Katarzyna Piter, Luksemburg 2013

Autor: East News Katarzyna Piter, WTA Luksemburg 2013

WTA Sydney. Katarzyna Piter bliżejturnieju głównego, Alicja Rosolska odpadła

2014-01-03 9:59

Katarzyna Piter awansowała do II rundy kwalifikacji turnieju WTA w Sydney dzieki wygranej nad Serbką Wiesną Dołonc 3:6, 6:1, 7:5. Nie powodło się natomiast Alicji Rosolskiej, która uległa Argentznce Pauli Ormaechei 3:6, 7:5, 6:7 (4).

Pitek, która sezon rozpoczęła od porażki w Brisbane z Aleksandrą Panową, w Sydney w pierwszej rundzie pokonała zajmującą 105. miejsce w rankingu WTA Wiesnę Dołonc.

Przeczytaj koniecznie: Kwalifikacje MŚ 2014. Andrzej Niemczyk: Glinka będzie świetnym wodzem

W trwającym dwie godziny i cztery minuty spotkaniu Piter zaserwowała sześć asów. W całym meczu było aż 14 przełamań - osiem dla Piter i sześć dla Serbki. Kolejną rywalką Piter będzie rozstawiona z numerem 11. Shahar Peer (WTA 77).

Zacięty mecz z rozstawioną z numerem 4 w kwalifikacjach Paulą Ormaecheą (WTA 62) stoczyła Alicja Rosolska (WTA 1185), jednak nasza specjalistka od debla przegrała w trzech setach po dwóch godzinach i 31 minutach.