Wielki sukces Igi Świątek! Awansowała do półfinału i TOP100 rankingu WTA

2019-04-12 15:22 MSo
Iga Świątek
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Iga Świątek

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze zameldowała się w ćwierćfinale turnieju rangi WTA. Po dwóch zwycięstwach młoda Polka powalczyła o półfinał z wyżej notowaną Białorusinką Wiera Łapko (nr 65 WTA). Po ciężkiej, trzysetowej batalii wygrała 4:6, 6:4, 6:1 i zagra o prawo gry w finale. Co więcej, dostała się do drabinki głównej Rolland Garros i TOP100 rankingu WTA!

Na żywo

Iga Świątek - Wiera Łapko

Polka dostała się także do drabinki głównej Rolland Garros! A przecież dopiero za miesiąc skończy osiemnaście lat.

4:6, 6:4, 6:1

IGA ŚWIĄTEK WYGRYWA!

Do zera - w tak fenomenalny sposób Iga kończy to spotkanie i awansuje do półfinału WTA Lugano. Dzięki temu awansowała do TOP 100 rankingu WTA.

4:6, 6:4, 5:1

PRZEŁAMANIE!

Minęła właśnie druga godzina meczu. Polka zmarnowała świetną okazję na doprowadzenie do przełamania, ale z pomocą przyszła przeciwniczka. Serwuje na mecz!

4:6, 6:4, 4:1

Nie może już tego stracić Iga Świątek. Rywalka znowu prowadziła, ale świetnie wraca do gry Polka! Jest o krok od półfinału.

4:6, 6:4, 3:1

Świetnie returnuje dziś Iga Świątek, a do tego coraz więcej błędów popełnia Łapko. Polka miała dwa break-pointy. Białorusinka znowu odpowiada świetnymi asami, ale trzecia szansa na przełamanie została wykorzystana. Zawodniczka skróciła do siatki, ale została minięta.

4:6, 6:4, 2:1

Źle zaczęła kolejnego gema Iga Świątek, która straciła dwie piłki, ale wygrała gładko cztery kolejne zagrania i prowadzi w decydującym secie 2:1!

4:6, 6:4, 1:1

Fatalne błędy popełniła tym razem Łapko, która przegrała swojego gema do zera!

4:6, 6:4, 0:1

PRZEŁAMANIE

Źle zaczęła tego seta Świątek, która od razu dała rywalce dwie okazje do przełamania. Niestety, Białorusinka wykorzystała drugie z nich!

Zaczynamy trzeciego seta!

4:6, 6:4

SET DLA ŚWIĄTEK!

Genialnie powalczyła o piłkę Iga Świątek, która odbiła ją w ostatniej chwili, a za moment błąd popełniła Łapko. Białorusinka wyrzuca kolejne podanie i Polka miała przewagę i piłkę setową. Drugie podanie Łapko zostało zamknięte piekielnie mocnym returnem.

4:6, 5:4

Gładki gem w wykonaniu Polki, która wygrywa swoje podanie do zera!

4:6, 4:4

Świetny gem w wykonaniu Łapko. Białorusinka świetnie serwuje i asami wypracowała sobie przewagę. Polka challengowała jedną piłkę, ale arbiter uznała rację wyżej rozstawionej rywalki. Iga straciła wypracowaną przewagę.

4:6, 4:3

Wielkie problemy przy własnym podaniu miała Iga Świątek. 0:40 po trzech autach w wykonaniu Polki. Warszawianka fenomenalnie serwuje, ale w kolejnej akcji wyrzuca piłkę na aut.

4:6, 4:2

Znowu pogubiła się Łapko, która denerwuje się przy swoich błędach. Forhend Białorusinki poleciał w aut, a po chwili Polka wykorzystała break-point. 4:2!

Wracamy do gry. Serwuje Białorusinka.

4:6, 3:2

Polka wygrała swojego seta gładko do zera! 3:2 dla Igi Świątek i czas na chwilę przerwy.

4:6, 2:2

Rozmowa z trenerem dała Idze sporo do myślenia. Polka odrobiła straty po błędach zirytowanej rywalki. Łapko nie trzyma nerwów na wodzy.

4:6, 1:2

Po dwóch asach i błędzie Łapko, Polka nagle gubi się i oddaje dwa punkty. Na szczęście Białorusinka się pomyliła i jest 1:2.

4:6, 0:2

Szybki gem dla Łapko. Białorusinka świetnie trafiła dwoma piłkami, jedno podanie zakończyło się uderzeniem w siatkę przez Igę, a na koniec Wiera trafia asem.

4:6, 0:1

Fatalny początek Świątek, która dała rywalce już na początku dwa break-pointy przy stanie 15:40. Iga doprowadziła do wyrównania, ale wyrzuciła na aut kolejne dwie piłki i przegrywa 0:1.

4:6

ŁAPKO WYGRYWA SETA!

Za dużo błędów polskiej tenisistki. Miała piłkę na 4:1, a przegrywa seta 4:6.

4:5

Znowu zaryzykowała Świątek, znowu piłka wyleciała na aut. Nerwowo robi się w tym gemie!

4:5

Trzeci raz rzuca Łapko swoją rakietę na kort! Arbiter cały czas nie reaguje. Polka ma trzecią szansę na przełamanie, ale wyrzuca forhend na aut. Kolejna równowaga.

4:5

Świetnie reaguje na przegranego gema Świątek. Polka wykorzystała swoje popisowe akcje i znakomicie returnuje. Iga zagrywa genialny skrót, ale Łapko odpowiada asem. Kolejna długa partia!

4:5

Fatalne błędy Igi dały rywalce przełamanie. Niestety, Polka trafia w siatkę i wyrzuca piłkę na aut i przegrywa swojego podanie do 30...

4:4

Koniec gema. Niestety, świetny serwis Łapko kończy partię na korzyść Białorusinki. Ta jednak musi uważać na rzucanie rakietą - w trakcie tego seta zrobiła to drugi raz.

4:3

Nie łamie się Białorusinka. Świetny serwis dał jej drugą przewagę, ale znowu wyrzuciła piłkę na aut przy wymianie. Łapko znowu bardzo precyzyjnie podaje, ale Iga znakomicie returnuje tuż za siatkę. Polka zmusiła przeciwniczkę do podejścia do siatkę i mija ją genialnym forhendem. 21 podanie Wiery!

4:3

W końcu dłuższy gem! Fenomenalne trzy returny Igi Świątek dały jej dwa break-pointy. Niestety, rywalka szybko doprowadziła do równowagi i gry na przewagi. Kolejna szansa na przełamanie pojawiła się po mocnym returnie po skosie, do którego Łapko nawet się nie ruszyła. Odpowiedziała znakomitym serwisem i bekhendem do linii. Podobna sytuacja miała miejsce przy czwartym break-poincie. Wściekła rywalka po podwójnym błędzie serwisowym rzuca rakietą. Polka ma już szóstą szansę na przelamanie.

4:3

Gładki gem dla Polki - żadna z partii nie trwa zbyt długo. Świątek zdominowała rywalkę serwisami i oddała jeden punkt po podwójnym błędzie serwisowym.

3:3

Świetnymi serwisami Białorusinka zdeklasowała Świątek. Szkoda, ale to bardzo wyrównany pojedynek. Świątek zdobyła jeden punkt po pomyłce rywalki.

3:2

Niedługo trwała przewaga Polki. Iga za bardzo się rozluźniła - źle odbiła dwie piłki i mamy przełamanie w drugą stronę

3:1

Pierwsza szansa na przełamanie dla Polki. Świątek świetnie wykorzystała błędy rywalki, przejmując inicjatywę. Przy 40:30 krótka wymiana zakończyła się na korzyść Igi.

2:1

Polka wraca na prowadzenie. Iga Świątek świetnie prowadzi wymiany, rozrzucając wyżej notowaną rywalkę. Gem kończy się wyrzuconym forhendem na aut.

1:1

Iga Świątek wyrzuca wszystkie returny na aut i teraz Łapko wygrywa gema do zera.

1:0

Gładkie zwycięstwo Igi Świątek w pierwszym gemie. Polka nie straciła nawet punktu - świetny start!

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

Iga rozpoczęła od asa serwisowego.

Białorusinka wygrała losowanie i zdecydowała, że jako pierwsza serwować będzie Polka.

Zawodniczki są już na korcie!

Wczoraj, Iga Świątek pokonała w trzech setach Viktorię Kuzmovą. Słowaczka przegrała 6:3, 3:6, 6:2.

Rywalką Polki będzie Wiera Łapko, Białorusinka, która jest notowana na 65. pozycji w rankingu WTA. 50 miejsc wyżej niż Iga Świątek.

Zakończył się mecz poprzedzający rywalizację Igi Świątek. Fiona Ferro wygrała z Stefanie Voegele w dwóch setach 7:5, 7:6.

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Wiera Łapko w 1/4 finału turnieju WTA w Lugano. Początek spotkania ok. godziny 15, po zakończeniu dwóch poprzedzających je spotkań.

WTA Lugano: Świątek - Łapko RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE

Iga Świątek (18 l., nr 115) po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale turnieju WTA. W szwajcarskim Lugano polska tenisistka w znakomitym stylu ograła w II rundzie 6:3, 3:6, 6:2 Słowaczkę Viktorię Kuzmovą (nr 46 WTA). To pierwsze zwycięstwo Igi nad zawodniczką z Top-50. O półfinał Świątek powalczy z Białorusinką Wierą Łapko (nr 65). Młoda Polka dzięki dobremu występowi w Lugano może zapewnić sobie prawo gry we French Open bez kwalifikacji. Kolejne zwycięstwo da jej awans do Top-100. Wtedy już na pewno zagrałaby w głównej drabince paryskiego Szlema. Za awans do 1/4 finału turnieju WTA w Lugano Iga Świątek zarobiła 6175 dolarów.

Świątek - Lapko WYNIK WTA Lugano RELACJA LIVE ONLINE

Mecz Iga Świątek - Wiera Łapko w 1/4 finału turnieju WTA w Lugano zostanie rozegrany w piątek 12 kwietnia. Początek meczu Iga Świątek - Wiera Łapko ok. godziny 15 (trzeci mecz o godz. 11). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo.