Świątek w turnieju głównym WTA

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Świątek w turnieju głównym WTA

WTA Miami: Iga Świątek nie zagra w głównym turnieju. Polka przegrała z Sachią Vickery

2019-03-20 16:55

WTA Miami: Iga Świątek - Sachia Vickery WYNIK RELACJA NA ŻYWO Miami Open LIVE, kwalifikacje II runda. Iga Świątek nie zagra w głównej drabince turnieju WTA w Miami. Polska tenisistka przegrała 6:7(2), 4:6 z Sachią Vickery. Mecz z Amerykanką długo świetnie się dla Igi układał. Prowadziła 5:1, ale nagle błyskawicznie roztrwoniła przewagę i przegrała seta w tie-breaku. W drugiej partii było podobnie - prowadzenie Świątek 3:1, ale potem znów do głosu doszła Amerykanka. Polka była faworytką przed tym spotkaniem. Niestety nie dała rady. Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Świątek - Vickery w WTA Miami.

Iga Świątek - Sachia Vickery NA ŻYWO WTA Miami LIVE RELACJA ONLINE

Iga Świątek jest już w II rundzie kwalifikacji do turnieju WTA w Miami. To finałowa runda, a jeżeli Polce uda się pokonać i tę przeszkodę, zagra w głównej drabince prestiżowego Miami Open. Na Florydzie walka toczy się o dużo rankingowych punktów i imponujące premie pieniężne. W I rundzie kwalifikacji Iga Świątek ograła 6:2, 7:5 Zarinę Dijas (nr 94) z Kazachstanu. Polska tenisistka w drugim secie przegrywała już 0:4, ale zdołała odrobić straty i zamknęła dramatyczny pojedynek w dwóch partiach. Świątek przed Miami Open zaliczyła kolejny awans w rankingu WTA. Wskoczyła na 121. miejsce. Iga nie broni wielu punktów, więc każde zwycięstwo będzie owocować kolejnym awansem w notowaniu tenisistek. - Miło było wygrać wreszcie mecz w dwóch setach - komentowała Iga na wesoło swoje zwycięstwo z Dijas.

WTA Miami: Świątek - Vickery WYNIK LIVE RELACJA NA ŻYWO

Iga Świątek w II rundzie kwalifikacji do Miami Open zmierzy się z Amerykanką Sachią Vickery. Ciemnoskóra tenisistka zajmuje 142. miejsce w rankingu WTA, ale wcześniej była już w Top-100. Ma 24 lata i 163 cm wzrostu. Filigranowa zawodniczka pochodzi z Florydy i wciąż tam mieszka, więc w Miami czuje się jak w domu, co na pewno będzie jej atutem, biorąc pod uwagę tamtejszą pogodę. O tym, jaką potrafi być niewygodną rywalką przekonała się boleśnie... Agnieszka Radwańska. Isia przegrała sensacyjnie z Sachią Vickery na początku 2018 roku w Auckland (2:6, 2:6).

WTA Miami: Iga Świątek - Sachia Vickery KIEDY mecz? O której godzinie? Mecz Iga Świątek - Sachia Vickery w II rundzie kwalifikacji do turnieju WTA w Miami zaplanowany został na wtorek, ale padający cały dzień deszcz zmusił organizatorów do przełożenia go na środę 20 marca. Początek meczu o godzinie 15 czasu polskiego. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Vickery