Bezbłędna Radwańska

Autor: archiwum se.pl

Wimbledon 2012. Dobry start "Isi", sensacyjna porażka Williams

2012-06-26 4:00

To nie był całkiem gładki start, ale liczy się wygrana: Agnieszka Radwańska (23 l.) rozpoczęła wczoraj walkę w tegorocznym Wimbledonie od pokonania Magdaleny Rybarikovej 6:3, 6:3. Sklasyfikowana na 121. miejscu na świecie Słowaczka już na starcie przełamała krakowiankę, ale więcej niespodzianek nie było.

Wynik krakowianki nikogo nie zaskoczył, ale kilkadziesiąt minut później do sensacji doszło na korcie numer 2, gdzie grały potencjalne przeciwniczki Isi w II rundzie - Venus Williams i Jelena Wiesnina. Wszyscy oczekiwali, że w kolejnym starciu Radwańska zmierzy się z Amerykanką, tymczasem pięciokrotna triumfatorka Wimbledonu doznała szokującej porażki 1:6, 3:6. Po raz ostatni Williams odpadła w 1. rundzie w Londynie 15 lat temu... Na pocieszenie pozostał jej występ w deblu z siostrą Sereną.

W II rundzie Radwańską czeka więc mecz z 26-letnią Rosjanką (79. miejsce w rankingu WTA), z którą grała dwukrotnie w ubiegłym roku, zaliczając zwycięstwo i porażkę.

W poniedziałek startująca na londyńskiej trawie z trójką Radwańska zrobiła tyle, ile trzeba, by bez większych problemów odprawić niżej notowaną rywalkę. Kiedy tylko najlepsza polska tenisistka traciła swojego gema serwisowego, podkręcała tempo i bez kłopotu znajdowała słabe punkty Słowaczki, która na dodatek miała problemy fizyczne.

W drugim secie przy stanie 1:2 Rybarikova uderzyła się w kolano i mecz przerwano na 10 minut. Po powrocie na kort grała z opatrunkiem na lewej nodze, ale mimo to odżyła i doprowadziła do stanu 3:3. Potem dominacja Radwańskiej nie podlegała dyskusji. Polka nie dała sobie już odebrać żadnego gema.