Petra Kvitova

WTA Finals: Maria Szarapowa nie dała rady Petrze Kvitowej

2014-10-23 14:40

W drugiej kolejce meczów Grupy Białej w ramach WTA Finals w Singapurze Petra Kvitova ograła Marię Szarapową 6:3, 6:2. Dla Czeszki było to pierwsze zwycięstwo w turnieju, dzięki czemu będzie poważną kandydatką do awansu do półfinałów.

Początek pierwszej partii należał zdecydowanie do Szarapowej. Rosjanka bardzo dobrze zaczęła, czym nieco zaskoczyła rywalkę nie dając jej dojść do głosu. Kvitova jednak obudziła się przy stanie 0:2 i wygrała kolejnych pięć gemów. Końcówka seta była wyrównana, ale zakończył się on zwycięstwem Czeszki 6:3.

WTA Finals: Radwańska przegrała. Woźniacka zamęczyła Polkę

Druga partia to niemal całkowita dominacja Kvitovej. Szarapowa była momentami bezradna i niech świadczy o tym fakt, że przegrała pięć kolejnych gemów. W końcówce jednak zajrzało jej w oczy widmo porażki seta do zera, dlatego jeszcze się zmobilizowała. Wystarczyło to jedynie na wygranie dwóch gemów. Ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszła Kvitova wygrywając drugą partię 6:2 i mecz 2:0.

Dla Czeszki było to pierwsze zwycięstwo nad Szarapową od ponad trzech lat. Lepszym bilansem meczów może jednak wciąż chwalić się Rosjanka, bowiem na dziewięć spotkań wygrała z Kvitową sześć razy.

W Grupie Białej liderką jest Karolina Woźniacka, która w swoim drugim meczu pokonała Agnieszkę Radwańską. Polka ma taki sam bilans meczów jak Kvitova - jedno zwycięstwo i jedną porażkę - zaś ostatnia w klasyfikacji jest Szarapowa, która do tej pory w Singapurze zdołała wygrać zaledwie jednego seta.

Petra Kvitova - Maria Szarapowa 2:0 (6:3, 6:2)

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!