Agnieszka Radwańska, Wimbledon

Autor: AP Agnieszka Radwańska podczas przegranego meczu z z Swietłaną Kuzniecową (2-6, 4-6) w czwartej rundzie Wimbledonu 2017

Wimbledon: Agnieszka Radwańska WRÓCIŁA Z ZAŚWIATÓW!!! Obroniła sześć piłek meczowych!!!

2018-07-02 22:54

Wimbledon: Agnieszka Radwańska - Elena-Gabriela Ruse NA ŻYWO RELACJA LIVE ONLINE WYNIK meczu Radwańska - Ruse w I rundzie Wimbledonu 2018. Miał być spacerek, ale skończyło się horrorem i było bardzo blisko klęski. Agnieszka Radwańska (29 l.) w I rundzie Wimbledonu wygrała 6:3, 4:6, 7:5 z zajmującą dopiero 195. miejsce w rankingu WTA Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse (20 l.). Pod koniec trzeciego seta obroniła w jednym gemie... sześć piłek meczowych! Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Radwańska - Ruse w I rundzie Wimbledonu.

Wimbledon 2018: Agnieszka Radwańska - Elena-Gabriela Ruse NA ŻYWO RELACJA LIVE z meczu Radwańska - Ruse w I rundzie Wimbledonu. Agnieszka Radwańska była blisko katastrofy i pierwszej w karierze porażki już w I rundzie londyńskiego Wimbledonu. Gra dalej, ale po takim meczu trudno być optymistą i wierzyć, że daleko zajdzie w swoim ukochanym Szlemie. Męczyła się okropnie w pojedynku z zajmującą dopiero 195. miejsce w rankingu rywalką.

Początek meczu nie zapowiadał dramatu. Zestresowana Ruse psuła na potęgę. Polka szybko wygrywała kolejne gemy, prowadziła 5:0 i zanosiło się na łatwe i błyskawiczne zwycięstwo. Potem nagle 20-latka, która do turnieju głównego przebiła się w kwalifikacjach, zaczęła grać dużo lepiej. Zaskoczona Isia nie potrafiła zareagować. Wróciły stare demony. Krakowianka była zbyt pasywna, pozwalała rywalce łatwo przejmować inicjatywę w wymianach. W końcówce przy stanie 3:6, 6:4, 5:4 Ruse miała sześć piłek meczowych! Nie poradziła sobie jednak z presją. Polka wykorzystała dużo większe doświadczenie. Po wygraniu dramatycznego gema, w którym była o włos od porażki, szybko przełamała rozbitą niepowodzeniem przeciwniczkę. Po chwili wykorzystała już pierwszego meczbola.

W II rundzie Radwańska zagra z Czeszką Lucie Safarovą. We wtorek rywalizacje rozpoczną Hubert Hurkacz (gra z Australijczykiem Bernardem Tomiciem) i Magda Linette (gra z Kazaszką Julią Putincewą).

Radwańska - Ruse

KONIEC! Agnieszka Radwańska wygrała 6:3, 4:6, 7:5! Co za emocje! Co za dramat Rumunki! Brawo Agnieszka! Sześć obronionych piłek meczowych!

40-30. Teraz Polka ma piłkę meczową!

6:3, 4:6, 6:5 GEM DLA RADWAŃSKIEJ! PRZEŁAMANIE! Pogubiła się Rumunka. Prowadziła 30-0 w gemie, ale potem serią pomyłek i to strasznych pomyłek oddała Polce gema. Radwańska była już prawie za burtą. Teraz ona ma szansę skończyć spotkanie

6:3, 4:6, 5:5 Gem dla Radwańskiej! NIESAMOWITE! Ruse miała sześć piłek meczowych. Wszystkie zmarnowała. Polka wyrównuje. Gramy dalej!

Właśnie obroniła szóstą!

Radwańska obroniła już pięć piłek meczowych!

6:3, 4:6, 4:5 Gem dla Ruse! Szkoda strasznie tego gema. Polka miała w nim szansę na przełamanie. Niestety w kluczowej wymianie poszła do siatki zagrywając łatwą piłkę. Ruse nie miała problemów z minięciem. Na koniec gema jeszcze Rumunce pomogło szczęście. Piłka zawadziła o taśmę i spadła na stronę Polki. Radwańska blisko klęski

6:3, 4:6, 4:4 Gem dla Radwańskiej. Polka odpowiada gemem, w którym dobrze serwowała. Skończyła go asem

6:3, 4:6, 3:4 Gem dla Ruse. Znów Rumunka zaczęła od prowadzenia 40-0, ale potem przegrała dwie wymiany. Skończyła jednak po chwili gema asem serwisowym. 20-latka znów prowadzi

6:3, 4:6, 3:3 Gem dla Radwańskiej. Polka odpowiada pewnie wygranym gemem. Mamy znowu remis w trzecim secie

6:3, 4:6, 2:3 Gem dla Ruse. Dziwny gem. Zaczął się od prowadzenia Rumunki 40-0. Zapowiadało się na łatwy gem dla Ruse, ale nagle 20-latka zaczęła popełniać seryjnie podwójne błędy serwisowe (aż siedem w gemie!!!). Zrobiła się dramatyczna walka na przewagi. Polka miała trzy szanse na przełamanie. Rumunka jednak wybroniła się

6:3, 4:6, 2:2 Gem dla Radwańskiej. Wreszcie nieco lepsza gra Polki. Trafiała pierwszym podaniem i kończyła pewnie wymiany. Na koniec błąd Rumunki

6:3, 4:6, 1:2 Gem dla Ruse. Znów świetny gem w wykonaniu 20-latki. Radwańska była w nim zupełnie bezradna. Na koniec na dodatek popełniła niewymuszony błąd. Źle to wygląda

6:3, 4:6, 1:1 Gem dla Ruse. PRZEŁAMANIE. Polka krótko cieszyła się z przełamania. Znów słabo serwowała, pozwalając rywalce przejmować inicjatywę w wymianach. Pasywna, zbyt asekuracyjna gra. Ruse przełamała Polkę i jest remis w decydującym secie

6:3, 4:6, 1:0 Gem dla Radwańskiej. PRZEŁAMANIE! Dobrze się ten trzeci set zaczął. Polka przełamuje serwis Ruse. Na koniec przepiękny skrót krakowianki. Rumunka goniła, goniła, ale nie zdążyła dopaść do piłki

6:3, 4:6 GEM I DRUGI SET DLA RUSE! Polka mogła wyrównać. Jednak ten gem znów należał do Ruse. Przy pierwszej piłce setowej Radwańska jeszcze wyratowała się. Potem była jednak druga, a Polka popełniła wtedy... podwójny błąd serwisowy. Źle to wygląda. Zajmująca 195. miejsce w rankingu Rumunka urwała Radwańskiej seta i pachnie sensacją

6:3, 4:5 Gem dla Radwańskiej! PRZEŁAMANIE! Wreszcie bardziej agresywna gra Polki. Wykorzystała już pierszą szansę na przełamanie udaną akcją i mocnym forhendem. Polka wraca do gry w drugim secie. Może za chwilę wyrównać!

6:3, 3:5 Gem dla Radwańskiej. Znów były problemy, najpierw 15-30, potem 40-40. Na szczęście na koniec udane akcje Polki. Teraz gem prawdy

6:3, 2:5 Gem dla Ruse. Rumunka blisko wygrania drugiego seta. Znów świetne akcje w jej wykonaniu. Prowadziła 40-15, ale Agnieszka doprowadziła do równowagi. Niezrażona tym Ruse kollejnymi udanymi zagraniami skończyła gema. Radwańska momentami bezradna. Zbyt łatwo oddaje inicjatywę w wymianach

6:3, 2:4 Gem dla Radwańskiej. Polka wreszcie odpowiedziała. Gem wygrany dość pewnie. Na koniec ładny odwrotny forhend krakowianki. Uratuje jeszcze tego seta?

6:3, 1:4 Gem dla Ruse. Rumuńska kwalifikantka gra świetnie i wygrywa kolejnego gema. Radwańska jest wyraźnie zaskoczona, że rywalka przestała popełniać błędy.

6:3, 1:3 Gem dla Ruse! PRZEŁAMANIE! Źle to wygląda. Rumunka przełamuje zbyt pasywną Radwańską. W tym gemie od początku były problemy. Agnieszka źle serwowała. Przy pierwszej szansie na przełamanie Ruse niepotrzebnie wzięła challenge i straciła punkt (przerwała wymianę, a okazało się, że Polka zagrała w linię). Potem już pewnie wykorzystała breakpointa.

6:3, 1:2 Gem dla Ruse. Szkoda tego gema. Polka miała w nim trzy szanse na przełamanie. Trzeba jednak przyznać, że w krytycznych momentach Ruse zagrała bardzo dobrze. Kilka naprawdę świetnych akcji 20-latki. Nie ma przełamania. Zamiast tego Ruse znów na prowadzeniu w drugim secie

6:3, 1:1 Gem dla Radwańskiej. Było groźnie. Polka broniła breakpointa. Wyratowała się, ale potem była długa gra na przewagi. Ruse zaczęła grać naprawdę dobrze. Końcówka gema należała jednak do Agnieszki. Najpierw piękne uderzenie z kontrataku, po którym Rumunka aż zaczęła bić brawo. Potem as serwisowy krakowianki. Ważny gem

6:3, 0:1 Gem dla Ruse. Rumunka dobrze zaczyna drugiego seta. Wygrywa gema do 30. Przestała popełniać proste błędy. Kilka ładnych akcji 20-latki. Rywalka gra wyraźnie lepiej niż na początki tego meczu

6:3 Gem i pierwszy set dla Radwańskiej! Polka wreszcie trafiała pierwszym podaniem. Posłała nawet jednego asa. Gem wygrany pewnie i szybko. I dobrze, bo Rumunka zaczynała się niebezpiecznie rozkręcać.

5:3 Gem dla Ruse. Trzeci z rzędu gem wygrany przez Rumunkę. Ruse zaczęła lepiej serwować. Nie popełnia też już tylu prostych błędów. Wyraźnie uwierzyła w siebie. Radwańskiej powinna zapalić się teraz lampka ostrzegawcza

5:2 Gem dla Ruse. PRZEŁAMANIE! Radwańska chyba za bardzo się rozluźniła. Ruse przestała się mylić, za to Polka popełniła kilka błędów. Na koniec Ruse wykorzystała szansę na przełamanie piękną akcją przy siatce. Polka musi uważać. Nie może dać się rozkręcić młodszej przeciwniczce

5:1 Gem dla Ruse. Publiczność wiwatuje, wspierając Rumunkę. Najdłuższy gem w meczu. Zaczęło się znów od błędów Ruse. Polka miała dwie piłki setowe. Potem jednak Ruse zaczęła grać lepiej. Kilka udanych akcji 20-latki. W końcu wykorzystała kolejną szansę na skończenie gema

5:0 Gem dla Radwańskiej. Rumunka gra coraz gorzej. Dużo błędów. Polka umiejętnie zmienia tempo gry, stosuje rotacje, slajsy. Ruse nie może złapać właściwego rytmu. Psuje i psuje. Na koniec znów wyrzuciła na końcowa linię. Sprawdziła jeszcze czy na pewno był aut. Był i to spory

4:0 Gem dla Radwańskiej! PRZEŁAMANIE! Gem wygrany do zera. Znów seria prostych błędów Ruse. Stremowana Rumunka psuła łatwe uderzenia. Polka tylko spokojnie czekała na jej kolejne pomyłki. Po 16 minutach gry jest już 4:0

3:0 Gem dla Radwańskiej. Były problemy, polska tenisistka broniła breakpointa. Nie trafiała pierwszym podaniem, a wtedy zawsze gra jej się dużo trudniej. Rumunka mocnymi returnami wywierała presję. Na szczęście dużo też psuła. Agnieszka umiejętnie zmieniając tempo gry prowokowała kolejne błędy Ruse. W końcu utrzymała serwis, powiększając przewagę w secie

2:0 Gem dla Radwańskiej! PRZEŁAMANIE! Niedoświadczona Rumunka uderza mocno, ale sporo psuje. Popełniła w tym gemie dużo błędów, do których Polka zmuszała ją dobrą grą w defensywie. Agnieszka przełamuje rywalkę

1:0 Gem dla Radwańskiej. Zaczęło się od 40-0. Potem Rumunka zdobyła punkt potężnym returnem. Potem lepszy serwis Polki i błąd 20-letniej rywalki. Serwująca Agnieszka wygrywa gema i prowadzi

GRAMY! Serwuje Polka

Radwańska, finalistka Wimbledonu w 2012 roku, rozstawiona jest w turnieju z numerem 32

Panie pojawiły się już na korcie

Tradycyjnie już organizatorzy Wimbledonu zwiększyli pulę nagród pieniężnych. Cały budżet londyńskiego Szlema to aż 34 mln funtów (obecny kurs to 4,92 zł). Już za sam występ w I rundzie turnieju singla należy się 39 tysięcy funtów czyli 192 tysiące złotych.

Polka powinna za kilka minut pojawić się na korcie. Czekała na zakkończenie meczu Sereny Williams, która właśnie awansowała do II rundy

Elena-Gabriela Ruse zajmuje dopiero 195. miejsce w rankingu WTA

To pierwsze starcie Radwańskiej z Rumunką Ruse. 20-latka przebiła się do głównej drabinki w kwalifikacjach. To może być jej atutem. Przyzwyczaiła się do londyńskiej nawierzchni

Radwańska zagra na korcie numer 1. To druga co do wielkości arena na Wimbledonie

DOCZEKALIŚMY SIĘ! Za chwile swój mecz rozegra Agnieszka Radwańska. Polka zagra z Rumunką Elena-Gabriela Ruse