to lepszy wynik choćby od Urszuli Radwańskiej, która w szczytowej formie zajmowała 29. miejsce. Teraz Linette czeka kolejne, wielkie osiągnięcie.

Wyniki na światowych kortach ułożyły się tak, że Linette w najbliższy poniedziałek wskoczy do pierwszej dwudziestki rankingu WTA! Zależnie od wyników na Indian Wells jej rywalek może to być 19. lub 20. pozycja, ale tak czy inaczej znajdzie się ona w TOP 20. Będzie to pierwszy raz w historii polskiego tenisa, gdy w tak ścisłej stawce będziemy mieli dwie zawodniczki z naszego kraju.

Magda Linette przed turniejami w USA: Nic się nie zmieniło! Nie czuję zmiany
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze